Burcuna Göre Hangi Duman Şarkısı Seni Anlatıyor? 

Türkiye’de alternatif rock denilince akla gelen ilk gruplardan biridir Duman. Kim bilir kaç kişinin yatak odasının duvarlarını süslemiş, kimlere bir grup kurmak için ilham vermiştir? Gençliğimizin en ateşli zamanlarında müziği son ses açıp “en güzel günüm gecem “diye bağıra bağıra coşkumuzu da belli etmişizdir, aşk acısı çekerken “haberin yok ölüyorum” diyerek sevdiğimize sitem de etmişizdir. Her derde her ruh haline özel yazılmış şarkılarıyla bir zamanların efsane grubuydu hep de efsane olacak. İşte burcunuza özel Duman şarkısı.

Koç – Sarhoş

O kadar coşkulu ve güçlü bir karaktersiniz ki, her ne kadar sabırsız yapınız sizin yerinizde durmanıza izin vermese de ve zaman zaman bu aceleci hallerinizin kötü sonuçları olsa da siz bir şekilde kendinizi motive eder ve yolunuza devam edersiniz. Gerekirse gündüz solar akşam açarsınız. İçinizdeki o ateş hiç sönmez.

Boğa – Yürek

Ah sevgili Boğalar, o kadar güvenilir ve sadıksınız ki işte sizi iyi bir aşık yapan şeylerden sadece bir tanesi. Kendinizi ilişkiye o kadar adarsınız ki karşınızdaki her kimse ihtiyaç duyduğu anda yanında olduğunuzu bilir. O yüzden de kıskanç yapınız yüzünden bir yandan sevdiceğinizin salınarak gezmesi sizi deli eder bir yandan da ölene dek mezara dek yüreğiniz yanar durur.

İkizler – Sadece Koklayacaktım

Her ne kadar bir öyle bir böyle hallerinizle kafa karıştırsanız da insanlar sizin yanınızda olmaktan hep çok memnun. Değişken yapınızı dengeleyen aşırı nazik ve sevimli bir davranış tarzınız var. Ortamlarda konuşmadığınız kimse kalmaz, illa ki birileri hakkında bir şey biliyor, birilerine bir şey anlatıyorsunuzdur. Hem deli hem dolu halleriniz hem de sırf meraktan yasak ormandan elmayı kapıp tadına bile bakarsınız.

Yengeç – Yağmurun Sabahında

Gerçekçi olmak gerekirse biraz fazla duygusalsınız, ama bu o kadar da kötü bir şey değil. Bu durum olaylara diğerlerinin bakış açısıyla bakmanızı sağlayabilir ama bunun bir de umutsuz romantiklik tarafı var ki Balık burcuyla yarışmanız bile mümkün. Yuvanızın neşesi, kalbinizin ışığı orayı terk ettiyse o ev hiç olmadığı kadar boştur, hele ki o bir zamanlar beraber yürüdüğünüz yağmur da yağıyorsa haliniz dumandır.

Aslan – Senden Daha Güzel

Sizi Güneşin çocukları Aslanlar o kadar sıcak ve parlaksınız ki insanları enerjinizle adeta büyülüyorsunuz. Bunu eğlenceli ve kendi kendinizle barışık olmanıza borçlusunuz, tabi ki o ortamda sizden daha güzeli daha özeli yoktur. Böyle bir şey aklımızın ucundan bile geçmez.

Başak – Paranoya

Bazen bir şeyler ve birileri hakkında o kadar endişeleniyorsunuz ki detaylar içinde kendinizi kaybedip, başka bir evrene geçiş bile yapıyorsunuz. Yaşanmış ve yaşanması muhtemel olaylar hakkında onlarca senaryonuz var ve sürekli kafanızda yazıp bozuyorsunuz. Evet orada birileri var, burada da birileri var, her yerde birileri var, bunu kabul edin, arkanıza yaslanıp biraz rahatlamaya bakın.

Terazi – Bu Akşam

Sizin için uyum ve denge o kadar önemli ki kendi içinizde bunu sağlamakla kalmaz, çevrenizde de bunu elde etmek adına barış elçisi gibi davranırsınız. İşte bu yüzden de doğuştan kimseye düşman olamaz, hiç de öyle kavgalarla hayatınızı harcamazsınız. Zaten eğlenceli ve sosyal karakterinizle hatırı sayılır bir arkadaş çevreniz vardır, atlar bir yerlere gider, bir güzel de içersiniz.

Akrep – Seni Kendime Sakladım

Sevgili Akrepler, tutkulu ve kendinizden eminsiniz. Buna bir de gizemli havanız eklenince iyice karşı konulamaz bir hale geliyorsunuz. Konu aşk olunca size gelmesini beklemektense aşkınızın peşinden gidip onu elde etmek için o tıkır tıkır işleyen kafanızın içindeki bütün stratejileri uygulayıp, hepsini hesaplarsınız. Tabi bu kadar tutkulu olunca kimsenin yan gözle bakmasına bile dayanamayıp onu kendinize saklamaktan alıkoyamazsınız.

Yay – Aman Aman

Hani bağlasan durmam diyen tipler vardır, kesinlikle siz hareket etmeden, bir yerlere, yeni yollara kendinizi vurmadan yapamayanlardansınız. Sürekli yeni yerler görmeli, yeni insanlarla tanışmalısınız. Körkütük âşık oldunuz ama sevgiliniz onu yapma, bunu görme mi diyor o zaman içiniz yansa da ona güle güle der, gezer tozarsınız, aman nasıl olsa zaman geçecek, hayat bitecek. O kadar iyi yapıyorsunuz ki.

Oğlak – Yanı başımdan

Aklına koyduğunu, başarı yolunda taşları tek tek yerine yerleştirmeye o kadar odaklanırsınız ki bu yolda duygusal ihtiyaçlarınızı bastırabilirsiniz. Sizi yolunuzdan alıkoyabilecek her şeyi kontrol altına alayım derken kendinizi kurallarla o kadar çevrelersiniz ki o güzelim yılların yanı başınızdan nasıl geçip gittiğini anlamazsınız bile. Siz siz olun gene işinize sahip çıkın ama yarın için bugünü harcamayın.

Kova – En Güzel Günüm Gecen

Sevgili Kovalar siz dünyayı olduğundan daha güzel bir yer haline getiriyorsunuz, işte sizi bu yüzden seviyoruz. Zekânız ve marjinalliğinizle her türden insanı etkiniz altına alabiliyorsunuz. Sizin yanınızda zaman adeta su gibi akıp geçiyor. Yeri geliyor sahnelere çıkıp içip oynuyorsunuz, yeri geliyor türkülerden çalıyorsunuz. Ama ne yaparsanız yapın gönülden yapıyorsunuz.

Balık – Yürekten

Aşk deyince orada bir duruyorsunuz. Zodyak aleminin en duygusal en romantik burcu olduğunuz için aşkınızı öyle bir yaşıyorsunuz ki konu komşunun kıskançlıktan çatlamasına bile sebep oluyorsunuz. Gözünüz ondan başkasını görmüyor, aklınız başınızdan gidiyor. Ha bir de illa ki âşık oldum elde edeceğim de demiyorsunuz kimi yanında arıyorsan önce içinde bulacaksın deyip aşkın her anlamda hakkını veriyorsunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.