Burcuna Göre Görmeden Ölmemen Gereken 3 Ülke!

Yoğun iş temposundan bunaldın mı? Tatil planları mı yapmaya çalışıyor ama nereye gideceğine karar veremiyor musun? Eğer, bu yılki seyahat planlarında yurt dışı varsa burcuna göre ölmeden önce mutlaka görmen gereken, sana unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatacak 3 ülkeyi öneriyoruz.

Koç – Macera Seni Çağırıyor!

Çok cesursun, risk almayı seviyorsun, yeni maceralara atılmak için hazırsın ve çok hareketlisin. Bütün bir tatilini tek bir yere bağlı kalarak geçirmek asla sana göre değil. Sen adrenalin dolu, her gününü farklı bir şekilde değerlendirebileceğin, bol bol gezebileceğin veya farklı maceralar yaşayacağın bir seyahati tercih etmelisin. Avustralya, Norveç veya Finlandiya senin için çok farklı bir deneyim olacak. Şu hayattan Avustralya’da skydiving yapmadan, Norveç’in dağlarındaki patikalarda bisiklet sürmeden ve Finlandiya’da buz tırmanışı deneyimi yaşamadan gitmemelisin!

Boğa – Huzur Doğada!

Macera peşinde koçmak, risk almak veya aşırı hareketli bir hayat hiç sen göre değil. Seyahat planlarını da buna göre yapıyorsun. Deniz kenarında birkaç gün geçirmek, arada tarihi yerler ve müzeler görmek, yeri geldiğinde tembellik yapmak sana çok iyi geliyor. Toprak grubu burcu olduğun için doğada olmak sana huzur veriyor. Ancak lüksü de seviyorsun ve gittiğin her yerde lezzetli yemekler yemek senin için vazgeçilmez bir tutku. Bunun için İtalya, Meksika ve Hindistan tam sana göre ülkeler! İtalya’da denize girebilir, tarih fışkıran sokaklarında dolaşabilir, lezzetli yemekler yiyebilir ve lüks otellerde konaklayabilirsin. Meksika’nın ise doğal güzellikleri, müzeleri, plajları ve kendine özgü yemekleri seni etkisi altına alacak. Ayrıca, oraya kadar gitmişken dalış deneyimi de yaşamadan dönmemelisin. Huzur ve sakinlik arayışında isen Hindistan’da yoga ve meditasyon yapabilir, bütün stresini atabilirsin.

İkizler – Kozmopolit Ruh!

Meraklı, öğrenmeye açık, hareketli ve entelektüel birisin. Sana tatil önerisi yaparken iyi düşünmek gerekiyor, çünkü çabuk sıkılan, huzursuz ve tatminsiz bir karaktere sahipsin. Tatil planını yaparken çeşitlilik arıyorsun. Yurt dışında bir tatil planlıyorsan, senin için en uygun üç ülkeyi açıklıyoruz: Yeni yerler keşfetmen, kozmopolit bir ortamda tatil yapman ve biraz da eğlenmen için Amerika görmeden ölmemen gereken ülkeler arasında başı çekebilir. Entelektüel, meraklı ve öğrenmeye açık bir yapın olduğu için müzeleri ve sanat etkinlikleri ile İtalya tam sen göre! Modern hayat tarzı, sanat etkinlikleri ve müzeleri ile Almanya da senin gibi entelektüel bir İkizler burcunun mutlaka görmesi gereken ülkeler arasında listemizde ilk üçte!

Yengeç – Geçmişin İzlerini Sür!

