Burcuna Göre Gerçeklikten Nasıl Kaçıyorsun?

Hayat bazen gerçekten çok yorucu olabiliyor. Kimi zaman “bozar mı sandın acılar” diye sert çıkışlar yapıp hayata pozlar verirken, kimi zaman dünyanın bütün yükünü “ben mi taşıyacağım” diyerek gerçeklik denen, yer yer hiç de hoş olmayan o durumdan kaçmaya bakarız. Her burcun kendine göre gerçeklikten kaçma yolları vardır. Belki şimdiye kadar bu konuda doktora yaptınız belki de nasıl kaçılır hala bile bilmiyorsunuz. İşte burcunuza göre gerçeklikten kaçış rehberi.

 

Koç

Coşkulu Koç burcunun kafasında her zaman hayata geçirmek istediği bir fikri, bir planı vardır. Özellikle zor bir durumla karşı karşıya kaldığında ya da başarısızlık yolunu tıkadığında, zihni düşüncelerle darmadağın olur. Bu durum kafasına koyduğu şeyi bir an önce elde etmek isteyen Koç burcunu fazlasıyla sinirlendirir ve zihinsel karmaşadan kaçmak adına kendini fiziksel etkinliklerin dünyasına atar. Yüzmek, boks, fitness adını siz koyun. Fiziksel enerjilerini son raddeye kadar kullanarak düşüncelerin hücumundan kaçmayı tercih eder.

Boğa

İnatçı Boğaların şu hayatta en çok hayıflandıkları şey değişime karşı koymaya çalışırken harcadıkları zamandır. Hayatlarındaki her şeyin birinci sınıf olmasını isteyen Boğalar için kaos içindeyken yapılabilecek en iyi şey başka birinin mutlu hikayesinde kaybolmaktır. Bunun için de gerekli olan şey çok basit: tek oturuşta sezonlarca diziyi bana mısın demeden bitirmek, bölümler ardı ardına akarken derdi tasayı unutmak.

İkizler

Gelelim burçlar aleminin en konuşkan, konuşurken herkesi en çok büyüleyenine. İkizler kaçmak söz konusu olunca da konuşmayı seçenlerden. Size uzun uzun hayatın neresinde olduklarını, tam olarak neresinde yanlış yaptıklarını ve onlara yanlış yapan insanları anlatırlar. Bu durum da onları gerçekliğe yaklaştırmak şöyle dursun, “evet hayatım berbat, ama şunun ya da şu kişinin yüzünden” deme hakkı verir ve kendisini bir süre rahatlatmasını sağlar.

Yengeç

Ebedi romantik Yengeçler zor durumla baş başa kaldıklarında ve işin içinden çıkamadıklarında baktılar ki olmuyor teselliyi aşk hikayeleri okumakta ve tıpkı Boğalar gibi başkalarının mutlu hikayelerinde kaybolmakta bulurlar. Gökten düşen o üç elmanın en büyük talibi olan Yengeçler için çılgın, tutkulu aşkların yaşandığı, sonsuza kadar mutlu olunan hikayeler gibisi yoktur hayatın sıkıcı gerçekliğinden kaçmak için.

Aslan

İlginin merkezinde olmayı ve egolarını beslemeyi çok seven Aslanlar için gerçeklikten kaçmanın en iyi yolu dünyadan elini ayağını çekip, bir süre ortalarda görünmemek değil aksine olanları unutmak için kendini sahnelere atmaktır. Bir karaoke gecesine gidip bütün gece mikrofonu elinden bırakmamak ya da dans pistlerinde çılgınca, kendinden geçene kadar dans etmekten daha iyi bir kaçış yolu düşünülebilir mi?

Başak

Hayata her zaman gerçekçi bir bakış açısıyla bakmaktan hoşlanan Başaklar için gerçeklik kaçılacak bir şey değildir hatta gerçeklikten kaçmanın ne anlama geldiğini bile bilmezler. Yani hayatta halledilmesi, düzeltilip, mükemmel hale getirilmesi gereken onca şey varken, insan nasıl kaçabilir ki? Başaklar bir zorlukla karşılaştıklarında koşarak uzaklaşmak yerine, meselenin özüne balıklama dalmayı tercih ederler. Başakların hayattan kaçma konusunda fikirleri ise çok nettir: “Koşabilirsin, saklanabilirsin ama kaçamazsın!”

