Burcuna Göre Neden Hala Yalnızsın?

Yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yalnızlık olmaz, diyor şair. Yalnızlığını paylaşamayız belki ama burcuna göre neden hala yalnız olduğunu seninle paylaşabiliriz. İlişkilerden beklentimizi ve ilişkideki tutumumuzu gösteren Venüs burcunu da okumayı unutma!

Koç Neden Hala Yalnızsın?

Aşk bir yarış senin için, ödül de mutluluk, tamam bunu anladık ama neden hala yalnızsın bunu hiç düşündün mü? Her konuda yarışmayı, daha doğrusu iddialaşmayı bırak artık lütfen. Herkes senin gibi rekabetten ve kavgadan beslenmiyor, anla biraz. Senin enerjin hiç bitmiyor, her an kavgaya hazırsın diye herkes öyle olamaz. Tamam, öfken anlık ve kin tutmuyorsun ama karşı tarafı yoruyorsun. İnsanlar seni sinirlendirmeden 5 dakika geçirmek için gerim gerim geriliyor, ağızlarını besmele ile açıyor. Her şeye parlıyorsun. İşin özü karşı tarafa “bir huzur ver”, biraz sakin ol, sinirlerine de hakim ol, yalvarıyoruz. Bir de karşındaki insanın üzerinde baskı kurmaya çalışma, her zaman senin dediğin olamaz, unutma. Kendi özgürlüğünü düşündüğün kadar onun da özgürlüğünü düşün, bencil olma.

Boğa Neden Hala Yalnızsın?

İnadın inat, bunu bilmeyen yok. Nuh deyince peygamber demiyorsun. Bir şey istediğin gibi olmadığında somurtup oturuyor, tebessüm bile etmiyorsun. Hal böyle olunca seninle geçinmek biraz zor oluyor. Risk almayı sevmeyen garantici tavrının hayatta birçok alanda işine yaradığı kabul edebiliriz ama söz konusu ilişkiler olunca bunu bir daha gözden geçirsen mi acaba? Maddi ve manevi güven senin için vazgeçilmez, tamam ama insanlara bir fırsat vermezsen onlara güvenip güvenemeyeceğini nasıl anlayabilirsin ki? Ona güvenebilir miyim, ona değer vermeli miyim, emeklerimin karşılığını alır mıyım, lütfen bu soruları bir kenara bırak ve biraz risk al! Her şeyi hesaplayamazsın, bazen düşe düşe ayakta durmayı, kazık yiye yiye kime güveneceğini öğrenmen gerekir, sen de öyle yap!

İkizler Neden Hala Yalnızsın?

Olmaz ki, böyle de yapılmaz ki. İnsanın gözünün içine bakarak oynaşıyorsun ellerle, yarışıyorsun çapkınlıkta deli yellerle. Ağzın laf yapıyor, amenna, lakin her güzele methiye düzmek niye? Belki kötü niyetin yok, güzele bakmak sevap, doğruyu söylemek farzdır diyorsun ama bazı tespitlerini kendine saklaman en iyisi. Her çiçekten bal alayım dersen yapayalnız kalırsın bizden söylemesi. Kararsızlığın ve değişken ruh halin de cabası! O mu, bu mu derken insanları yıldırıyorsun. Çok bilen çok yanılır, unutma! Biraz da olayları akışına bırakmayı dene. Tüm seçenekleri görebiliyor olman hepsini denemeni gerektirmiyor. Bir öyleyim, bir böyleyim, ay nasıl hissediyorum ben de bilmiyorum tavrın da çok sinir bozucu, biraz tutarlı olmayı dene.

Yengeç Neden Hala Yalnızsın?

Duygusalsın, hassassın biliyoruz ama alınganlığın sınırları zorluyor, sinirleri yıpratıyor. Buluttan nem kapmayı bırak artık. Kimsenin yaşam amacı seni gücendirmek değil, insanlar biraz düşüncesiz olabiliyor ama sen de çok ince düşünüyorsun, herkesten aynı performansı bekleme. Her şeyden fazla anlam çıkarıyorsun, bazen bir pipo sadece bir pipo, unutma! Kafandan olmadık şeyler uydurup sonra onlara inanma. Bir de her flörtünde gelinlik modellerine bakmaktan vazgeç. Daha tuttuğu takımı bilmediğin insanlarla evlilik planları yapman, açıkçası sevgili adaylarının arkalarına bakmadan kaçmalarına sebep oluyor. Bazen çok da şey yapmamak lazım, biraz yavaştan al, iş olacağına varır, boşa çabalama.

