Burcuna Göre Hangi Chilling Adventures Of Sabrina Dizisi Karakterisin

90’lı yıllarda Tatlı Cadı Sabrina (Sabrina The Witch) dizisine denk gelmiş olabilirsin. Evet, halalarıyla ve konuşan kedisiyle birlikte yaşayan o eğlenceli cadıdan söz ediyoruz. Çizgi romanlarını okumuş olman ya da Türkiye versiyonu Acemi Cadı’yı izlemiş olman da kuvvetle muhtemel. Üzerinden yıllar geçse de o tatlı cadıya özlemin dinmediyse müjdemizi isteriz. Sabrina geri döndü! Üstelik çok daha farklı bir atmosferle. Cadıların ve büyücülerin dünyası artık biraz daha karanlık biraz daha acımasız. “Chilling Adventures of Sabrina” adıyla Sabrina severlere yepyeni bir hikaye sunma amacındaki dizi, yabancısı olmadığımız karakterlerde de birtakım değişikliklere gitmiş. Ne dersin, onları burçlarından tahmin edebilecek misin?

Koç: Prudence  

Weird Sisters grubunun lideri ve tartışmasız dizinin en havalı karakteri Prudence’ın kendinden emin duruşu burcunu açık bir şekilde ele veriyor. Güçlü ve bağımsız kişiliğinde şüphe yok ki Koç burcunun izi var. Tıpkı bir Koç gibi iddiasını her zaman ortaya koyuyor, hiçbir mücadeleden korkmuyor ve sonuca giden yolda her şeyi feda edebilecek kadar gözünü karartabiliyor. Yüksek özgüveni ve ateşli karakteri de cabası.

Boğa: Lilith

Karanlık Lord’un ardından belki de dizinin en kötücül karakteri Lilith, sevdiği insana sonsuz bir güvenle bağlanan ve uğruna her şeyi yapmayı göze alan bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Kolay kolay yolundan dönmeyen ve damarına basıldığında buna onu yapana misliyle ödeten karakterin ürkütücü bir yanı olduğu da söylenebilir. Tıpkı Boğalar gibi!  Zaman zaman tutkularına teslim olması ve inatçı tavrıyla herkese kök söktürmesi de burç özelliklerinin bir getirisi. Dişil enerjisi ve manipülatif tavırları göz önüne alındığında ise doğum haritasında başka burçların da ağır bastığı ifade edilebilir.

İkizler: Ambrose  

Chilling Adventures of Sabrina dizisinin en ilgi çeken karakterlerinin başında gelen Ambrose, zekası ve değişken ruh halleriyle burcunu net bir şekilde belli ediyor. Kimi zaman sivri zekasıyla kuzeni Sabrina’ya yol gösteren kimi zamansa duygusal halleriyle içine kapanırken görülen karakter için yapılabilecek en yerinde yorum İkizler burcu olduğu. Eğlenceli karakteri ve entelektüel yanı da göz önüne alındığında başka bir burca yakıştırmak mümkün değil.

Yengeç: Hilda

Ailenin en sevecen ve pamuk kalpli karakteri Hilda, Yengeç burcunun ete kemiğe bürünmüş hali desek yeri. Herkesin yardımına koşan, şefkatli kollarıyla saran ve yumuşak yüzüyle sevdiklerini şımartan romantik bir karakterden bahsediyoruz en nihayetinde. Aksini kim iddia edebilir? Tabii karanlık bir yanı da yok değil. Onu ise yalnızca sevdiklerine zarar vermeye ant içmiş kötüler görülebilir.

Aslan: Karanlık Lord

Karanlık Lord… Cadılar ve büyücüler dünyasının en saygı duyulan ve korkulan yüce karakteri. İnsanların üzerinde böyle bir etki bırakabilen tek burç var, o da Aslan! Tüm cadıların önünde diz çöktüğü ve emirlerine karşı gelmeye cesaret edemediği karakter, burcunun özelliklerini eksiksiz bir şekilde gösteriyor. O emrediyor, geri kalanlara ise sadece söylediklerini yerine getirmek düşüyor.

