Burcuna Göre Hangi Atiye Dizisi Karakterisin?

Netflix’in ikinci orijinal Türk dizisi Atiye, geçtiğimiz haftalarda hayatımıza bomba gibi bir giriş yaptı. Öyle ki neredeyse izlemeyen kimse kalmadı. Sosyal medyada gezinirken sürekli dizi hakkında haberler illa ki göze çarpıyor, arkadaş ortamlarında dahi Atiye’den söz ediliyor! Hoş, merak uyandıran hikayesi, sürükleyici senaryosu ve başarılı oyuncu kadrosuyla daha azını beklemek mümkün değil. Hepsini bir köşede bırakacak olursak, dizide karşımıza çıkan karakterleri izlerken burçlarını tahmin edebildin mi? Kimileri için kesin yorum yapabilmek için erken tabii. Kimileri ise bariz bir şekilde burcunu ele veriyor denebilir. Gel, hep birlikte karakterleri şöyle bir inceleyelim.

Atiye – Balık

Atiye dizisinin baş karakteri Atiye’nin başlıca kişilik özelliklerini şöyle bir ortaya serelim. Sanatçı bir ruh, gizemli bir kişilik, başına buyruk bir karakter… İşin içine bir de sevdiklerine sıkı sıkıya bağlılığı da ekledik mi tamam, kendisi tipik bir Balık olabilir! Pek tabii doğum haritasında Koç efektinin olduğu da açık. Zira büyük risklere gözü kapalı atılabilmek ve idealleri uğruna tüm dünyayı karşısına alabilmek için Koçlardan mutlaka feyz almak gerekir.

Erhan – Kova

Dizinin baş rolünü paylaşan Erhan karakterinin, kendini daha net çizgilerle ifade edebilen bir karakter olduğu su götürmez bir gerçek. Kendisi başarılı bir akademisyen, insan ilişkilerinde biraz daha mesafeli olmayı seçmiş ve bilime saplantılı derecede bağlı bir kişilik. Kafasına koyduğunu mutlaka yapan ve inandığı doğruları sonuna kadar savunan yapısı da cabası. Tıpkı Kovalar gibi!

Cansu – Başak

Atiye’nin kız kardeşi rolünde tanıma fırsatı bulduğumuz Cansu karakteri için keskin yorumlar yapabilmek güç. Dizide de görüyoruz ki ruh hali de davranışları da hiçbir zaman stabil değil. Bu noktada renkli kişiliğiyle kendisini bir Yay olarak tanımlamak kolaya kaçmak olabilir. Kişiliğinin derinlerinde doğru olanı yapmaya dair büyük tutkusu ve vicdanlı yapısı değerlendirildiğinde Başak onun için en uygun burç olabilir.

Ozan – Aslan

Ozan, dizide çözülmesi en güç karakterlerden biri. İlk etapta güçlü kişiliği, özgüveni ve yüksek enerjisi ile Aslan olduğu net bir şekilde söylenebilir. Tabii onu daha yakından tanıyana kadar! Doğum haritasında su elementi efekti bu noktada daha ağır basıyor olabilir. Duygularına kolay teslim olması ve belli etmese bile içinde kırılgan bir çocuk taşıması bunun en net göstergelerinden biri.

Zühre – Balık

Atiye dizisinde en az baş rol kadar dikkat çekici bir karakter varsa o da Atiye’nin anneannesi Zühre! İçerisinde büyük bir gizem ve bilgelik barındıran karakterin bu dünyaya ait olmadığı açık ve net şekilde belli. Aynı Balıklar gibi! İnsanlara şifa dağıtan ve hikmetinden sual olunmayan karakter, gerçekten de Atiye’ye el vermiş denebilir.

Serap – Başak

Atiye’nin annesi olarak karşımıza çıkan Serap karakterinin burcu için doğrudan bir yorum yapılabilir. Kendisi bir Başak tabii ki! Sürekli sevdiklerine “Aptal olma” diyerek akıl veren, tercihini büyük riskler almaktansa daima istikrardan yana kullanan ve gerektiğinde geçmişinde ona acı veren her şeyi yüreğinin derinliklerine atıp, yoluna bakmaya çalışan sert mizaçlı biri. Üzerine daha ne söylenebilir ki?

Mustafa – Yengeç

Atiye’nin babası Mustafa; ailesine daima derin bir sevgiyle yaklaşan, sevdiklerini arka planda da olsa sürekli koruyup kollayan, vicdanının sesini hiçbir zaman kapatamamış bir karakter. Saydığımız özellikler tanıdık geldi mi? Evet, aynen bir Yengeç gibi! Kızlarına olan düşkünlüğü ve herkesin iyiliği için sakladığı sırlarıyla burcunun özelliklerini bire bir taşıyor denebilir.

Serdar – Akrep

Ozan’ın ünlü ve zengin iş adamı babası olarak bizlere merhaba diyen Serdar karakteri, pek tabii dizinin kötü adamı. Gizli bir ajandası olan, stratejik hamlelerle işleri istediği biçime sokan ve kimseye sırları konusunda renk vermeyen biri için Akrep’ten başka bir burç düşünmek pek yakışı kalmaz doğrusu. Tabii karakterinin temelini oluşturan işkolik ve kuralcı yapısı, doğum haritasında Oğlak burcunun etkisinin es geçilmemesi gerektiğinin de bir göstergesi.

Öner – Oğlak  

Erhan’ın akıl hocası olarak tanıdığımız Öner Hoca, dizide tam olarak tanıyamadığımız karakterlerden bir tanesi. İşine sıkı sıkıya bağlı olması, sevdiklerini korumak için gerektiğinde arka planda kalması ve babacan tavrı ile Oğlak burcu olduğu ifade edilebilir. Pek tabii, doğum haritasında Yay ve Kova burcu efekti olması şartıyla!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.