Burcuna Göre İlişkilerinde Aklında Tutman Gereken 3 Tavsiye!

Eğriye eğri, doğruya doğru. Hiçbirimiz mükemmel değiliz. Hepimiz kast etmediğimiz halde bambaşka sözler söylüyoruz, istemeden en yakınlarımızın kalbini kırıyoruz, bir şeyleri yoluna koymak isterken hata üstüne hata yapıyoruz… Sonuçta hayat bu, zamanla deneye yanıla öğreniyoruz her şeyi. Yanlışlarımızın bedelini çok ağır ödediğimiz durumlar da yok değil tabii. Peki ne yapmak gerek? Elimizde her şeyi tek dokunuşta mükemmel hale getirecek bir sihirli değnek yok! Şanslısın ki burcun bu konuda sana fikir verebilir. Arkadaşlık ilişkilerinden aşklarına dek kulağına küpe etmen gereken 3 önemli tavsiye yeni yazımızda.

Koç: Baskı Kurma, Empati Yap, Kalbini Açmaktan Çekinme

Koçların kimseye bile isteye bir kötülüğü dokunmaz. Tek sorunu bazen nerede nasıl davranacağını bir türlü çözememesi. Dosdoğru davranmak isterken büyük çamlar devirir, çevresi için en iyisini istediğini bildiğinden düşünmeden kendi başına hareket edebilir. Hata da tam burada başlıyor! Çevresinin hislerine kulak vermesi, kendi söylediğinde diretmek yerine ara sıra taviz vermeyi öğrenmesi ve temiz kalbini insanlara göstermekten çekinmemesi sorunlarının reçetesi.

Boğa: Hassas Ol, Harekete Geç, Maskeni İndir

Boğalar dışarıya karşı kapalı bir kutu gibi. Ne düşündüğünü, ne hissettiğini, ne istediğini ondan başka kimse bilemez. Haliyle insanlar ona karşı nasıl yaklaşmaları gerektiğinden çoğu zaman bihaber. Nedeni kimi zaman insanları umursamamaları kimi zaman bir şeyleri kafaya fazlaca takıp harekete geçememeleri kimi zamansa saygınlıklarını kaybetmemek adına yumuşak yanlarını soğuk bir maskeyle gizlemeleri. Tüm bunları aştığında yakınlarıyla iletişimi hiç olmadığı kadar iyileşecektir.

İkizler: Sözlerini Tut, Kadir Kıymet Bil, İlişkilerinde Derinleş

Doğruya doğru. İkizler iletişime geçmesi, birlikte vakit geçirilmesi en kolay burçlardan biri. Sorunsa ilişkinin bir türlü daha ileri bir noktaya götürülememesi. Ah bir de sevdikleri insanları kaybetmeden önce ne kadar değer verdiklerini bir anlayabilseler… Her şey o kadar güzel olur ki. Tek ihtiyaçları ilişkilerinde biraz daha derinleşebilmek ve verdikleri sözleri gün geçmeden unutma huylarına bir son vermek.

Yengeç: İnsanlara Hak Ettiği Kadar Değer Ver, Değişime Açık Ol, Taleplerini Sesli Söyle

Hiç abartmaya gerek yok, Yengeçler en fazla seveni olan burçlardan biri. Nedeni mi? Bir kez olsun kendilerini önemsemeden ilişkilerinde hep verici rolünü üstlenmeleri. Herkese değer vermenin bir manası yok aslında, doğru olan herkese hak ettiği kadar! Birilerini kırmamak için içine attıkları sorunları söylemekten çekinmemek ve yeri geldiğinde değişimin sesine kulak vermek de ilişkilerinin tek taraflı olmasının önüne geçebilir.

Aslan: Empati Yap, Paylaşımcı Ol, Hislerini Belli Et

Doğru ya da yanlış fark etmez. Aslanlarla ilişkisi olan herkes bilir ki onun istekleri ya da sorunları hep daha önce gelir. Oysa ister arkadaşlık olsun isterse romantik bir ilişki, iletişim denen olgu en az iki kişilik. Hep bana hep bana demek olmaz ki! Biraz olsun empati kurabilmek, sahip olduklarını insanlarla paylaşabilmek ya da yakın çevreyle ilişkilerinde daha açık bir politika izlemesi gerek. İşte asıl o zaman sevilip, el üstünde tutulabilir.

Başak: Görmemeyi Bil, Utanmaktan Çekinme, Kendini Daha Çok Sev

Başakların her şeyi kusursuz kılma arzuları temelde en büyük kusurları denebilir. Her şeyde bir hata arayan gözler, en ufak bir yanlışta bile yargılayan sözler sarf etmeler, kendi de dahil olmak üzere herkesi olabildiğince eleştirmeler… Hiçbirinin kişiye bir faydası yok! Hatta insanı yalnızlığa sürüklüyor. Bazen bazı şeyleri görmezden gelebilmesi, utandığı durumları ciddiyetiyle gizlemekten vazgeçmesi ve en önemlisi de kendisini daha çok sevmesi ilişkilerini mükemmel düzeye eriştirebilir.

Terazi: İçinden Geldiği Gibi Davran, Kimsenin Nazını Çekme, Anı Yaşamayı Öğren

İnsan ne zaman ki başkalarının onayını almaktan vazgeçer, işte o zaman hak ettiği saygıyı görmeye başlar. Terazilerin de kulak vermesi gereken asıl tavsiye bu. Sırf birilerinin sevgisini ya da takdirini kazanmak adına kendi isteklerinden vazgeçmesi olur şey değil. Hatta başkalarını dinlemekten kendi iç seslerini bile duyamadıkları zamanlarla karşılaşması bunun en tipik örneği. İçinden geldiği gibi davranması, kimsenin nazını çekmemesi ve anı yaşamayı öğrenmesi ona o çok istediği başarılı ilişkileri sağlayabilir.

Akrep: Geçmişi Geçmişte Bırak, İkinci Şansa İnan, Gerçekçi Ol

Akrepler, en duygusal burçlardan biri. Ne geçmişte yapılan bir hatayı unutabilir ne de yanlışları kolay kolay affedebilir. Farkında değil ama bunların hepsi yük yüreğinde. Bazı şeyleri geçmişte bırakabilse öyle rahatlayacak ki… Çorap söküğü gibi çözülecek hepsi. Hayata daha gerçekçi bir perspektiften bakabilecek, insanlara hatalarını telafi etmek adına şans vermeyi öğrenecek. Bak o zaman her şey nasıl kendiliğinden düzelecek.

Yay: Yere Sağlam Bas, İki Düşün Bir Konuş, Sevdiklerinin Kalbini Hoş Tut

Yaylara kalsa insanlar bir şeyleri bu kadar takmayı bıraksa her şey yoluna girer. Keşke o kadar kolay olsa! Ciddiyet gerektiren durumlarda yere sağlam basarak ilerlemek ya da bazen sarf edilen bir sözcüğün nereye gidebileceğini hesap etmek her ilişki için olmazsa olmaz kriterler. Bir de sevdikleri söz konusu olduğunda “Aman onlar nasılsa beni biliyor” tavırlarını bırakmaları gerek. Bir kabahat işlemeden de sevdiklerinin gönlünü hoş tutacak jestler yapabilmeleri bu işin en büyük inceliklerinden biri.

Oğlak: Hırslanma, Hata Yapmaktan Korkma, Hislerini Belli Et

Oğlakların yaşamı hep bir şeylerin mücadelesini vererek geçti. Hata yapma şansları olmadan hem de. Sert ve ciddi görünümlerinin ardında yatan öyküleri bu. Böyle geldi diye böyle geçecek değil! Şimdi ilişkileri tamir etme vakti. Fazla hırsın gözlerini kapatmalarına izin vermemek ilk adım. Hata yapmanın öğretici oluğunu bilmekse ikinci. Son olarak hislerini belli etmekten çekinmezlerse ilişkilerindeki her sorun teker teker çözüme kavuşabilir.

Kova: Duygularını Bastırma, Sivri Dilini Törpüle, Derinleş

Bir noktaya kadar Kovalarla iletişim kurmak çocuk oyuncağı. Kişisel sınırlarının başladığı yerden ileri gidebilmek ise kat’a mümkün değil. Duygularını açık etmek ve buna göre hareket etmek ustası oldukları bir şey değil. Tüm bunları bastırmak yerine akışına bıraksa her şey onun için de çok daha kolay olacak oysa. Sivri dillerini biraz olsun törpüleyebilmeleri ve ilişkilerinde derinleşebilmeleri de sorunlarının çözümü için yeterli.

Balık: Sürekli Veren Taraf Olma, Temkinli İlerle, Kendine Güven

Balıkların gerek arkadaşlıklarında gerekse ilişkilerinde takındıkları tavır belli. İlk önce adım atmaya çekinir, samimiyeti ilerlettikçe kendini kaptırıverir ve en sonunda sevdiklerini kaybetmemek adına fedakarlık üstüne fedakarlık yapan tarafa dönüşüverir. Gerçek ilişki bu değil! Bazen bir şeyleri ağırdan almak, dik durmak ve sevginin karşılığını almak da önemli. Aksi takdirde kişi nasıl kendine mutluyum diyebilir ki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.