Burcuna Göre Hangi Bitki Sana Uygun?

Bitki çaylarının birçok sağlık sorununa iyi geldiği biliniyor. Burcuna göre ne tür sağlık problemleri yaşamaya eğilimli olduğunu ve bu sorunlara hangi bitki çaylarının iyi geleceğini senin için yazdık. Tabi ki herhangi bir sağlık sorunun varsa önce bir doktora görünmeni ve onun tavsiyelerine kulak vermeni öneririz. 

Koç Burcu

Koç’ların özellikle baş bölgesi hassastır. Öncü, cesur ve atik olan ve ani kararlar alan Koç, strese bağlı olarak sık sık baş ağrısı çekebilir. Sabırsız yapısı, kolayca risk alabilmesi ve kavga etmeye olan meyili de bu olasılığı artırır. Bu nedenle Koç’lara ağrı kesici özelliği olan karabaş çayını öneriyoruz.

Boğa Burcu

Boğa’ların boyun ve boğaz bölgesi oldukça hassastır. Harekete geçmek için dış motivasyona ihtiyaç duyan Boğa, strese bağlı olarak sık sık boyun ağrısı çekebilir. Bildiğinden şaşmayan, inatçı yapısı da bu olasılığı arttırır. Bu nedenle Boğa’lara ağrı kesici ve saskinleştirici özelliği olan melisa ve kekik çayını öneriyoruz.

İkizler Burcu

İkizler’in kol ve omuz bölgesi hassastır. Meraklı ve sürekli insanlarla iletişim halinde olan İkizler, uzun telefon konuşmaları yaptığı için omuz bölgesinde ağrı çekebilir. Zihninin sürekli meşgül olması da İkizler’in strese bağlı omuz ağrıları yaşama olasılığını artırır. Bu nedenle İkizler’e tavsiyemiz kas gevşetici özelliği olan papatya çayı.

Yengeç Burcu

Yengeç’lerin midesi oldukça hassastır. Hafızası çok iyi olan, geçmişi unutamayan ve orada yaşayan Yengeç, sık sık strese bağlı mide ağrısı çekebilir. Alıngan ve çabuk küsen bir yapısı da bu ağrıları şiddetlendirebilir. Bu nedenle Yengeç’lere tavsiyemiz sindirim sistemini düzenleme özelliği olan rezene ve ada çayı.

Aslan Burcu

Aslan’ların özellikle kalp bölgesi hassastır. Gururlu, kararlı ve eleştiri kaldıramayan yapıları Aslan’ların strese bağlı olarak kalp sorunları yaşamalarına neden olabilir. Her şeyin en iyisini ben bilirim diyen sinirli yapısı ve agresif tavrı da bu olasılığı artırır. Bu nedenle Aslan’lara tavsiyemiz hem kalbe faydalı olan hem de sakinleştirici özellik taşıyan yeşil çay ve ıhlamur.

Başak Burcu

Başak’ların sindirim sistemi oldukça hassastır. Mükemmeliyetçi ve sürekli analiz eden yapısıyla içsel huzursuzluğunu arttıran Başak, strese bağlı olarak sindirim sorunu çekebilir. Kimsenin yaptığı işi beğenmeyen tavrı da bu olasılığı artırır. Başak’lara tavsiyemiz bağırsakları aktive etme özelliği olan sinameki ve anason çayı.

Terazi Burcu

Terazi’lerin böbrekleri ve cildi oldukça hassastır. Yalnız kalmayı sevmeyen ve kararsız bir yapısı olan Terazi, bunlara bağlı olarak böbrek ağrısı veya cilt problemi yaşayabilir. Sosyal kişiliği ile gece hayatınında aktif olması, dolayısıyla da sağlıksız beslenmesi de bu olasılığı artırır. Terazi’lere tavsiyemiz ağrı kesici özelliği olan altınotu ve cildi nemlendirici aloe vera çayı.

Akrep Burcu

Akrep’lerin üreme bölgesi hassastır. Tutkulu bir aşık olan ve arzularının peşinden gitmek isteyen Akrep, cinsel hayatını özgürce yaşamayı tercih edebilir. Bu duruma bağlı olarak üreme bölgesiyle ilgili sorunlar yaşayabilir. Ayrıca menstrüel ağrıları da yoğun olabilir. Bu nedenle Akrep’lere tavsiyemiz menstrüel ağrıları azaltma özelliği olan tarçın çayı.

Yay Burcu

Yay’ların hassas bölgeleri karaciğer, safra kesesi ve tüm salgı bezleridir. Bol baharatlı yemekleri tercih eden Yay, buna bağlı olarak safra kesesinde ağrı yaşayabilir. Çeşitli kokteyllere olan meyili de karaciğerinde sorun yaşamasına neden olabilir. Bu nedenle bizim Yay’lara tavsiyemiz arındırıcı özelliği olan biberiye ve enginar çayı.

Oğlak Burcu

Oğlak’ların dişleri ve kemikleri hassastır. Oğlak, hayatın her alanında, her türlü sorumluluğu üstlenen ve hayatı ciddiyetle ele alan yapısı nedeniyle strese bağlı olarak kemik ağrıları çekebilir. Stres anlarında dişlerini sıkmaya olan eğilimi de diş ve çene ağrısı yaşamasına neden olur. Oğlak’lara tavsiyemiz ağrı kesici özelliği olan melisa çayı.

Kova Burcu

Kova’ların dolaşım sistemi hassastır. Sosyalleşmeyi seven, arkadaş ortamlarında sık sık kahve ve alkol tüketen Kova, buna bağlı olarak kan dolaşımıyla ilgili sorunlar yaşayabilir. Sosyal sorunlara duyarlı olmasının yarattığı stres de bu olasılığı artırır. Bu nedenle Kova’lara tavsiyemiz dolaşımı düzenleyici özelliği olan civanperçemi çayı.

Balık Burcu

Balık’ların esasen ayakları hassastır. Ama duygusal yapısı nedeniyle sinir sistemi de yıpranmaya meyillidir. Balık, merhametli ve hassas yapısı nedeniyle strese bağlı olarak sinir sisteminde sorun yaşayabilir. Karşılaştığı zorluklardan ve kötülüklerden kaçmak için kendi hayal dünyasında yaşamaya olan eğilimi de bu olasılığı artırır. Bu nedenle Balık’lara tavsiyemiz gevşetici özelliği olan kedi otu ve nane çayı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.