Burcuna Göre Fantastik Canavarlar Serisinden Hangi Karaktersin?

Bir nesli yıllarca Hogwarts mektubunun geleceğine inandıran J. K. Rowling, 2 yıl önce “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” filmiyle özlemle anılan büyücü dünyasına yeniden kapıları araladı. Kalplerimizi çalmayı başaran yeni karakterler, hayranlıkla izlediğimiz fantastik canavarlar ve büyücülüğün hüküm sürdüğü yeni yerler, hemen herkesin beğenisi kazanmayı başardı. Geçtiğimiz hafta vizyona giren “Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları” da yine potterheadleri kendine hayran bıraktı. Harry Potter evreninin içine iyiden iyiye dahil olan olaylar, seriye katılan yeni karakterler ve özlemle anılan isimlerle yeniden karşılaşmak… Çokları için tarif edilemez bir deneyimdi. Hiç merak ettin mi, hangi karakterin özellikleri hangi burçla eşleşirdi?

Koç: Percival Graves

Fantastik Canavarlar serisinin ilk filminde tanıştığımız Percival Graves, karşımıza Amerika Birleşik Devletleri Sihir Konseyi’nde Büyü Güvenlik Direktörü olarak çıkmıştı. Profesyonel bir seherbaz olarak görev başında gördüğümüz ve kararlı tavırlarıyla New York’u olası tehlikelerden korumaya çalışan karakter, gerektiğinde güç kullanma konusunda da gözünü kırpmamıştı. Açıkça görülüyor ki mücadeleci tavrı, hırsı ve gözü pekliği onu Koç yapan başlıca özellikleri.

Boğa: Credence Barebone

Serinin kilit karakterlerinden birini oluşturan Credence Barebone’la ilk karşılaştığımızda içine kapanık ve sessiz bir karakterdi. Sabırla içindeki büyü gücünü bastırmaya çalışan ve sevgiyi arayan karakter, sadece olduğu gibi kabullenilmeyi istedi. İşler rayından çıktığında ise öfkesiyle New York’u yok olmanın eşiğine getirdi. İkinci filmde sevgi arayışı devam eden karakter, kim olduğunun peşindeydi. Dayanıklılığı, sabrı ve öfkesi ile Boğadan başka hangi burç olabilirdi?

İkizler: Nagini

Her ne kadar kendisini Harry Potter serisinden tanısak da Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları filminde insan formuyla görücüye çıkan Nagini, belki de serinin en büyük sürprizi. Maledictus olan yani kendi rızası dışında bir yaratığa dönüşen karakter, filmde istediği zaman hem insan hem de yılana dönüşebiliyordu. Her ne kadar kötü tarafa karşı mesafeli yaklaşsa da biliyoruz ki kendisi Voldemort’un sadık bir hizmetçisi. Tezat yanları içerisinde barındıran ve farklı kişiliğe sahip olan karakterin İkizler olması sanıyoruz ki şaşırtmaz kimseyi.

Yengeç: Theseus Scamander

İkinci filmde tanıştığımız karakterlerden biri de Seherbazlar Bürosu Başkanı Theseus Scamander. Serinin baş karakteri Newt Scamander’in abisi olan karakter, her ne kadar gelgitli bir ilişkileri olsa da kardeşini koruyup kollamaya çalışan sadık bir aile üyesiydi. Leta Lestrange’a derin bir aşkla bağlı olan Theseus’un burcu için en uygun tahmin Yengeç olması olabilir. Sevdiklerine karşı bağlılığı ve koruma iç güdüsü onu ele veren özellikleri.

Aslan: Gellert Grindelwald

Büyücü dünyasının görüp görebileceği en büyük büyücülerden biri olarak tarihe adını yazdıran Gellert Grindelwald’un temel gayesi büyücüleri hak ettikleri statüye taşıyabilmekti. Karşısına çıkan hemen herkesi bir şekilde alt etmeyi başarması, lider karizması ve ikna edici konuşmalarıyla da hatırı sayılır bir takipçi kitlesi edindi. Tükenmez güç arzusuyla serinin kötü karakteri olan Grindelwald’un çok sayıda özelliği gösteriyor ki bir Aslan kendisi.