Ailene çok düşkünsün, geleneklerine bağlı, duygusal ve tutumlu bir karaktere sahipsin. Tatilini genellikle yalnız başına değil, ailenle ve en yakınlarınla geçirmek istersin. Su grubu burcu olduğun için deniz kenarında ailenle tatil yapmak, dedelerinin doğduğu toprakları keşfetmek veya kutsal yerleri ziyaret edeceğin bir yerde tatilini geçirmek senin için çok keyifli olabilir. Ayrıca, tatilinin az masraflı olması da senin için elzem. Senin mutlaka görmen gereken ülkeler arasında en başta Yunanistan, Makedonya ve Hindistan yer almalı! Yunanistan’da hem deniz tatili yapabilir, ülkenin tarihi kalıntılarını ve eski yapılarını görebilirsin. Makedonya’da uygun bütçeyle ailenle güzel bir tatil yapabilir, ülkenin doğal güzelliklerini ve Osmanlı mirası olan camilerini, evlerini, sokaklarını görerek duygu dolu anlar yaşayabilirsin. Üsküp’te Vardar Nehri kenarında yürüyüş yapabilir, kahve içip sevdiklerinle keyifli vakit geçirebilirsin. Hindistan’da ise mistik bir yolculuğa çıkabilir, tapınaklarını ziyaret edebilir ve farklı bir kültürle iç içe sıra dışı bir deneyim yaşayabilirsin.

Aslan – Kalbin Kuzeyde Kalabilir!

Eğlenceli, hayat dolu ve keyfine düşkünsün. Lider ruhlu bir yapın var. Tatil için bir grup arkadaşını organize edip onlara güzelce rehberlik yapabilirsin. Böylece çok da eğlenceli bir tatil geçirebilirsin. Ancak lükse ve gösterişe meraklı olduğundan, lüks bir tatil planlamak istersen bütçe nedeniyle yalnız tatil yapman gerekebilir. Seyahatlerinde kalabalık caddeleri ve görkemli mimari yapıları olan şehirler ilgini çeker. Mutlaka görmen gereken, kişiliğine en uygun üç ülke ise İtalya, Fransa ve Norveç. İtalya sahillerinde vakit geçirip, mimarisinin etkisinde kalarak sokaklarını keşfedebilirsin. Hatta sıcakkanlı, neşeli ve etkileyici kişiliğinle, İtalyan arkadaşlar edinebilirsin. Fransa; kalabalık caddeleri, lüks mekânları, sarayları ve müzeleriyle kalbini fethedebilir! Dünyanın en pahalı ülkelerinden Norveç’te Kuzey Işıklarını görmek ise senin için unutulmaz bir tatil anısı olacaktır.

Başak – Mükemmeli Ara!

Detaycı, mükemmeliyetçi, düzenli, enerjik ve üretken bir kişiliğin var. Bütün bir tatilini uzanıp yatarak geçirmek hiç sana göre değil. Daha hareketli, gezerek ve yeni yerler keşfederek geçireceğin bir tatil seni mutlu edecektir. Almanya, Japonya ve Arjantin hayatın boyunca gezeceğin ülkeler arasında en favori üç ülken olabilir. Düzenli ve disiplinli kişiliğinle, Almanya’daki yaşam tarzı seni etkileyecek. Japonya’nın düzeni, muhteşem ve detaylı mimari yapıları, yemeklerinin sunumu seni şaşırtacak. Japonya’daki önemli mimari eserlerin detaylarında kaybolabilirsin! Arjantin ise düzenli şehirleri, eğlence dolu gece hayatı, kültürel mirası ve müzeleriyle sana farklı bir tatil deneyimi yaşatacak!

Terazi – Sanat Turizmi!

Estetik bakış açısı olan, sanat sever, zevkli ve sosyal birisin. Tatilini kalabalık ortamlarda ve sevdiklerinle geçirmek istersin. Büyük, kalabalık, gece hayatı olan, bol bol alışveriş yapabileceğin ve müzelerini gezebileceğin şehirlerde geçireceğin tatil senin için idealdir. ABD, İngiltere ve Kolombiya’yı hayatın boyunca en az bir defa gidip görmen gereken ilk üç ülke arasına koyabiliriz. New York’un hareketli günlük ve gece hayatı ile müzeleri, Londra’nın kalabalık caddeleri, müzeleri ve sanat aktiviteleri, Medellin’deki neşe dolu hayat ve tarihi yerler keşfini bekliyor!

Akrep – Ruhunu Dinlendir!

Senin için tatil demek, sessiz ve gözlerden uzak bir yerde dinlenmek demek. Yalnız başına veya en yakınlarınla bir seyahate çıkmak senin için çok ideal. Su grubu burcu olduğun için seyahatlerinde su kenarında olan yerler hem ruhunu dinlendirir hem zihnini arındırmana yardım eder. Araştırmacı, gizemli, duyguları yoğun ve tutkulu biri olduğun için senin ölmeden önce görmen gereken ülkeler arasında Meksika, Yunanistan ve Küba listemizde başı çekiyor. Birbirinden farklı kültürlere sahip bu üç ülke tarihi yerleri, günlük hayat tarzı, plajları ve yemekleriyle seni cezbedecek!

Yay – Sana Gezmek Olsun!

Asla yerinde duramazsın, göçebe ruhunla bütün hayatını seyahat ederek geçirebilirsin. Özgürlüğüne düşkün, maceraperest ve kaşif kişiliğe sahip olduğun için yalnız seyahat etmek senin için cazip olabilir. Senin gibi atletik bir Yay burcu insanı için doğada olacağın, aktivite dolu yerler çok çekicidir. Yolda olmak ve uzak ülkeleri keşfetmek hep ilgini çeker. İspanya, Avustralya ve Güney Afrika’ya hayatın boyunca en az bir defa gitmelisin. İspanya’nın müzelerini gezebilir, sahil şehirlerinde ise rüzgâr sörfü ve yamaç paraşütü yapabilirsin. Doğal güzellikleri ile seni büyüleyecek Avustralya’da skydiving yaparak unutulmaz bir macera yaşayabilirsin. Güney Afrika ise renkli sokakları, festivalleri ve farklı kültürüyle keşfini bekliyor!

Oğlak – Kar Tatili!

Planlı, dakik ve azimli kişiliğinle bir seyahatine birçok etkinlik ve görülecek yer sığdırabilirsin. Dayanıklı, zor koşullara uyum sağlayabilen, mücadeleci karakterinle soğuk iklimi olan ülkelere gitmek senin için heyecan verici olabilir. Rusya, Kanada ve Finlandiya görmeden ölmemen gereken üç ülke arasında yer alabilir. Meydanları, müzeleri, doğası ve vahşi yaşam alanları ile Rusya; keşfedilecek birçok yeri, kayak ve snowboard gibi kış sporlarını deneyimleme imkânı ile Kanada ve yürüyerek ya da bisikletle keşfedebileceğin, müzeleri, kültürel ve açık hava etkinlikleri ile Finlandiya’da tam keyfine göre bir tatil geçirebilirsin.

Kova – Kafa Nereye, Sen Oraya!

Canın nereye isterse oraya gidebilirsin tabi ki ama önerilerimize de bir göz at! Özgür ruhlu, yenilikçi ve bağımsız hareket etmeyi seven bir karakterin var. Toplumsal olaylara ve dünyadaki farklı kültürlere meraklı olduğun için turistik bir tatil hiç sana göre değil. Farklı yerleri ve kültürleri tanıyabileceğin ülkeleri görmek istediğinden; Rusya, Hindistan ve Uzak Doğu ülkeleri tam sana göre! Birbirinden farklı kültürlere sahip bu ülkelere seyahat edip, hem kültürlerini ve yaşam tarzlarını keşfedebilir bu ülkelerin hem de yaşadıkları tarihsel olayların bugünkü izlerini sürebilirsin.

Balık – Deniz, Güneş, Kum…

Romantik ve duygusal bir su grubu burcu olan senin gibi Balıklar için en keyifli ve huzur dolu seyahatler deniz kenarında olanlardır diyebiliriz. Sahilde uzun uzun yürümek, dalış yapmak ve yüzmek seni çok rahatlatır. Ayrıca güneş ışığı melankoliye meyilli ruh haline harika gelecek. Bu nedenle Yunanistan, İspanya ve Portekiz’i ölmeden önce mutlaka görmelisin! Bu ülkelerin sahildeki şehirlerini gündüz yürüyerek keşfedip, akşamları sahilde romantik bir akşam yemeği yiyebilirsin. Akdeniz’in hayat dolu ve sıcak ruhu, unutulmaz bir tatil yaşama yardım edecek.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.