Başak: Zelda

Sabrina’nın Hilda halasının aksine çok daha kuralcı ve sert bir mizaca sahip halası Zelda da burcunun özelliklerini bire bir taşıyanlardan. Disiplinli, çalışkan ve güvenilir hallerinde Başak burcunun pay sahibi olduğu rahatlıkla söylenebilir. Günün sonunda herkesin onun eline bakması ve ondan medet umması da Başak burçlarının en sık karşılaştığı durumlardan. Hakeza sevdikleri söz konusu olduğunda prensiplerini bir kenara bırakması da!

Terazi: Harvey

Sabrina’nın ölümlü erkek arkadaşı Harvey’i tanımlayan kişilik özellikleri; uyumlu yapısı, nezaketi ve sevecenliği. Tanıdık geldi mi? Evet, kendisi tartışmasız bir Terazi tabii ki! Ne olursa olsun sevdiklerinden vazgeçmeyen ve onları her halleriyle kabullenen karakterin hassas ve duygusal yanı da burcunu ele veren bir diğer tarafı. Kaldı ki Sabrina gibi zorlu bir karakteri sevmek için de Terazi gibi altın bir kalbe sahip olmak gerekir.

Akrep: Sabrina

Cadılar Bayramı’nda dünyaya gözlerini açan Sabrina, ölümlülerin ve cadılar dünyasının tam ortasında yer alan bir karakter. 31 Ekim tarihi yoruma gerek bırakmıyor, kendisi bir Akrep! Hangi tarafa çekilmeye çalışılırsa çalışsın kendi bildiğinden şaşmaması, yeri geldiğinde en büyük Tanrıları bile kandırma çalışması da zaten tipik Akrep eylemleri. Meraklı yanıyla ailesine ve cadılar dünyasına ilişkin en kadim bilgilerin bile izini süren karakterin yaşamından kaosun eksik olmaması da cabası!

Yay: Nick

Sabrina’ya cadılar dünyasında eşlik eden erkek arkadaşı Nick, bir Yay burcundan beklenecek ölçüde cüretkar ve açık görüşlü bir karakter denebilir. Yerleşik tabuları düşünmeden bir kenara atması, çapkınlığıyla istediği herkesi ağına düşürebilmesi ve akademik yaşamındaki yüksek başarısı da burcunun ona verdiği özelliklerin en önde gelenleri…

Oğlak: Peder Blackwood

Geleneklerine sıkı sıkıya bağlılığı ve muhafazakar karakteri ile dikkat çeken Peder Blackwood da burcu için kesin yorum yapılabilecek isimlerden. İdealleri için gece gündüz demeden çalışan, kuralcılığıyla herkese kök söktüren, sert bir karakter. Tıpkı bir Oğlak gibi! Amaçladığı yolda önüne çıkan her şeyi acımasızca ortadan kaldıran ve toplumsal statüsünü geleneklerine bağlı bir şekilde yükseltmeye gayret eden Blackwood’un burcunun özelliklerini eksiksiz bir şekilde taşıdığı söylenebilir.

Kova: Rosalind

Sabrina’nın arkadaş grubu içerisinde belki de en vizyon sahibi karakter Rosalind! Okuduğu kitaplardan, film yorumlarına kadar her şeyde açık görüşlülüğünün ve entelektüelliğinin izleri görülebilir. Okul yaşamında kadın ve insan hakları için çalışmalar yürüten ve mazlumların koruyuculuğuna soyunan bu bilinçli karakterin Kova burcu olmaması düşünülemez bile.

Balık: Susie  

Dizide gerçek kimliği arayan ve kendini sorgulayan bir karakter olarak karşımıza çıkan Susie, atalarıyla iletişime geçebilen sezgisel ve hassas bir kişilik. İstemeden de olsa kendini sıkça kötü durumların içerisinde bulması ve karşılaştığı güçlükleri ailesi gibi gördüğü arkadaş grubuyla çözmesi burcunun Balık olduğunun en net göstergelerinden biri.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın
  1. Yalniz Sabrina’nin dogumgunu cadilar bayramında, yani 31 ekimde, dolayisiyla dizide acikca burcu verilen tek karakter o ve onu bile yanlis yazmissiniz. Kendisi bir akrep. Keske icerik editorleriniz dogru is yapsa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir