Burcuna Göre Gün İçinde En Mutlu Olduğun An!

Kimimiz geceleri sevmez, kimimiz kör gündüzleri! Kimimiz günbatımını görmeden gün geçirmez kimimiz gün henüz doğmadan seyre hazırlanır, bekler! Kimimiz okul sever, kimimiz iş, kimimiz karnını doyuracak kadar aşı, ağrısız başı olsa ömrünce yan gelip yatmakta sakınca görmezken, kimisi pas tutmamak için durmadan işler! Peki burçlar en çok günün hangi anında kendilerini en keyifli hisseder?

Koç       

Günün gereklilik listesi tamamlanıp tüm işler nihayete erdiğinde, sorumluluklar yerine getirilip kravatı gevşetme, kalem eteği sıyırıp atma vakti geldiğinde yani Koç, işten güçten özgürlüğünü ilan ettiğinde gün henüz başlar! Koç; mesai bitip macera başladığında, toplukları sırtına vurarak günün kalan en mutlu kısmına uçar adım geçiş yapar!

Boğa    

Tüm gününü rahatsız kıyafetler içinde, yersiz gürültüler, beyhude uğraşlar peşinde harcayan, huzurunu, rahatını bıraktığı evine dönmek için dakikaları sayan Boğa, gün sonunda nihayet keyfine yolculuğu başlatır. Evinin kapısından girmeden olmaz, gözüyle görüp, bacaklarını keyfe uzatmadan ve tabi ki bol çeşitli akşam yemeği masasına oturmadan günün en mutlu anı Boğa için başlamaz!

İkizler  

En sevdiği TV şovu ekranlardaki yerini aldığında, İkizler telefonunu bir yanına, diz üstü bilgisayarını öbür yanına, sık sık kritik yapacağı arkadaşlarını etrafına toplar ve heyecanlı bekleyiş başlar. Akan jenerik eşliğinde sosyal medya hesaplarının son kontrollerini yapan, heyecanı doruklara çıkan İkizler için günün en keyifli saatleri böylece başlar!

Yengeç

Tüm gün işten güçten, eve döndüğünde bulaşıktan, ütüden, herkesin damak tadını düşünerek yaptığı türlü türlü leziz yemekten sonra nihayet akşam olmuş, karınlar bir güzel doymuş, tüm gözleri uyku basmış, ay ışığı yansısı pencereye vurmuştur. Tüm gereklilikler bitip Yengeç için romantizm rüzgarları esmeye başladığında Yengeç için mutluluk kapıları aralanır! Yengeç de akşam insanıdır!

Aslan   

Ne gecenin karanlığında kaybolmak ne gündüzün telaşında gözden kaçmak ister Aslan! Güneş’in tam tepede olduğu herkesin sıcağından çekinip, ışığından saklandığı anda, sahnelerin en boş anında Aslan görünür; güneşin en parlak, günün en aydınlık olduğu öğlen vakti Aslan için günün en harika anları başlar! Herkesin olamayacağı yerleri seçer Aslan!

Başak  

Başak henüz herkes uykudayken, kalabalık çökmemiş, kaos başlamamış, gürültünün çıtı dahi çıkmamışken başlar güne! Başak gün ile birlikte uyanır! Aydınlığın ilk ve kimsesiz dakikalarında zihnini organize eder, duşunu alıp hazırlanır! İnsanlar günü susturmaya başladığında Başak çoktan tüm planını yapmış, güne başlamaya hazır hale gelmiştir. Başak için günün en keyifli anı gürültü, kalabalık kirliliğinin başlamasından hemen önceki sakinliktir.

Terazi  

Terazi alışverişe çıkamayacak, takıp sevgilisini koluna mağaza mağaza gezemeyecek, arada bir dinlenmek için şık mekanlarda birkaç kokteyl yudumlayamayacaksa neylesin gündüzü, uyanıklığı! Plansız, eşsiz, dostsuz bir Terazi güne uyanmaz, düştüğü tembellikten kolay kalkmaz! Sabah 10:00’da açılan AVM’lerle birlikte kalkan Terazi, kalabalığa karıştığı anda keyfe doyar, yalnızca kahra!

Akrep  

Doğanın, börtünün böceğin dahi uyuduğu, tüm çıtların kesildiği, gecenin derin bir sessizliğe gömüldüğü anı sever Akrep! Sadece iç sesinin duyulduğu, sezgilerinin düşüncelerine akın ettiği, her şeyden izole olabildiği zifirilik, Akrep’in kendini en iyi hissettiği andır! Tüm gözlerden uzakta, dünyanın uyuduğu zamanda, gecenin köründe yaşamak Akrep için oldukça keyiflidir!

Yay     

Herkes işini gücünü tamamlayıp dükkânı kapayıp okuldan çıktığında, trafiği atlatıp buluştuğunda partinin başlamasına ramak kalan o anda Yay’ın heyecanı hızla yükselmeye, adrenalin vücuduna aklın etmeye başlar! etrafında toplanan kalabalığa yüksek kahkahalı bol abartıyla anılarını anlattığı sonra da kendini aceleyle müziğin ritmine bıraktığı o an Yay için günün en keyifli anları yaşanmaya başlar.

Oğlak   

Yeni güne başlamak, mücadelesini sürdürebileceği, yine kararlılığını gösterebileceği yeni bir maraton koşmak, her zamanki gibi planlarını tıkırında işletip bir sonraki adıma geçmek Oğlak için vazgeçilmez bir tutkudur. Elbette her gün alarmına tabi olup ilk uyarıda başladığı günün ilk saatleri onun için tüm günün ön hazırlığını barındırdığı için en özeldir. Duşunu alıp çoğu insana sert gelebilecek kahvesini yudumlamaya başladığı ve son kontrollerini yaptığı an onun için günün en keyifli anıdır!

Kova    

Kova’nın zihni sürekli çalışır, aklı birbirinden farklı projeler dolanır, durmaksızın bu tempoda geçen gün sonunda bir oh demek, rahatlamak gerekir. Kova’nın deşarj yolu bellidir. Arkadaşlarıyla bilgisayar oyunu oynamak, toplumsal meselelerden, dünya dertlerinden, eksikten, gedikten uzakta, sanal bir eğlenceye kapılıp bir süreliğine tüm gerçeklerden uzaklaşmak. İşte Kova için günün en keyifli anı; zihnini boşaltmak için arkadaşlarıyla oyuna daldığı an!

Balık

Balık uyumak için henüz yatağına uzandığında, düşüncelere dalıp rüyasına yarım adım attığında başlar mutlu olmaya! Uykunun derinine ulaşmadığı adına alfa denen uyku ile uyanıklık arasındaki köprünün tam ortasında en keyifli anını yaşar! Gördüğü ne tümüyle rüyadır ne de çırılçıplak gerçeklik. Balık arafta kalmayı çok sever!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.