Burcuna Göre Favori Atıştırmalığın Ne?

Günün her saatinde atıştırma potansiyeli olanlar ve çok geç oldu bu saatte yememeliyim derken göz ucuyla yiyecek bir şeyler arayanlar. İster aç ister tok olalım atıştırmalıklara çok azımız hayır diyebiliyoruz. Bir film ya da dizi izlerken, müzik dinlerken, kitap okurken, yoldayken, spordan çıkınca, arkadaşlarla buluşunca derken günlük yaşamımızın hemen her anında elimiz bir atıştırmalık arıyor, en yakın bakkala veya markete kendimizi atıyoruz. Kimimiz tuzlulara yönümüzü çevirirken kimimiz tatlılardan gözlerimizi alamıyoruz, kimileri çıtırdayan bir şeyler arıyor kimisi paketi çevirip besin değerlerini okumaya koyuluyor. Her birimizin gönlünde bir tat yatıyor ondan vazgeçemiyor vazgeçmek de istemiyoruz. Sonunda tercihimizi de favori lezzetimizden yana kullanıyoruz.

Koç

O bir klasik, o açlığını bastırmak isteyenlerin ilk tercihi; tabii ki krakerlerden bahsediyoruz. Söz konusu Koç olunca işin içine biraz baharat katmayı ihmal etmez ve bol acılı bol baharatlı olanları tercih eder. Ne zaman istese elinin altında tutabileceği, hemen her markette, bakkalda, büfede kısacası her yerde ulaşabileceği kadar pratik olmasına da bayılır.

Boğa

Gün içinde boş bulduğu her an atıştırmaya hazır boğalar için bol bol kuruyemiş ve tahıl içeren lezzetli bir seçenek: Granola. Bir Boğa oldukça pratik şekilde hazırladığı granolasını fazla fazla yapıp ihtiyaç duyduğu her an tüketmek için elinin altında tutar. Dilerse de market raflarındaki sayısız seçenek içinden kendine uygun olanı seçip sepetine atar.

İkizler

İkizler insanının renkli kişiliğine ancak rengârenk süslenmiş eğlenceli cupcakeler yakışır. Hiç bir İkizler insanı, gökkuşağı renklerinde kremalarla bezenmiş, çeşit çeşit şekerlerle taçlandırılmış lezzetli cupcakelere asla hayır demez. Yanında bir buzlu kahvesi ve kitabı olursa ondan keyiflisi ondan mutlusu olmaz.

Yengeç   

Atıştırmalık denildiğinde gözleri her zaman hem lezzetli hem de doyurucu bir şeyler arayan Yengeç’ler açlığını bastırmak istediğinde soğuk sandviçler imdadına yetişir. Elbette içeriğinin zengin olması koşuluyla. Her ne kadar yemek yemeye karşı büyük bir aşk duysa da son sandviçini sevdikleriyle paylaşmaktan çekinmez.

Aslan

Dikkat çekmekten ve gösterişli olmaktan hoşlanan Aslan’lar konu atıştırmalık olduğunda tercihini çerez tabaklarının kıymetlisi kajudan yana kullanır. Bitmeyen enerjisi ve eğlence anlayışıyla etrafı sürekli insanlarla çevrili olduğundan yalnız başına bir şeyler atıştırdığı görülmemiştir. En sevdiği yiyecekleri arkadaşlarıyla seve seve paylaşır.

Başak

Bir şeyler atıştırayım ama en sağlıklısı olsun diyen Başaklar ilk tercihini kuru meyvelerden yana kullanır. Tabii ki onun da en doğal ve en katkısız olanını titizlikle arayıp bulmasını iyi bilir. Azı karar çoğu zarar deyip fazla abartmaz her şeyi kararında tüketir. Günün sonunda rahatlıkla uykusuna dalarak haklı çıkar.

Terazi

Tatlı olsun da nasıl olursa olsun diyen Terazi, çantasında her daim şeker içeren abur cuburlar bulundurur. Hemen her çeşit çikolatayı bayılarak tüketse de içleri dolgulu olanlar favorisidir. Özellikle de karamel dolgulu çikolatasıyla aşk yaşar, onu yediği an hiç bitmesin diler.

Akrep

Yoğun duyguların insanı Akrep, yemek denilince de yoğun tatlardan hoşlanır. Favorisi ise yumuşacık kreması ve bol çikolata sosuyla profiterolden başkası değildir. Zaman zaman ipin ucunu biraz kaçırsa da bu durum onu yemekten alıkoymaya yetmez.

Yay

Maceraperest Yay’lar yanında çikolatalı gofreti olduğunda dünyanın bir ucundan diğer ucunu keşfe çıkabilir. Dilediği her an sırt çantasından çıkardığı çikolatalı gofretini yiyip yoluna devam eder. Bulduğu her fırsatta stokunu yenilemeyi de ihmal etmez.

Oğlak

Azla yetinen ve geleneksel olandan vazgeçmeyen Oğlak’lar dumanı üstünde ev yapımı patates kızartmasına bayılır. Bayılmakla kalmaz canı istediği an bir koşu mutfağa gidip her şeyi kendi elleriyle hazırlar. Açar filmini, bir yandan seyredip bir yandan patates kızarmasını yiyerek anın keyfine varır.

Kova

İlginç ve farklı lezzetleri denemeyi seven Kova’ların favori atıştırmalığı da sürekli değişir. Bugün zencefilli kurabiye için ölüp biterken, yarın chia pudingini hazırlarken bulur kendini. Atıştırmalık deyip geçmez yalnız olduğunda dahi özenle hazırlar tabağını. Sonra da keyif içinde tadına varır.

Balık

Duygularıyla hareket eden ve yaşamlarının her alanında romantizmi elden bırakmayan Balıklar konu yemek olunca da konuya duygusal yaklaşır. Bir dilim havuçlu tarçınlı kek hem duygularına hem de damağına hitap eder. Yanına kahvesini ve hayallerini de alır uzun uzun düşüncelere dalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.