Burcuna Göre Gelin Başı Önerileri

Büyük gün geldi çattı. Gelinliğin, saçın, makyajın, tülün, perden, gelin pabuçların, yapılacak çok iş var, hemen başlamalısın! Saç provaları, gelinlik denemeleri, alışveriş turları derken zaman göz açıp kapayıncaya kadar geçecek ve sen kendini ilk dansını yaparken bulacaksın. Depresyon günlerinde değişen renkler, özel günlerde yapılan saç şovlar, belli yaşlarda ispat edilen rüştü destekleyen kesimler ve iklimlerle birlikte uçuşan ruh hallerine uygun hale gelen, kadınların elinde bir öyle bir böyle oyuncak olan saçlar! Bu en özel günde, nasıl görünmeli? Burcuna özel seçimlerimize göz atmak vakti!

Koç

Koç’un kişiliğindeki iddia her an görüntüsüne de yansır ancak mevzu bahis kendi düğünü olunca işler biraz daha kızışır, birinciliğe giden yol daha da alevlenir. Gelmiş geçmiş en iddialı gelin olma sırası artık Koç’a gelir. Saçlarının rengi ve sağlıklı görüntüsüyle göz almalı, modeliyle ağızları açık bırakmalıdır! Eğlenmeyi iyi bilen, dans etmeyi seven Koç gösterişini abarttığı, capcanlı rengarenk çiçeklerini iliştirdiği, ensesine güzelce yerleştirdiği saçıyla hem rahat eder hem de tek başına gecenin yıldızı olur.

Boğa

Ne istediğini bilen, seçimlerinde kafa karışıklığına yer olmayan, kararlı Boğa kadını, saçında da savrukluk, fazla kıvrım, volüm olmadan, ölçülü, şık ve gecenin sonuna dek dayanacak bir tercih yapar. Doğuştan, uğraşılmamış güzelliğine yine bir çırpıda toplanmış, sanki her gün gelin oluyormuş gibi sade, hayatında ilk kez gelin oluyormuş kadar abartılmış gelin saçıyla, gecenin büyüleyicisi olur. Yaşamında keyfinin yanına yerleştirdiği, boş köşelerine oturttuğu kaliteyi bilmeyenimiz yok. Bilenler bilmeyenleri Boğa’nın düğününe çağırsın, kalite neymiş şöyle bir izlensin, görmeyen gözler feyz alsın.

İkizler

Yüzlerce arkadaşını dizdiği her masanın başında dans etmesi muhtemel, düğünün oynamaktan yorulan, şaşılacak şey ama, konuşmaya dermanı olmayan gelini İkizler, spor ile şıkı sentezlediği saçıyla göz doldurur. Renkli kişiliği, eğlenceye olan düşkünlüğü ile İkizler kendini bilir, öğle ensesini sıkıp başını ağrıtacak, zıp zıp zıplarken kafasına yük olacak kocaman takma saçlarla, dev aksesuarları tercih etmez. Alelade toplanmış, olur da bozulursa anlaşılmayacak örgülü saçları dansında ona eşlik etmeli, rüzgâra kapılıp ruhunun gelgitlerine uyum sağlamalı.

Yengeç

Dantellerin romantik prensesi Yengeç, elbette saçıyla da bu romantizmi destekleyerek zevkleriyle bezediği geleneklerine layık bir modelle çıkar karşımıza. Çocukluk anılarında hep capcanlı tuttuğu, anne kokusu, saçı, makyajı, Yengeç’in düğün gününün konseptini çoktan belirlemiştir. Retro, vintage dendiğinde sahneleri kimselere bırakmayan Yengeç, düğününde de eskinin ılık rüzgarlarını estirir. Sandıktan çıkardığı saç aksesuarıyla süslediği alnı ve ışıl ışıl saçlarıyla tüm maşallah temalı tükürükler, onun bu aile olmak yolunda attığı en kutsal adımında yanındadır.

Aslan

Tüm dünyanın kraliçesi olduğunu haykırmanın en şatafatlı hali, en düğün gününe geldi sıra. Kendi nikah töreni! Bugüne kadar ışıltıyı, mücevheri, gösterişi hiç abartmamış gibi bol tutar Aslan. Bu gece her yerinden sallanan altınlar, saçlarını bezeyen mücevherler ile kulakları, kolları, gerdanı her yeri en çığlıklı olmalı, saçları bir Aslan kadınına yakışır gösterişte, hacim ve ışıltıda göz almalıdır. Düğün günü teninin tüm gözeneklerinden simler parlar, geçtiği yerler alev alev yanar Aslan’ın. Herkes güneş gözlüklerini taktıysa, hazırsanız Aslan gelini geliyor, tören alev alıyor.

