Burcuna Göre Gelinin Kız Kardeşleri İçin Nişan Tüyoları

Düğün sezonunu geride bırakıp kış aylarına doğru ilerlerken, söz-nişan sezonu yaklaştı demektir. Ailelerin bir araya geldiği, yüzük takılan bu törenlerde gelin kadar kız kardeşler de dikkat çekerler. Nişanda ortamın en aktif ve süslü insanı olarak kendini belli eden bu kardeşler, hummalı bir çalışmayla hazırlıkların demir başı olma görevini üstlenirler. O halde burcuna göre gelinin kız kardeşlerinin üstleneceği işler ve stilleriyle ilgili tüyolar verelim.

Koç

Girişken yapısının dürtüsüyle genel işlere ve organizasyona yardımcı olur Koçlar. Mesela kahveyi bizzat kendisi yapar muhtemelen. Gelelim o akşam giyeceklerine. Bedeni sıkmayan ve abartıdan uzak bir kombin tercih ederler. O zaman onlara geniş etekli, rahat bir elbise tavsiye ediyoruz. Pileli bir model daha feminen bir görüntü verir. Makyaj olarak şeftali tonları bir far ve kahve tonlarında mat ruj öneriyoruz. Hafif topuklu, elbisenin rengiyle uyumlu bir ayakkabı ve küçük bir küpeyle kombini tamamlayabilirler.

Boğa

Sabrı ve sakinliğiyle şapka çıkarttıran Boğalar, nişan gecesi estetik konusundaki yetenekleriyle süsleme seçimine yardımcı olabilirler. Giyimine özen gösteren Boğa kızları, o akşam en az ablaları kadar şık olacaklardır. Zevklerini, günün anlam ve önemini göz önünde bulundurduğumuzda zarif ve dekolte bir abiye seçebilirler. Hafif simli veya taşlı bir model de tarzlarına uyacaktır. Ayakkabı olarak stiletto giyebilirler. Makyaj için ise pembe tonlarında bir ruj ve kıyafetle uyumlu bir far uygulamaları ideal olacaktır.

İkizler

Pratikliği ve becerikliliği ile bilinen bu burçlar, kısa zamanda nişan hazırlıklarını kotarabilirler. Masa düzeni gibi hızlı organizasyon gerektiren işleri ona teslim edebilirsiniz. Kıyafet konusunda sabit bir tarzı olmayan İkizler hanımları bu akşam renkli veya siyah tonlarında bir jile tercih edebilir. Düz fön saçlar veya dağınık topuz stilini yansıtır. Makyaj için nude tonlarında mat bir ruj ve göz kalemi tavsiye ediyoruz. Ayakkabı olarak hafif topuklu tasarım bir model giyebilirler.

Yengeç

Duygusal ve ailesine bağlı bu kardeşler için ablasının nişanı çok özel bir anlam ifade eder. Evle ilgili işlere hâkim olduğundan ablasının tüm yükünü hafifletecek kadar koşturur. Sarma sarmak, börek açmak, kekler, turtalar onun için çocuk oyuncağıdır. Tüm işler tamamlandıktan sonra sıra geldi kişisel hazırlığa. Renkli, desenli giysiler içinde kendini iyi hisseder. Alternatif olarak vintage esintili parçaları da tercih edebilirler. Kırmızı tonlarda bir topuklu ve kırmızı bir rujla kombini tamamlayabilirler.

Aslan

Tüm pozitif enerjisiyle etkinliğe yardımcı olan Aslanlar daha çok eğlenceyle alakalı işleri üstlenebilir. Organizasyon şirketinin akşam için sunacağı paket programlarını inceleyip ablasının zevkine uygun olanı seçebilir. Havalı ve iddialı olan bu kızlarımız için söz-nişan gibi etkinlikler öyle sade kıyafetlerle geçiştirilmemeli. Dekolteli, uzun, yırtmaçlı bir abiye onların ruhunu tam olarak ifade eder. Saçlar, maşayla şekillendirilebilir. Makyaj için parlak, simli bir ruj veya ateş kırmızısı mat bir ruj uygun olur.