Başak: Porpentina Goldstein

Serinin esas karakterlerinden Porpentina ya da onu tanıdığımız adıyla Tina Goldstein Amerika Birleşik Devletleri Sihir Konseyi’nden görev yapan bir seherbaz. Daima doğrunun peşinde olan, insanlara güvenme konusunda iki kere düşünen, işleri kuralına uygun bir şekilde yürütmeye kararlı ve görev bilincinden taviz vermeyen bir karakter. Kolay kolay yolundan döndürülememesi ve el attığı her işi titiz bir şekilde yerine getirmesi tanıdık geldi mi? Başaklarla bire bir örtüşüyor, neredeyse her özellikleri.

Terazi: Queenie Goldstein

Ablası Tina Goldstein ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri Sihir Konseyi’nde çalışan Queenie Goldstein kuşku yok ki serinin en iyi kalpli karakteri. Çekici görünümü, cana yakın tavırları ile tam bir aşk insanı! Çevresindeki herkese yardım etmeye çalışması, karşısında kim olursa olsun anlayışlı davranması ve aşkı için her şeyi göze alması onu bir Terazi yapmak için yeterli. İnsanlara hep sevgiyle yaklaşan ve karşılığında da koşulsuz sevilmeyi bekleyen karakter, Terazilerin hemen her özelliğinin sahibi.

Akrep: Leta Lestrange

Serinin ilk filminde yalnızca bir fotoğraf karesinden tanıdığımız ve ikinci filmde hikayesinin aydınlatılmasıyla birlikte iyiden iyiye ısındığımız Leta Lestrange, seride yer alan en gizemli karakterlerden biri. Sevmediği insanlara karşı kötü yüzünü göstermekten çekinmeyen ve sık sık geçmişiyle hesaplaşan Leta, tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de aşk üçgeni arasında buluyor kendini. Esrarengiz tavırları ve ser verip sır vermeyen yüzünün ardında sakladıkları hesaba katıldığında açıkça görülüyor ki bir Akrep kendisi.

Yay: Newt Scamander

Fantastik Canavarlar serisinin esas karakteri Newt Scamander, Harry Potter’ı sıkı takip edenlerin yabancı olmadığı bir isim. Hogwarts’ta ders kitabı olarak okutulan “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” kitabının yazarı kendisi. Kitabı yazarken gezmediği yer kalmayan ve fantastik canavarlarla harika bir iletişim yakalayan Newt’un sevecenliği, maceraperestliği ve temiz kalbi, izleyen herkesin kalbini kazanmayı başardı. En büyük korkusu masa başı bir işte çalışmak olan karakter, kaşif ruhu ve yüksek enerjisi ile yalnızca Yay burcuyla eşleştirilebilirdi.

Oğlak: Seraphina Picquery

Amerika Birleşik Devletleri Sihir Konseyi’nin güçlü ve yetenekli başkanı Seraphina Picquery, ağır başlı ve disiplinli tavırlarıyla dediğim dedik bir lider. Büyücü dünyasını koruyan kurallara sıkı sıkıya bağlı olan ve en küçük istisnaya bile kapılarını kapatan karakter, politik bir figür olarak fazlasıyla otoriter. İnsanları memnun etmek yerine işini en iyi şekilde yapmaya çalışan Picquery’nin bir Oğlak olduğunu söylemek kimi şaşırtır ki?

Kova: Albus Dumbledore

Harry Potter serisiyle yakından tanıdığımız ve yeni seride genç haliyle yeniden tanıştığımız Albus Dumbledore, hep bildiğimiz gibi. Bilge tavırları, sakinleştirici aurası ve tuhaf halleri ile sıra dışı bir büyücü. Tüm zamanların en güçlü büyücülerini alt edecek güçte olsa da her zaman önce barış yolunu seçen, kişisel özelliklerini bir kenara bırakıp büyücü dünyasının geleceğini düşünen ve problemleri alışılagelmişin dışındaki kıvrak zekasıyla çözen bir karakter. Tüm bu özellikler aslında bir burca işaret ediyor. O da Kova tabii ki.

Balık: Jacob Kowalski

“Büyücü olmak istiyorum” sözüyle milyonların söyleyemediğini dile getiren serinin muggle karakteri Jacob Kowalski, masumiyeti ve eğlenceli tavırlarıyla serinin en sevilen isimlerinden biri. Şans eseri kendisini bambaşka bir dünyada bulan ve şaşkınlığını gizleyemese de her detayına hayran kalan Jacob’ın öne çıkan özellikleri sıcak kanlılığı, şefkati, merhameti ve yardımseverliği. Tıpkı Balıklar gibi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.