Aslan Neden Hala Yalnızsın?

En güzel sen gülersin, en güzel sen söversin, en güzel şarkıyı sen yaptın, peki peki anladık ama herkes anlamaz. Alemlerin kralı olman ya da öyleymiş gibi davranman herkesin de sana aynı şekilde davranmasını gerektirmiyor. Kusura bakma ama biz demokrasi seviyoruz. Karizman, sıcak kanlı kişiliğin insanları etrafında topluyor ama onlardan sana biat etmelerini beklediğin anda işler biraz karışıyor. Her zaman ilgi odağı olmak istiyor, övgülere doymuyorsun ama bir ilişkide sürekli kendinden bahsedip her an ön planda olmayı bekleyemezsin. Biraz da karşı tarafın isteklerine kulak vermeli, sen de ona ilgi göstermelisin. Eğer illa da ilişkinin merkezinde ben olacağım diyorsan sana bir ayna alalım, bütün gün ona seslen; ayna, ayna, söyle bana!

Başak Neden Hala Yalnızsın?

Armudun sapı, üzümün çöpü, kaldın mı yalnız? Bu kadar da ince eleyip sık dokunmaz ki. Zor beğeniyorsun, standartların yüksek, ona sözümüz yok ama artık birini beğensene. Sen de İngiltere veliahttı değilsin, bunu aklında tutmaya çalış. Tuhaf tuhaf eleştirilerle karşı tarafı kendinden soğutuyorsun, mükemmele ulaşmak istiyor ya da karşı taraf hatalarını düzeltsin diye sırf iyi niyetten eleştiriyor olabilirsin ama kimse sürekli kendisi hakkında olumsuz şeyler duymak istemez. Onu değiştiremezsin, hayatı düzenleyemezsin, bırak dağınık kalsın. İlla eleştireceğim, hatalarını düzelteceğim diyorsan bile arada güzel şeyler söylemeyi de dene. Böylece karşı tarafın kendisini yetersiz hissetmesine mani olursun. Onları takdir ederek insanlara çok daha fazla şey yaptırabilirsin, bir kere olsun dene, olumlu sözler kullanmanın gücüne şaşıracaksın.

Terazi Neden Hala Yalnızsın?

Tanrım, tek başına koyma Terazi’leri, yalnızlığa ancak sen dayanırsın. Amin. Ama aman bir saniye bile yalnız kalmayım derken müzmin bekarlığa doğru gidiyorsun, tehlikenin farkında mısın? Bırak artık bu 7 Kocalı Hürmüz hallerini ve bir karar ver! Yalnız kalma korkun yüzünden olur olmadık herkesi sevgili adayı listene alıyor, yedeklerini de arkadaş olarak tutuyorsun. Önce biraz yalnız kal ve aslında ne istediğini anla! Bir ilişki düzgün gitmeyince hatanın nerede olduğunu aramak yerine yeni bir sevgili adayı arıyorsun. Böyle yapmaya devam edersen belki yalnız kalmazsın ama mutlu da olmazsın. Bir de kararsızlığın, muhtemel ilişkiler arasında seçim yapamayışın da karşı tarafın kaçmasına yol açıyor, sen onla mı olsam bunla mı olsam diye düşünedururken çeyrek altınını alıp ikisinin de düğününe gitmek zorunda kalıyorsun, hiçbir şeye değilse bütçene zarar.

Akrep Neden Hala Yalnızsın?

Akıl oyunlarını bırak artık! Sana yapılan tüm yanlışları yazdığın o kara kapı defteri de yavaşça bir kenara koy. İnsana verilen en büyük lütuf “unutmak”. Sen de bazı şeyleri unutmayı denesen hiç fena olmaz. 9 yıl önce, Kasım ayında, bir akşam üstü arabada giderken yoldaki mini etekli kıza dönüp bakmışsa ne olmuş? Unut yahu! Bir de bu “Acı yok, Rock!” tavrından vazgeç. Kimseye zayıflığımı göstermeyeceğim diye herkesi kendinden uzaklaştırıyorsun. İnsanlar senden çekiniyor, yanına yaklaşamıyor. Onlara senin de insan olduğunu göstersen arada yanlarında ağlasan, üzülsen, onlardan yardım istesen hiç fena olmaz! Karşındaki insana zayıf taraflarını göstermenin bir sakıncası yok. Böylece o da seninle empati kurabilir, onun gibi etten kemikten bir insan olduğunu anlayabilir.