Başak  

Detaylara gösterdiği hassasiyet sayesinde nişan için herhangi bir eksik kalmayacaktır. Titiz Başak kızları özellikle temizlikle alakalı işleri üstlenebilir. Başta salon olmak üzere evin her tarafını hijyenik ve derli toplu bir hale getirirler. Eğer temizlikçi çağrılacaksa yapılacak işleri kontrol eder ve çalışanları yönlendirebilir. Sıra geldi kıyafet hazırlığına. Abartıyı sevmeyen Başak hanımları şık bir etek ve bluzdan oluşan bir kombin veya sade bir elbise hazırlayabilir. Saçlar atkuyruğu yaptırılıp kıyafetle uyumlu bir küpe takılabilir. Eye liner ve hafif tonlarda bir far ve kahve tonlarında bir rujla makyajını yapabilir.

Terazi 

Estetik ve tasarım zevki gelişmiş olan Terazi kızlarına dekorasyonla ilgili işleri teslim edebilirsiniz. Etkinliğe uyacak bir örtü, yemek takımı seçimi, kadeh, balon, bardak gibi malzemelerin seçimini gerçekleştirebilirler. Kıyafet hazırlığı onun en keyif aldığı aşama olacaktır. Modern tasarımlı, kısa ve parlak bir gece elbisesi seçebilirler. Küpeler de kıyafet gibi ışıltılı olabilir. Makyaj için gülkurusu bir ruj, rimel ve elbiseyle uyumlu far bir mükemmel bir görüntü yaratacaktır. Ayakkabılar da mutlaka havalı ve modern bir tarzı yansıtmalıdır.

Akrep

Gelin adayının dişi ve havalı kız kardeşi; ablasına kıyafet hazırlığı, kuaför gibi işler için yardımcı olabilir. İyi bir gözlemci olduğu için eksik gedik ne varsa hemen tespit edip temin eder. Kişisel kombinine gelirsek kadife, dar bir gece kıyafeti Akrep kadının feminen stiliyle örtüşür. Saçlarını açık bırakıp dalgalı bir model yaptırabilir. Siyah renk bir far, şeftali rengi veya bordo bir rujla makyajın tonlarını ayarlayabilir. Yüksek topuk siyah renk süet bir ayakkabıyla kombinleri cuk oturur.

Yay     

Neşeli ve sempatik bir burç olarak nişanın konuk ağırlama ve müzik işlerini organize edebilirler. O akşam evde çalınacak şarkıları seçip hazırlamak tam onlara göre bir iş olur. Eğer dışardan müzisyenler çağrılacaksa programlarını beğendikleri ekipleri organize ederler. Kişisel hazırlığına gelince klişelerden uzak ama rahat bir kombin için uzun veya kısa tül etek, üstüne de uygun, şık bir bluz seçebilirler. Makyaj olarak hafif tonlarda metalik pembe ruj tavsiye ederiz.

Oğlak  

Yönetsel yetenekleri olan, disiplinli Oğlak hanımları, bir nişanda ihtiyaç duyulabilecek ana malzemelerin teminini sağlayabilir. Bunun için gelin tepsisi, makas, yüzükler, kurdele, süs gibi nişan demirbaşlarının en iyisinden onlar anlar. Sorumluluk sahibi, ağırbaşlı bu burç için söz-nişan gibi etkinlikler ciddi bir organizasyondur ve ciddi bir kombinle hazırlanmak gerekir. O akşam için şık, kaliteli bir kumaş pantolon veya kalem etek alabilirler. Üstten şık bir bluz veya gömlek giyebilirler. Geniş topuz saçlar ve yüksek topuklularla kombini tamamlayabilirler.

Kova

Akıllı ve teknolojiye yatkınlığı olan Kova kızları, ablasının teknik işlerine yardım etmeli. Mesela fotoğraf çekimi, kamera kullanımı gibi işleri severek, başarıyla gerçekleştirirler. Klişelerden uzak, marjinal bir zevki olan Kovalar, sıra dışı tasarımlar içeren bir elbiseyi çok güzel taşırlar. Makyaj için metalik bir ruj, göz kalemi ve hafif bir far yeterlidir. Ayakkabılar da yine klasiklikten uzak tasarım bir model elbiseleriyle örtüşür.

Balık

Sanatsal ve ince zevkleri olan Balık kızlarımız ablasına danışmanlık niteliğinde yardımcı olabilir. Kıyafetlerin şıklığı, malzemelerin uygunluğunu, tabak çanağın sükseli olup olmadığını kontrol edip uygun ürünler hazırlayabilirler. Giyim zevki de şık ve yaratıcı olan Balıklar dantelli ve mistik detaylarla süslenen bir elbise tercih edebilir. Saçların bir kısmı örülebilir veya dağınık topuz yapılabilir. Makyaj için pembe veya hafif kırmızı bir ruj, siyah göz kalemi ve rimel ona yakışacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.