Burcuna Göre Hangi Disney Prensesi Olduğunu Öğren!

Kraliyet düğünü ile beraber hepimizde bir prenses olsam nasıl olurdu hissi oldu, kimse inkar etmesin. Ben Meghan’ın yerinde olsam gelinliğimi şöyle yapardım yorumlarından tutun da saça makyaja kadar kendimizi onun yerine koyduk. Küçük yaşlardan beri süregelen peri ve prenses masallarının da bu yorumlarda oldukça etkisi var tabii. Peki bir dilek hakkınız olsa hangi Disney prensesi olacağınızı hiç düşündünüz mü? Cevabınız evet ise yaklaşın, yıldızların size birkaç haberi var…

Koç – Tiana

Tiana Koç kadınının sahip olduğu bütün klas özellikleri bünyesinde barındıran minnoş prenseslerden biri olarak gönülleri çalıyor. Kendine güvenen, ayakları yere sağlam basan ve aynı zamanda da oldukça hareketli ve mücadeleci. Amacına ulaşana kadar pes etmeyen duruşuyla ve güçlü endamıyla tıpkı hayallerindeki prenses olmaya aday. Tıpkı senin gibi!

Boğa – Rapunzel

Boğa kadını hem güvenilir hem de sabırlı oluşuyla bilinir. Rapunzel’i düşündüğümüzde de onun sana ne kadar benzediğini görebiliriz çünkü kim o kadar süre bir odada hapis kalıp da beyaz atlı prensinin onu bulmasını bekleyebilir ki? Aynı zamanda güzelim uzun saçlarını bir ip gibi kullanmayı akıl etmesi de kendisinin oldukça pratik fikirli olduğunun en birinci göstergesi değil de nedir?

İkizler – Belle

İkizler kadını da tıpkı Belle gibi çok yönlü ve değişime oldukça açık. Başka dünyaları keşfe çıkarken cesaretini de hiç kaybetmiyor. Hem öyle olmasa korkunç bir canavarı nasıl nazik bir deve dönüştürebilirdi ki? Oldukça meraklı oluşu sayesinde minik bir kitap kurdu gibi hareket eden prensesimiz senin kayıp ikiz kardeşin bile olabilir!

Yengeç – Anna

Bu renkli hayal gücünden sen sorumlusun sevgili Yengeç! Hayal gücünün yüksek olması seni aynı zamanda oldukça sezgisel ve hoşgörülü bir insana çeviriyor. Bu yüzden etrafındaki herkes senden daha merhametli ve senin gibi sevdiği insan için her şeyi yapabilecek birini tanımıyor! Anna da kardeşini kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapmıştı, tıpkı olası bir durumda senin yapacağın gibi!

Aslan – Jasmine

Çekici, gösterişli ve hayat dolu… Jasmine keskin mizah anlayışının yanı sıra oldukça tutkulu ve cömert olabilir. Ama aynı zamanda her konuda kendine olan güveni de tamdır. Tüm bu özellikleri tek bir vücut altında topladığında, Jasmine bir Aslan prensesinden başkası olamaz! Bu yüzden kendi Aladdin’ini ararken bir prenses olduğunu sakın unutma!

Başak – Pamuk Prenses

Sen Pamuk Prenses’ten başkası olamazsın ve olmamalısın! Çünkü tıpkı onun gibi hayvanları muhtemelen insanlardan bile daha çok seviyorsun. Çalışkan ve mükemmeliyetçisin. Aynı zamanda oldukça titiz ve becerikli… Yani on parmağında on marifet. Yedi Cüceler’i bile hizaya getirmen bu söylediklerimizi zaten kanıtlıyor… Ne diyelim, helal olsun!

Terazi – Cindrella

Zariflerin zarifi Terazi kadını, aynı zamanda oldukça diplomatik, sosyal ve barış yanlısı olmasıyla bildiğimiz prenses özelliklerini ve çok daha fazlasını zaten bünyesinde taşıyor. Disney prensesi dediğimiz de akıllara gelen ilk isim Cindrella ise bir Terazi’den başkası olamaz. Prenses değilken, yokluğun içinde bile şık ve zevkli olmayı başaran Cindrella da tıpkı senin gibi huzurdan başkası yalan diyor.

Akrep – Merida

Cesaret, akrep kadınının en belirgin özelliklerinden biri. Daha anlatmaya devam etmemize gerek var mı? Biz yine de biraz daha devam edelim. Aynı zamanda oldukça inatçı ve kararlı olan Akrep kadını, Prenses Merida ile oldukça uyuşuyor. Sen de tıpkı onun saçları kadar karmaşık olan şeyleri anlayabiliyor ve stratejik hareketlerinle amacına ulaşmayı çok iyi beceriyorsun.

Yay – Pocahontas

Yay kadını gezmeye bayılan, yeni keşiflere heyecanlanan ve ayaklarının gücü yettiğince farklı kültürlerin içine girmeyi seven bir profile sahiptir. Tüm bu özellikler düşünüldüğünde akıllara gelen prenses ise tabii ki Pocahontas’tan başkası olamaz. Enerjik ve samimi ruhun için tek tavsiyemiz, bağlanmaktan bu kadar kaçmaman olacak!

Oğlak – Elsa

Elsa, sahip olduğu gücü kontrol edebilmek için oldukça fazla şey öğrendi diyebiliriz. Bu nedenle kendisinin sorumluluk bilinci de oldukça yüksek. Sonuçta koca bir ülkeyi kendi başına yönetiyor… Zaman zaman arkadaşların da da sana buzlar kraliçesi deseler de, aslında sana oldukça saygı duyuyorlar. Çünkü senin de içinde bir prenses yatıyor!

Kova – Mulan

Klasik Disney prenseslerinden bir olamayacağın aşikar! Mulan tüm zamanların en belalı prensesi desek yalan olmaz. Özgür ruhu yüzünden inandığı şeyler uğruna sonuna kadar savaşmak onun için yatmadan önce çoraplarını çıkarmak kadar doğal bir şey. Bağımsız ve bireysel ruhunla sen de tıpkı Mulan kadar ilkeli ve idealist bir prensessin!

Balık – Ariel

Ariel’in müziğe ve romantizme dair tutkusunu yedi düvel duydu sanıyoruz… Üstüne üstlük kendisi tam bir prenses: öyle zarif, öyle narin… Aynı zamanda insanlara gereğinden fazla güvenmesi ile de bir miktar şaşkın… Hayalperest ruhu ve merhametli kalbi ile sana tıpatıp benzeyen Ariel, senden esinlenerek yaratılmış desek yeridir!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.