Burcuna Göre Eski Sevgilini Nasıl Unutursun?

Zodyak’ta burçların aşkı yaşayış biçimi farklıdır. Kimisi kolayca kimisi de zamanla aşkın kucağında bulur kendini. Romantizm seviyesi yükselirken mutluluk hormonu da artar. İlişkilerin bitişi ise kimse için kolay olmaz. Hatıraların ve aşkın büyüsünden uzaklaşmaya çabalamak gerekir. Diğer türlü hayat bir ıstıraba dönüşür. Her burç kalbini soğutmak için çeşitli taktikler uygular. En ideal yöntemleri onları oyalayacak veya güç verecek bir takım eylemlere yönelmektir. Aşağıdaki listeyi gözden geçirerek burcuna göre eski sevgilini unutma önerilerimizi uygulayabilirsin.

Koç (Motive Olarak)

Senin hayattaki en büyük destekçin yüreğinde yatıyor. Üzüntülerini aşmak için başka birine ihtiyacın yok. Kendi kendini motive etme gibi bir özelliğin var. Zodyak’ın en güçlü burçlarından birisin. Aşk acısını atlatmak için ruhsal dizginlerini eline alıp geçmişi unutmaya konsantre olabilirsin. Yeni bir geleceğin seni beklediğini, başka aşklara yelken açacak kudrette olduğunu kendine sık sık hatırlatabilirsin. Böylelikle eski sevgilinle ilgili hatıraların bulanıklaşarak yok olma noktasına gelir.

Boğa (Kendini Şımartarak)

İlişkiler söz konusuysa en sadık burçlar arasında gelirsin. Kolay kolay kimseden etkilenmez sevdin mi tam seversin. Biten ilişkinin ardından öyle hemen toparlanamazsın. Alışkanlıklarını bırakamadığın gibi aşkınızın bitişini de sindiremezsin. Zaman zaman tembellik etmeyi seven birisin. Eski sevgilini unutmak için kendini şımartmayı denersin. Bolca abur cubur yer mideni oyalarsın. Saatlerce uyuyarak ruhun ve bedenini dinlendirirsin.

İkizler (Arkadaş Çevrenle)

Sen yaşamı rasyonalist bir bakış açısıyla harmanlıyorsun. Duygusal olduğun söylenemez. Kolay kolay âşık olmasan da her insan gibi eski sevgilin zihninde bir yeri meşgul edebilir. Uzun uzun gözyaşı döküp ıstırap çekenlerden değilsin. Aşkını unutmak için sana iyi gelecek aktiviteler arkadaşlarınla bir araya gelmek olacaktır. Onlarla buluşup bol bol sohbet etmelisin. Gerçekleştireceğiniz ortak etkinliklerle kafanı oyalayabilir hatta yeni adaylarla tanışabilirsin.

Yengeç (Aile Desteğiyle)

Romantizmi dolu dolu yaşayan, aşkı adeta kutsal gören burçlardansın. Geçmişe çok fazla takılıp kalmak gibi bir zafiyetin var. Güçlü hafızan onunla geçirdiğin romantik günleri silmiyor bir türlü. Eski sevgilini unutmak için manevi bir desteğe ihtiyaç duyarsın. Başvuracağın en doğru kişiler ailendir. Onlardan duyacağın teselli sözleriyle geçmişteki sevgilinin yüzünü unutamasan bile aşkını unutursun. İhtiyacın olan tek şey geçmişle yaşamamayı öğrenmektir.

Aslan (Partilerle)

İçinde büyük bir yaşam enerjisi olduğu için canını sıkmaya pek vaktin olmuyor. Eski sevgilini anımsarken bile içini hüzün değil hoş hisler kaplar. Onu özlediğinde gururun aramana izin vermez. Bu durumda yapman gereken iş onu unutmaktır. Senin gibi enerjik biri aşkını tamamen silmek için sosyal aktivitelere yönelir. Partilere katılıp keyifli zamanlar geçirmeli eğlencenin dibine vurmalısın. Mutluluk hormonun arttıkça eski konular kafanı meşgul etse bile canını sıkmayacaksın.

Başak (Ev İşleriyle)

Sevgili tercihlerinde ne derece seçici olduğunu astroloji alemi iyi bilir. Doğru insanı bulana kadar neler çektin neler. Kılı kırk yararak seçtiğin bu doğru insanla ilişkinin son bulması büyük hayal kırıklığı yaratacaktır. Üretken ve çalışkan biri olarak teselliyi yine işte güçte bulursun. Kitaplıkların tozunu alır, gereksiz eşyalarını atarsın. Mobilyaların yerini değiştirir büyük temizliğe girişebilirsin. Evin tozlarıyla birlikte geçmişin tozlarını da atarak arınabilirsin.

Terazi (Alışverişle)

Hava grubunun dengeli bir mensubu olarak ilişkilerini de bir denge çerçevesinde yaşarsın. Kıskanç, kısıtlayıcı aşıklardan değilsin. Ayrılığı da zamanla kabullenme eğiliminde olsan da insan her zaman gönlüne söz geçiremez. Unutamadığın ve özlediğin aşkını unutmak için sevdiğin meşgalelere yönelirsin. Bunun için alışverişten daha iyi bir ilaç düşünemiyorsun. Yeni giysiler ve yeni ürünlerle özgüvenin artar ve ruhen tazelenmiş hissedersin.

Akrep (Kininle)

Tutkularla örülmüş kişiliğin aşkı oldukça güçlü ve derin yaşar. Sevginin de nefretin de hakkını verenlerdensin. Biten bir ilişkiyi gömmek kolay olmayacaktır. Flörtlerin, aşkların genel olarak gürültülü biter. Eğer unutamadığın bir eski sevgilin varsa bu onu hem sevip hem de ondan nefret ettiğin anlamına gelir. Aşkını hafızandan tamamen silmek için kinini devreye sokarsın. Kinini besledikçe sevgini zayıflatır yok edersin.

Yay (Seyahatle)

Özel hayatını yaşamının merkezine koyanlardan değilsin. Aşkta hevesin çabuk geçse de, nadiren kalbinin bir yerinden söküp atamadığın ilişkilerin olabilir. Eline mendil alıp ağladığın veya moral bozukluğundan kadehlere gömüldüğün pek görülmez. Yer değiştirmek, farklı duraklarda ruhunu onarmak çok doğru bir çözüm olacaktır. Seni heyecanlandıracak bir yere yapacağın seyahat, aşk hüznüne ilaç gibi geleceğini görecek, rahatlayacaksın.

Oğlak (İşine Odaklanarak)

Özel hayatını mantığın yönlendiriyor. Maddeci bir bakış açısıyla kafanın kafandaki profile uymayan kişilerle flört etmiyorsun. Önünü göremediğin ilişkileri bitirmeyi tercih edersin. Duygularını dizginleme potansiyelin yüksek olsa da kalbinin soğumadığı aşkların olabiliyor. Bu aşk yükünü kafandan atmak için en iyi uğraş işin olacaktır. Çalışmayı seven biri olarak kariyerine odaklanarak eski sevgiliyi unutmayı deneyebilirsin.

Kova (Hobilerle)

Mesafeli kişiliğinle aşka kolay teslim olamayanlardansın. Klişelerden uzakta seni sıkmayacak ilişkilerin insanısın. Biten bir ilişkiler için acı çekme eğiliminde olmasan da unutamadığın aşkların hatıraları kapını çalabilir. Gururundan taviz vermen çok güçtür. Onu unutmak için hobilerine yönelirsin. Mesela motosiklet veya bisiklet turu yapabilirsin. Dans gecesinde tango yaparak hüznünü dağıtabilirsin. İlgilendiğin başka bir hobi varsa yönelebilirsin.

Balık (Sanat Aktivitelerle)

Ayrılık acısını en dayanılmaz haliyle yaşayan burçlardan birisin. Özellikle ilk zamanlar senin için kabullenmesi zor ve gözyaşıyla geçer. Zaman zaman kafanı dağıtmak için kendini alkole ve tütüne vurduğun olur. Biraz kendine gelince içindeki sanatçı aktive olur ve artistik çalışmalara yönelirsin. Roman veya şiir yazman içten bile değil. Bunların dışında sinemaya, tiyatroya, sergilere giderek onu düşünmemeye çabalarsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.