Yay Neden Hala Yalnızsın?

Senin uçman gerek, istemiyorsun pilav yapmak. Oldu, gözlerimiz doldu! Şaka bir yana, bu da bir tercih, anlarız. Herkes evlenecek, yuva kuracak, çocuk yapacak diye bir kaide yok. Ancak bunları istiyorsan biraz da taviz vermeyi öğrenmelisin. Hem eğlenmek hem yuva kurmak her zaman mümkün olmuyor, ne yazık ki. Ayrıca özgürlüğüne düşkün tavrın ve her yeni bir maceraya hazır oluşun karşı tarafta her an çekip gidebilirmişsin gibi bir izlenim bırakıyor, hiç güven telkin etmiyorsun. Ona biraz olsun bir yerde bir süre kalabileceğini hissettirmen, arada sırada onun isteklerini kendininkilerin önüne koyman uzun soluklu bir ilişkinin temellerini atman konusunda sana yardım edebilir. Eğer ki uzun sürecek ciddi bir ilişki peşindeysen biraz özverili ve tahmin edilebilir olmayı dene, lütfen.

Oğlak Neden Hala Yalnızsın?

Yine Nil’den gideceğiz ama çocuk da yaparım kariyer de kafası her zaman işlemiyor. Feministler bizi bulsa bir kaşık suda boğacak belki ama o evraklardan kafanı bir kaldır da etrafına bir bak. Ofise postacıdan başka yabancı gelmiyor, ee senin de pek ortamlara aktığın söylenemez. Zaten ortamlarda aksan da sana yakışacak birini bulmak deveye hendek atlatmaktan daha zor. Yakına yakışacak, seni taşıyacak, düzeyli bir birliktelik peşindesin ama işler öyle yürümüyor her zaman. Biraz da beklentiyi düşürmek lazım. Kariyerini her şeyin önüne koymak istiyorsan buna lafımız yok ama her ilişki emek ve özveri ister bunu unutma. Ciddiyetin de biraz can sıkıcı olabiliyor, arada eğlenmeye ne dersin? İlişkilerde biraz daha samimi ve eğlenceli olman sana yardım edebilir, hatırlamaya çalış!

Kova Neden Hala Yalnızsın?

Yalnızım, dostlarım yalınızım, yalnız! Bu şekilde haykırmana çok kısa bir zaman kaldı. İnsan kalabalıklar içinde tektir, tek başına kalınca yalnız, diyorlar ya, sen bunu biraz abartmış, kalabalıklar içinde yalnız kalmayı başarmışsın. Bir sürü arkadaşın var olmasına var ama onları her zaman belli bir mesafede tutuyor, kimsenin senin bireysel alanına girmesine izin vermiyorsun. Hadi arkadaşlıklarda bu durum idare edilebilir ama romantik ilişkilerde bu dengeyi yakalamak biraz zor. Sevgilinin senin bireysel alanına girebileceğini anlaman gerekiyor. Sürekli, ben özgürüm diyerek bir yere varamazsın. Günün sonunda aşk iki kişilik ve bu iki kişinin o veya bu şekilde asgari müşterekte buluşması lazım. Duygularını göstermekten, kalbini açmaktan çekinme. Biraz daha samimi olmayı, duvarlarını yıkıp mesafelerini kısaltmayı dene, yalnız kalmadığını göreceksin.

Balık Neden Hala Yalnızsın?

Ah Balık ah, sen yalnız kalacak insan mısın? Gerçi yalnız da değilsin. Hayalinde yaşattığın bin bir masalsı aşk seninle birlikte ama gel gelelim ruhlar aleminde de yaşamıyoruz. Yanına etten kemikten gerçek bir eş istiyorsan o tatlı hayalleri bir yana bırak. Kafanda o kadar ütopik aşklar yaşıyor, karşı tarafı gözünde o kadar büyütüyorsun ki sonra hiç kimse o hayalin yerini dolduramıyor ve sana yalnızca hayal kırıklıkları kalıyor. Tamam herkes ister, büyülü ve tutkulu aşklar ama hayat bu, olmayınca olmuyor. Hem zaten aşkın ömrü üç yıl, evlilik aşkı öldürüyor diye rivayetler de var. Eninde sonunda bitecek madem, koşma aşkın peşinden bu kadar! Melankolini çatı katına kaldır, gerçekleri kuşan biraz da. Sonra yalnızlık ömür boyu diye ağlarsın, bizden uyarması.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.