Burcuna Göre Hangi En Seni Anlatıyor?

Hepimiz birileri için en meraklı, en tatlı ya da en huysuz olabiliriz. Bir şekilde insanlarla tanışıp duruyoruz, illaki birileri için iyiyken birileri için kötü olabiliyoruz. Bunu engellemenin bir yolu yok ne yazık ki. Neyse ki bu yazımızda her burcun en iyi özelliğini derledik. İşte burçlar ve enleri:

Koç: En Maceracı

Koçlar risk almayı, kendilerine meydan okumayı ve diğer insanların yapmaktan korktuğu şeyleri yapmaya bayılırlar. Fazla cesur ve enerji doludur. Sırf girmesi kolay değil diye diğer insanların görmediği yerleri görmeyi ister. İyimser ve kendine güveni tamdır. Eğer kendisine bir hedef koyarsa, ona ulaşmak için elinden geleni yapar.

Boğa: En Destekleyici

En yakınınızda bir Boğa olmasından daha iyi bir şey yok. Çünkü ihtiyacınız olduğu her an yanınızda olacaklarından hiç şüphemiz yok. Boğa insanı asla sizi arkanızdan bıçaklayan kişi olmaz. Eğer bir şeyi yapacaklarını söyledilerse bunu bir şekilde yapacaklardır. En derin sırlarınız konusunda onlara güvenebilirsiniz eğer daha fazla içimde tutamayacağım diyorsanız, şanslısınız bu hayatta Boğalar var.

İkizler: En Coşkulu

İkizler hayat konusunda fazlasıyla coşkuludurlar. Onlar her zaman bir şeyler yapmak için hazır olan arkadaşlarınızdır ve moral bozmak gibi kötü özelliklere asla sahip değillerdir. Her şeyi eğlenceli hale getirebilirler ve parti düzenleme, sosyal ortamlarda ortamın neşesini arttırma konusunda kendilerine güvenebilirsiniz. İkizler esnektir ve bir şeyler plana göre gitmediğinde, sorun etmezler. Bir şekilde nasıl iyi zaman geçireceğini ve etrafındaki herkesin de öyle olmasını sağlayacaktır.

Yengeç: En Doğaya Bağlı Olan

Yengeçler sezgisel, hassastır ve doğadayken kendilerini evlerinde hissederler. Yengeçler zaman zaman doğaya kaçabilecekleri sürece şehirde yaşayabilirler. Temiz havayı ciğerlerine doldurmak, uzun yürüyüşler yapmak, tepelere çıkmak ve şarj olmak için de sahilde denizin kokusunu duymak isterler. Doğaya çıkacak zamanları olmasa da evlerinin bir bölümünü sadece çiçeklere ayırırlar. Yoğun geçen bir günün sonunda, kafasını kaldırıp yıldızları görebiliyorsa, her şey iyi olacak demektir.

Aslan: En Popüler

Aslanlar bazen dediğim dedik olabilir ve kendi sınırlarını zorlarlar, ama yine de onlardan hoşlanmamak neredeyse imkansızdır. Cömert, hayat dolu ve içten insanlardır. Bütün burçlar içinde, Aslan bir şekilde dikkatimizi en çok çekendir ve bu ilgi öyle kısa da sürmez. Göz kamaştırıcı, komik ve hazır cevaptırlar. Tıpkı İkizler gibi, aşırı derecede sosyal ve olduğu yeri şenlendirme yeteneğine sahiptir.

Başak: En Yetenekli

Başak insanının yapamayacağı bir şey var mı? Hayır, tabi ki de yok. Cevapları ve bir sorunu nasıl çözeceklerini bilirler ve her şeyi düzeltebilirler. Ancak bu onların yeteneklerinin sadece görünen kısmı. Seçtikleri alan ne olursa olsun, fotoğrafçılıktan doktorluğa yaptıkları işte en iyi olma konusunda büyük bir azme sahiptirler. Eğer bir Başak başrolde bile oynuyor olsa, sette bir şeylere yardım edeceğinden, bozuk olan şeyleri tamir etmeye çalışacağından şüpheniz olmasın.

Terazi: En Romantik

Terazi için romantik bir ilişkinin başlangıcından daha güzel bir şey yoktur. Hayatlarının aşkı olduğunu düşündüğü kişinin mesajına cevap vermesi ya da onu dışarıya çağırma hissine bayılır. Terazi burcu, çiçeklerden yaşlı bir çiftin hala el ele tutuşup birbirinin gözlerine aşk ile bakmasına kadar romantik olan her şeye tapar. Yani aşkın daha karmaşık ve zorlu kısımları kendisini biraz zorlar ama yine de onun için en iyi zaman aşık oldukları zamanlardır.

Akrep: En Gizemli

Akrep insanının sürekli tetikte ve bir şeyleri sadece kendisine sakladığını düşünebilirsiniz. Yalnız bu kendilerinin insanlardan hoşlanmadığını ya da bir yabani olduklarını göstermez. Sadece kendileri hakkında her şeyi ortalığa serip, başkalarının bu gerçeklerle kendilerine oyun oynadığını görmekten hoşlanmaz. Akrep insanının kendisini bir başkasına açması için çok fazla güvene ihtiyacı vardır. O güven seviyesine ulaşmak çok zor olduğundan dolayı gizemli olmayı tercih ederler. Diğer taraftan kendi sırlarını vermeyen Akrep insanı kendisine anlatılan sırları da ortalığa saçmaz.

Yay: En İyimser

Yay insanı dünyanın en iyimser burcudur ve olaylara hep iyi tarafından bakar. Tabi ki onun da iyi günü olduğu gibi kötü günleri de olur. Pek çok insanın aksine bugün bile her şey iyiyken yarınların daha güzel olacağına inanırlar. Bazen biraz saf olabilirler ama evrenin pozitif enerjisi, Yayların üzerinden asla eksik olmaz. Burçlar aleminin en iyimseri olmalarının yanı sıra doğuştan gelen şansları da vardır. Bugün beş paraları olmayabilir ama yarın büyük ikramiye çıkabilir.

Oğlak: En Başarılı

Zodyak aleminde başarılarıyla gözlerimizi kamaştıran, elde ettiği zaferle yetinmeyip hep daha fazlasını isteyen biri varsa o da Oğlak insanıdır. Oğlaklar başarıya odaklı, azimli, dikkatli ve disiplinli insanlardır. Hangi yoldan gideceklerini, sırayla hangi adımları atacaklarını bilirler ve hedeflerini gerçekleştirene kadar rotadan şaşmazlar. Bir hedef tamamlandığında, bir sonrakine geçmenin zamanı gelmiş demektir. Durup dinlenmek mi? Asla, hem kimin başarıya koşmak varken, durup dinlenmeye niyeti var ki?

Kova: En Yenilikçi

Kovalar en özgün düşünürlerdir ve kimsenin görmediği ya da anlamadığı şeyleri kavramsallaştırabilirler. Fikirlerini hayata geçirmek için olağanüstü bir yetenekleri vardır. Düşündüklerini kafalarında canlandırırlar ve daha sonra içgüdüsel olarak hangi adımları atacaklarını bilirler. Kimse bir Kova gibi düşünemez çünkü kimse Kovalar gibi değildir. Onlar gerçekten eşsiz ve otantik insanlardır.

Balık: En Sanatçı Ruhlu

Sanatçı olan insanlara dikkatlice bakın. Karşınızda bir ihtimalle bir Balık insanı duruyor olabilir. Hayranı olduğunuz ressam, yazarlar, aktör ve performans sanatçılarının içine biraz Balık kaçmış olabilir. Bütün Balıklar sanatçı olmasalar da yine içlerinden taşan yaratıcılığı bir şekilde ortaya çıkarırlar ve bunu görmezden gelemezsiniz. Bu özellikleri hediyeyi paketleme ya da evlerini dekore etme şekillerinde bile ortaya çıkabilir. Balıklar büyülü ve renkli oldukları kafalarının içindeki fantastik dünyayı, soğuk gerçeklik dünyasına tercih ederler. Bazen bu dünyadan değilmiş gibi davransalar da sanatçı ruhlu oldukları su götürmez bir gerçektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.