Burcuna Göre Gece Gece Seni Yollara Düşürecek Yiyecek Ne?

Akşam yemeği yiyeli epey oldu, Netflix’te deli gibi dizi izliyorsun ve acıkmaya başladın! Bir yanın diyor ki boş ver bu saatte bir şey yeme, zaten kışın aldığın kiloları vermen gerek ama bir yandan da miden “açıııııımmmmm” diye adeta haykırıyor! Şu anda koca bir İskender bile yiyebilirsin ve aslında günün en tehlikeli anındasın! Ama içindeki bir diğer ses “O kadar da değil, bir şeyler yiyeceksem de abartmamalıyım” diyor ve favori atıştırmalığına doğru emin adımlarla ilerliyorsun!

Koç

Astroloji dünyasının en aceleci, canlı, hareketli burcu olarak bilinen Koç tam bir sabırsız olduğu için karnı acıktığı anda hemencecik bir şeyler hazır olsun ister! Her zaman karmaşık atıştırmalıklar için zamanı olmadığını düşünür. İzlediği film ya da diziye en iyi patlamış mısırın gideceğini düşünür ve bazen kendi özel olarak hazırladığı baharat karışımlarını da ekler, ortaya enfes bir şey çıkarır!

Boğa

Değişimden pek haz etmeyen, mümkünse her şey olduğu gibi kalsın diyen ama kaliteden asla ödün vermeyen Boğa burçları fazlasıyla da pratik olmalarından dolayı kuruyemişten asla vazgeçemez! Hem hazırlanışı kolay hem de kaliteli bir şey yemek ister ve zaten gündüzden kuruyemişçinin yolunu tutmuş, karışık kuruyemişini almıştır. Hatta en sevdiği bu atıştırmalığı sadece geceleri karnı acıktığında değil, arkadaşlarıyla sabahlara kadar sohbet ettiğinde de zevkle yer!

İkizler

Sosyalleşmeye bayılan, çift yönlü kişiliği ile tanınan İkizler’e tıpkı kendi gibi rengarenk bir atıştırmalık yakışır! Eve dönmeden önce neredeyse her gün markete uğrar, en sevdiği jelibonları alır ki canı çektiği her an yanında olsun! Ayrıca tam bir yaz burcu olduğu için güneşi gördüğü anda bir kâsenin içine koyar jelibonlarını, atar buzluğa. Akşam dilediği saatte içi ferahlaya ferahlaya yer, büyük bir keyifle kendinden geçer!

Yengeç

Empati yeteneği en güçlü burçlardan biri olan, evcimen, düşünceli kişiliği ve hassaslığı ile bilinen Yengeç’e; kraker, zeytin, salam, kuru meyve ve farklı çeşit peynirlerden oluşan bir tabak hazırlandığı zaman dile benden ne dilersen der! Kuru meyveler ile tatlı isteğini, diğerleriyle de tuzlu ihtiyacını karşılar. Hayallerini süsleyen bu tabakla Yengeç hem keyifle karnını doyurur hem de gözünü!

Aslan

Hayat dolu, dikkat çekici, eğlenmeyi ve başkalarını etkilemeyi seven Aslan, acıktığı anda daha önceden yaptığı keke saldırır, beş dakikada karnını doyurur. Özellikle bir şey izlerken ve arkadaşlarıyla vakit geçirirken yemek hazırlamaya ekstra vakit harcayamaz ve var olanlarla yetinmek ister. O yüzden havuçlu kekini mutfağında mutlaka her zaman hazır olarak bulundurur!

Başak

Başak Burcu - Fındık

Bu dünyada zararlı alışkanlıklardan olabildiğince kaçınan bir burç varsa o da kesinlikle Başak’tır! Gecenin bir yarısı açlıktan ölse de bitse de asla onu bol kalorili bir şey yerken göremezsiniz. Sabahları korkunç bir karın ağrısı ile uyanmaktansa, gerçekten midesinin kazındığını düşünüyorsa, bir avuç fındık onun kurtarıcısı olur! Açlığını bastırır ve saat iyice geç olmadan yatar, sağlıklı bir şekilde formda kalır!

Terazi

Yemeği de bir seremoniye çeviren Terazi, en sevdiği diziyi izlerken tatlı mı yese yoksa tuzlunun dibine mi vursa karar vermekte biraz zorlansa da aslında sonuç pek değişmez. Tabii ki tatlı yiyecek ve kendini dünyanın en mutlu insanı yapacak! Vanilyalı, karadutlu, böğürtlenli, muzlu, çikolatalı, limonlu… Neyli olduğu hiç fark etmez, yeter ki dondurma olsun. Bir de canı arkadaşlarıyla sohbet etmek istiyorsa, en yakın dondurmacıda onlarla buluşur, keyfine keyif katar!

Akrep

Duygularını en yoğun şekilde yaşayan Akrep, Netflix’inin başındayken de Netflix’nin başındayken de izlediklerinin hissettirdiklerini bir şekilde dışarı atmak ister ve favori cipsine gömülür! O ana kadar araştırır, marketlerdeki tüm cipsleri tadar, acı, baharatlı, hatta tatlı aromalı olanları bile dener, sonunda en güzelini bulur. Bazen gecede iki paket cips bile yiyebilir, ama her zaman savunması hazırdır, bu onun rahatlama yöntemidir.

Yay

Burçlar arasında abur cubura en meraklı olan Yay ile hiç karşılaşmadıysanız tanıştıralım! Diyette olduğu zamanlarda Nutella kavanozunu koklayıp iç geçiren, bir pastaneye girdiği zaman çikolatalı her şeyden yiyebilecek biri sadece ve sadece Yay olabilir! Gecenin bir yarısı çikolata krizine girdiğinde pijamalarıyla favori dizisini izliyor olsa bile üşenmeden evinden çıkar, en yakın marketin yolunu tutup çeşit çeşit çikolata alıp geri döner!

Oğlak

Zodyak’ın geleneksel burcu tabii ki gece atıştırmalığında da bundan ödün vermeyecektir. Güzelce kızarmış, üzerine fındık serpiştirilmiş sütlaca bir Oğlak asla hayır diyemez! Merakla beklediği filmi izliyor olsa bile karnı acıktığı anda hiç üşenmez, kalkar mutfağa gidip sütlacını yapar, afiyetle yer, kendini mutluluktan sarhoş eder!

Kova

Alışılmışın dışında tarifler, daha önce kimsenin tatmadığı lezzetler, sıra dışı ve yenilikçi bir karaktere sahip olan Kova’dan sorulur. Görünüşü ve sunumu güzel olan tüm yiyecekler onun göz bebeğidir. Bu yüzden sürekli olarak evde yeni tarifler dener, mutfağından gece atıştırmalığını eksik etmez. Pratik ve kolay yapımlı pudinglere bayılır, gece acıkırsa diye mutlaka hazır bulundurur. Tabii puding dediysek mutlaka imzasını atar, kendinden bir dokunuş bırakır!

Balık

Yemek yemeye bayılan, naif, romantik ve duygusal Balık’a gecenin bir yarısı verilebilecek en güzel hediye bir kutu kurabiyedir. Un kurabiyesi, çikolatalı ya da tuzlu kurabiye hiç fark etmez, yeter ki kurabiye olsun, gözü döner! Yanına bir de bir fincan çay koyar hem Netflix’te takılır hem de hayallere kapılıp başka dünyalara gider!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.