Terazi

Güzelliği ve zarafetiyle her gittiği yerde kendini belli eden, adından söz ettiren Teraziler, hayatlarını konfor, şıklık ve zenginlik içinde geçirmek isterler. Bu sebeple gerçeklikten kaçarken bile şık bir imaj çizmek önemlidir. Mesela bir haftalık tatile çıkar ve herkesin onun tatilde olduğunu bilmesini sağlar, hiç öyle biraz her şeyden herkesten uzaklaşayım demez. Hem gerçeklikten kaçmak için egzotik bir yerde tatil yapıp, mojito yudumlamaktan daha kulağa hoş gelen bir yol bizce de yok, çok haklısınız Teraziler.

Akrep

Peki, tutkulu ve seksi Akrepler gerçeklikten kaçmak için hangi yolu seçer? Tutku denilince ilk akla gelen burçlardan olan Akrepler, cinsel enerjileri en yüksek olan burçlardan biridir. Bu yüzden de bir Akrep için endorfin yayılmasını tetiklemek ve hayatı bir parça daha haraketli hale getirmek için yapılacak en iyi şey tutku denizinde kaybolmaktır. Gerçeklik ve başarısızlıklar arasında kaybolmaktansa bedensel hazzın çok ötesinde, kendini tanıma ve gerçekleştirmesine katkıda bulunduğunu düşündüğü cinsel deneyimlerde kaybolmayı seçer.

Yay

Maceracı Yayların canı mı sıkıldı, hayat üstüne üstüne mi geliyor? O zaman yapılacak en iyi şey hemen çantayı toplayıp, gerçeklikte de oldukları yerden de çevresindeki insanlardan da kaçmaktır. Gidecekleri yer bir kıyı kasabası olabilir, rotası belli olmayan bir yürüyüş olabilir hatta bilinmeyen bir adaya doğaçlama yapılan bir yolculuk bile olabilir. Yeter ki gerçekliğin o meymenetsiz suratını göremeyeceği bir yerlerde olsun.

Oğlak

Sorumluluk sahibi ve pratik Oğlaklar gerçekliğin sorunlarından zihinlerini uzaklaştırmak için kafalarını başka şeylerle meşgul etmeyi tercih ederler. Kendilerinin en verimli olduklarını düşündükleri zamanın kafalarının en rahat olduğu zamanlar olduğunu bilen Oğlaklar gerçeklikten tamamen kaçmak yerine önce sanal oyunlarla kendilerini rahatlatır, ülkeler kurup, savaşlara katılır ve zihinleri biraz olsun rahatladıktan sonra bir hareket planı hazırlamaya koyulurlar. Amaç zihne şöyle bir hava aldırıp, bir sonraki hamleyi planlamaktır.

Kova

Başına buyruk ve asi Kovalar için de gerçeklikten kaçmanın en iyi yolu Yaylar gibi kendini yollara vurmaktır. Fakat tek bir şartla! Kendini doğanın merhametli kollarına atıp insanlardan biraz olsun uzaklaşır, canı sıkılana kadar orada burada amaçsızca dolaşırlarsa! Özgürlüğüne aşırı derecede düşkün Kovalar için kalabalıktan kendini sakin bir yere atmak, fazlasıyla iyileştirici bir etkiye sahip diyebiliriz.

Balık

Balıklar gerçeklikten kaçmak istediklerinde ki bu sıklıkla yaşanır, hemen direksiyonu fantezi dünyalarına kırarlar ve tam istedikleri gibi bir dünya yaratırlar. Bir sanat projesi üzerinde çalışabilir, bir roman yazmaya karar verebilir hatta evin duvarlarına biraz renk gelsin diye çılgın çizimler yapabilir. Balıklar hayal gücü kuvvetli insanlardır ve sıra dışı düşünmekten hoşlanırlar, eğer gerçeklikten kaçacaklarsa bunu hakkını vererek yaparlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.