Başak

Tüm detayları çoktan dizayn edilmiş, tokaların nereye iliştirileceği dahi belirlenmiş gelin saçı, elbette olabildiğince az detaylı olmalı ki istenen mükemmel sonuca ulaşmak, kusursuzca gerçekleşsin. Başak gelini, saç modelini hata payını en aza indirmek için çoktan seçmiş, duvağını birkaç kez prova etmiştir. Bu büyüleyici gecenin mimarı, kusursuz görüntüdeki Başak, gecesinin tadını çıkarmak için günler öncesinden hazırdır.

Terazi

Şıklık için yaratılmış Terazi, gelin olmak nedir iyice kavramış, gecenin beyazına halel getirmeyecek sakin çizgisini korumuş, en büyük moda eleştirmenlerinden tam not almayı başarmıştır. Gecenin başrolü olmak için göz alıcı, gelinliğin masumiyetine uygun sakinlikte, beyazın büyüsünü bozmayacak sadelikte ve en özel gününün hakkını verecek kadar harika olmuştur Terazi, muazzam görünür.

Akrep

Gizemi kirpiklerinin hemen ardında saklı esrarengiz kadın, kendi düğününün en çekicisi ve iddialısı olmak zorundadır. Sislerin içinden geliyor gibi, detaylar hassas bakışlarca görünebilmeli, incecik bir ağın hemen arkasından bakmalı Akrep. Gözlükleri, kocaman şapkaları, maskeleri olmadan çıktığı bu en mutlu kabul gününde, yine de incecik bir tülün ardında gizemli kalmalı.

Yay

Kendi türünün özgürlük elçisi olan Yay, sıkışık dantellerin, kocaman aksesuarların, onlarca tel tokanın her yerinden sıkıştırdığı takma saçların içinde duramaz. Salar saçlarını, savurur. Börtüyle böcekle salındığı, ayaklarının yeşile bastığı kır düğününde, Yay saçına iliştirdiği çiçeklerle doğaya karışmalıdır. Doğal güzelliğiyle kendine bir kez daha hayran bırakan Yay, rüzgâra karışan saçlarıyla en mutlu gecesinin tadını çıkarır.

Oğlak

Duruş dendiğinde Oğlak kadını gelir akla. Asil, karizmatik, soğuk kanlı… kendi düğününün beyaz kuğusudur Oğlak, abartıdan, taştan, dantelden, simden, ışıktan uzak, sade gelinliğinin üstüne yaraşır derli toplu bir saç yaptırmıştır. Müstakbel eşinin kolunda, evliliğe ilk adımlarını atarken vizyon akar endamından. Oğlak kadının saçları dağılmaz, uçuşmaz, tam istediği gibi tüm geceyi tek bir fotoğrafta tamamlar. O renk cümbüşlerine kanmaz, çiçekler arasında kaybolmaz. Tek çeşit çiçekten bir demet alır eline, sadecik saç aksesuarıyla gelinliğini tamamlar.

Kova

Artık çevresi tarafından tuhaflığı iyice kanıksanmış, başlarda eleştiri oklarına epey maruz kalsa da zamanla yıkmayı başardığı tabulardan harika bir yaşam alanı yapmış, kendisinden marjinallik beklentilerini de epey artırmıştır. Artık kendisi sade bir topuz, abartısız bir fön istiyorum dese de nafile, çevre baskısına yenik düşer. Kendisine atanan çıtanın hakkını verir Kova, kuş yuvası topuzlar, kocaman çiçekler, rengarenk bahar makyajıyla gelmiş geçmiş tüm gelinlerden ayrılıp, gelecekte gelin nasıl olunur sorularını yanıtlarcasına şov yapar!

Balık

İki ayrı düğün yapabilecek olsa, ilkini kendi diyarında, rüyalarında gördüğü gibi, diğerini ise akrabalarının gönlünde, sevdiğinin adetinde olduğu gibi tercih ederdi. Madem ikisini tek bir düğünde çıkarması gerekiyor, o zaman kolları sıvar Balık. Kendi uçuş uçuş düşlerine ihanet etmeyeceği şekilde, salınır düğününde. Dupduru, masalsı bir gelin olmak ister, tüm parıltılardan uzak, denizin dalgasına, rüzgârın şarkısına en yakın gelin odur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir