Burcuna Göre Evlilik Senin İçin Ne İfade Ediyor?

Astroloji dünyasında birçok insan hayatının bir döneminde evliliği deneyimler. Tamamının beklentileri birbirinden farklıdır. Kafalarında kurdukları planlar ve hayaller doğrultusunda gerçekleşmesini dilerler her şeyin. Evlilik ve getirdiği yeni düzen her burç için farklı anlamlar içerir. Düğün öncesi ve sonrası tahminleri farklılaşabilir. Hepsinin ortak yönü mutlu olacakları bir gelecek istemeleridir.

Koç: Korunması Gerekenler

Yaşamdaki diğer kararlarında olduğu gibi evlilik kararını da çabuk alır Koçlar. Dolayısıyla geleceğe dönük planlar yapmadan dürtüsel hareket edersin. Biriyle yaşamını birleştirmek için uzun uzun plan yapmazsın. Evlilik, Koç burçları için korunması, yönetilmesi gereken ve öncelikle aile denen topluluktur. Onların kararlarında her zaman söz sahibi olmak istersin. Fikirlerinin aile içinde eleştirilmesini istemezsin. Eşin ve çocukların için en doğru kararları verdiğini düşünürsün.

Boğa: Rahat Yaşam

Kendini fiziksel olarak yıpratmayı sevmeyen kişiler olarak rahatlık ve düzenli hayatı seversin. Riske girmeyi, sonucunu kestiremeyeceğin düzensiz yaşam tarzını sevmezsin. Dolayısıyla evlilik senin bakış açınla örtüşen bir yaşam biçimidir. Ruhuna hitap eden, mutlu ve varlıklı bir gelecek gördüğün kişilerle yaşamını birleştirmek istersin. Evlilik senin için öncelikle rahat bir hayatı sembolize eder. Eşinin de desteğiyle sorumluluklarının minimuma indiği bir yaşam tarzından memnuniyet duyarsın.

İkizler: Heves

Bu burçların bir yere, standart bir hayata bağlı kalması güçtür. Evlilik kararı almak için iki kere düşünenler familyasındansın. İkizler burcu olarak, biriyle yaşamını birleştirmeye karar vermişsen gönlünü ciddi anlamda kaptırmışsındır. Bu yeni yaşam senin için bir yere bağlanmak ve tekdüzelik ifade eder. Dinamik kişiliğin sevdiğinin arkasında giderken yeniliğin hevesini de duyar esasında. Öte yandan sıkılgan ve dalgalı iç dünyanın bu stabil hayattan bunalma noktasına gelmesi mümkündür.

Yengeç: Yuva Ortamı

İnsanı sıcak bir aile ortamından daha fazla mutlu edecek bir değer yoktur Yengeçler için. Aşkla sevdiğin eşin ve çocuklarınla kurulacak bir hayat fikri, seni her zaman heyecanlandırmıştır. Evlilik senin için öncelikle hayata daha çok bağlanmanı sağlayan çocukların varlığıdır. Onlarla geçen her saniye çok kıymetlidir. Kendini onlara adar ve mutlak koruyuculuklarını üstlenirsin, her türlü hizmetlerine soyunmaya hazırsın. Aile içerisinde üstlendiğin bu rolü angarya olarak görmez aksine keyif alırsın.

Aslan: Mutluluk

Yaşam enerjisi yüksek olan Aslanlar, mutluluğun ve eğlencenin kokusunu aldığı her moda girer. Evlilik onlar için, sevdiği insanla her gününü gezerek, eğlenerek dolduracağı yeni bir deneyimdir. Coşkulu bir düğünle evlenir, renkli bir balayı yaparlar. Düğün sonrası temel ihtiyaçlar ve barınma dışında evde vakit geçirmeyi sevmezler. Şehir dışı, yurt dışı gezileri ardı ardına gelmelidir. Kendisini eğlendiren, pozitif bir eşle yapılan sosyal faaliyetler, evliliği anlamlı kılar.

Başak: Doğanın Kanunu

Geleneksel ve realist bir bakış açısı olan Başaklar, yaşamın bazı değerlerini doğanın kanunu olarak görürler. Evlilik de bunlardan biridir. Ömrünün belli bir sürecinde hayatını düzene oturtmaya çalışır, yeni anlamlar kazanmasını beklersin. Evliliğin daha çok sorumluluklar üzerine kurulduğunu düşünürsün. Herkes üzerine düşen işleri üstlenmelidir. Anne baba olarak evin idari ve mali sorumluluğunu yerine getirirsin. Çocuklarının da eğitimlerini en iyi şekilde almasını sağlar, ebeveynler olarak onları çok fazla denetlersin.

Terazi: Huzur

İlişkilerini ve davranışlarını dengeler üzerine kurar Teraziler. Yaşamdaki her deneyimini bu şekilde düzene oturtmaya çalışırsın. Evlilik fikrinden pek heyecanlanmasan da sıcak bakarsın. Doğru kriterler bir araya geldiğinde hayatını biriyle birleştirmeye hazır olursun. Flört günlerini aratmayan bir ilişki kurarsın eşinle. Evlilik senin için huzurun ve sevginin harmanlandığı bağlayıcılığı olan bir birlikteliktir. Ev işleri ve sıkıcı bürokrasi işlerinden haz almaz, kendine daha çok zaman ayırdığın bir hayat biçimi olarak düşlersin.

Akrep: Tutkulu Birliktelik

Doruklarda yaşamayı seven bir burç olarak arzularının peşinden gitmeyi tercih edersin. Tutkuyla bağlandığın biriyle evlilik idealdir senin için. Sadık ve ilgili bir eş olur ancak aynı davranışı karşı taraftan da beklersin. Nikah masasına oturduktan sonra üzerine düşen sorumlulukları yerine getirirsin. Akreplerin eşi, sıkıcı, tutkusuz ve yüzeysel olmamalıdır. Duygularının karşılık bulmasını beklersin. Her iki taraf da ateşli ve yoğun duygular besliyorsa evlilik senin için anlam kazanır.

Yay: Yeni Bir Yaşam

Yeni maceralar edinmeyi seven Yay burçları, heves ettiği konulara balıklama atlayabilir. Evliliğin sonuçlarını pek fazla sorgulamadan seni heyecanlandıran biriyle yaşamını birleştirirsin. Bu, hızlı bir hayat sonrası ileri yaşlarda da olabilir, erken yaşta yıldırım aşkı sonucu da gerçekleşebilir. Bu yeni hayatı da bir macera olarak algılarsın. Sürprizlerin bol olduğu, dinamik bir evlilik hayal edersin. Eşinin de sana uyum sağlamasını ister, diğer türlü durağanlıktan sıkılabilirsin.

Oğlak: Gelecek

Kendini her anlamda garantiye almak isteyen Oğlaklar, evliliği de bir anlamda yatırım olarak görür. Maddi manevi anlamda yalnız kalınan bir geleceği doğru bulmazsın. Aile olmayı gereklilik gibi algılarsın. Evlilik sonrası maddi sorumlulukların olduğu bilincindesin ve en doğru şekilde maliyeti idare etmek gerektiğini düşünürsün. Aile birliğinin doğru ve sağlam bir şekilde yönetilmesi için kurallar belirlemek istersin. Gelir gider dengesini korumaya, birikim yapmaya gayret edersin.

Kova: Özgür Birliktelik

Aykırı ve tatmin olması zor Kovaları evliliğe ikna etmek güçtür. Senin gözünde esaret yönü öne çıkan ve imzalarla kişilerin birbirine bağlandığı klişe bir düzendir evlilik. Çoğu kez önyargıların sebebiyle özgürlüğünün kısıtlanacağını düşünürsün. Aksi yönde bir gelecek gördüğün flörtünle ileriki yaşlarda nikah masasına oturabilirsin. Birbirinizi sıkmama şartıyla evet dersin eş adayına. Çocuklarıyla ilgili bir anne/baba olursun. Onları özgür ve mutlu olacakları şekilde büyütürsün.

Balık: Aşk Masalı

Ruh olarak müşterek bir hayatı paylaşmaya en eğilimli burçlardandır Balıklar. Büyük bir aşkla bağlandığın flörtüne evet demeye her daim hazırsın. Sevdiğin insanla yaşamını birleştirdiğin sürece, evliliğin son derece keyifli olduğunu düşünürsün. Onunla olduğun sürece nerede, nasıl yaşadığınızın pek bir önemi yoktur. Hayalini kurduğun masalvari evliliği yürütmeye çalışırsın. Evlilik, senin için sorumlulukların minimuma indiği, romantizmin sürdüğü önemli bir müessesedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.