Burcuna Göre Erkeklerin En Fazla Gurur Yaptığı Konular

Astrolojide her burcun önem verdiği konular vardır. Burçlar kişilikleri doğrultusunda belli kavramları yaşamlarının merkezine koyarlar ve bunlarla ilgili tahammül sınırları vardır. Tepkilerinde cinsiyetler de kısmen etkilidir. Erkekler kadınlara göre daha farklı konularda alınganlık gösterir. Biz de burçları doğrultusunda erkeklerin en fazla gurur yaptığı konuları sıraladık.   

Koç: Yenilgi

Hırsıyla tanınan bu burcun erkekleri, hemen her konuda çevresindekilerle yarış halindedir. Aşk, iş, liderlik, yetenek, zekâ, dövüş gibi aklınıza gelecek tüm alanlarda öne çıkmak isterler. Koç erkekleri, rekabetten özel bir haz duyduğu için giriştikleri bir işte rakipleri olması onu korkutmaz. En çok gurur yaptıkları konu ise yenilgidir. Kılıçlarını kuşanıp, göğüsleri kabararak giriştikleri bir savaşta kaybeden taraf olmanın ağırlığına dayanamazlar.

Boğa: Kalitesiz Eşya

Kullandığı ürünlerde markaya çok önem veren bu erkekler, kalitesiz ve mali değeri düşük ürünleri tercih etmezler. Gittikleri restoranlar, kaldıkları oteller, altlarındaki araba, cep telefonları, giysileri ve diğer eşyaları şık ve lüks olmalıdır. Konforlarından ve sükselerinden taviz vermez Boğalar. Olur da kalitesi düşük ve ucuz ürünler kullanmak zorunda kalırlarsa bunu gurur meselesi yapabilirler.

İkizler: Bilgisiz Görülmek

Zodyak’ın bilgili ve zeki burçları arasında yer alırlar. Araştırmayı, yeni bilgilerle ufkunu geliştirmeyi severler. İyi bir eğitimle bilgilerini pekiştirirler. Genel olarak çok gururlu bir yapıları olmasa da nadiren bozuldukları durumlar olabilir. İkizler erkeği cahil ve bilgisiz görünmekten rahatsızlık duyabilir. Sonuçta genellikle başarılı iletişim yeteneğiyle tanınmaktadır. Girdiği ortamlarda bilgili ve entelektüel kişiliğiyle takdir edilir. İnsanlar normalde onun fikirlerine güvenir.

Yengeç: Ailesi

Su grubunun evcimenliğiyle bilinen bu kişiler, hassas ve alıngan yapılarıyla öne çıkar. En fazla hassasiyet gösterdikleri konu ise aileleridir. Yengeç erkeği, ailesini her anlamda yüceltmeye çalışır. Onların başarısından, yeteneklerinden, aralarındaki bağlılıktan sık sık söz eder. Hastalıkları söz konusuysa canı çok sıkılır ve konuyu farkında varmadan fazlaca dillendirir. Dolayısıyla Yengeçler aileye yönelik herhangi bir alaycı ifade ve eleştiriye tahammül edemezler. Özellikle de aile bireylerinin küçük görülmesini gurur meselesi yapabilir, önce karşılarındakine tepki gösterir sonra da ilişkilerini bitirebilirler.

Aslan: Eleştirilmek

Zodyak’ın en gururlu burcudur. Bu burcun erkekleri akla gelecek her meseleyi dert edebilirler. İlgiye, pohpohlanmaya düşkün olup eleştiriye asla müsamaha gösteremezler. Kusurlarının yüzlerine vurulmasına çok bozulurlar. Her anlamda iddialı olmayı ve beğeni yağmuruna tutulmayı isterler. Fikirlerinin, önerilerinin onaylanmasını beklerler. Aslan burcu erkekleri, beyin fırtınası yapmaya uygun kişiler değildir. Kararlarının tartışılmasına tahammülleri yoktur. Kıyafetlerinin, yaşam tarzlarının, dış görünümlerinin, eşyalarının, yeteneklerinin göklere çıkarılmasını beklerken gelip de onları eleştirirseniz gururları çok kırılır ve öfkelenirler.

Başak: İşlerinin Onaylanmaması

Başak burçları hizmet odaklı ve çalışkan yaşam tarzıyla dikkat çekerler. Bu beyler mütevazı yapıda olsalar da takıntılarından ötürü gurur yaptıkları meseleler olabilir. Evlerinde de iş yaşamlarında da dört dörtlük işler çıkarmaya çalışırlar. Geliştirdikleri projeler için gecelerini gündüzlerine katarlar. Sorumluluktan asla kaçmaz, aldıkları görevleri alınlarının akıyla tamamlamaya uğraşırlar. Durum bu olunca bu kadar emek verdikleri, titizlikle üzerinde çalıştıkları işlerin onaylanmamasını gurur yaparlar.

Terazi: Fiziksel Olarak Beğenilmemek

Herkesin kendine özgü zafiyetleri var da onların yok mu? Centilmen Terazi burcu erkeğinin de dillendirmese bile hassas olduğu yönleri var. Giyimine, yakışıklılığına düşkün olup kendisine çok iyi bakar. Markete bile parfümünü sıkıp gidebilecek kadar bakımlıdır. En fazla gurur yaptığı mesele fiziksel görünümüdür. El alem ne der kaygısıyla pejmürde bir giysi içinde kendini kötü hisseder. Birilerinin onu beğenmediğini duyar veya bakışlardan sezerse çok incinir. 

Akrep: Zayıf Görünmek

Etrafında gelişen ve onu da ilgilendiren meselelerin kendi kontrolünde olması onu tatmin eder. Durgun ve içe kapanık görüntüsünün altında güçlü bir ruh yatar. Akrep erkeği maneviyat olarak tökezleyip düşse bile kısa sürede ayağa kalkar. Duygusaldır ama zayıf değildir. Kendinden emin bakışları bile karşısındaki için ondan çekinme sebebidir. Bu derece güçlü imajı olan biri, zayıf görünmeyi kaldıramaz. İllaki zayıf olduğu konular vardır ama bunu kimse bilmemelidir.

Yay: Felsefi Derinliği

Araştırmacı kâşif diye niteleyebileceğimiz olan Yay erkekleri, felsefi bakış açıları ve derin dünya görüşleriyle takdir toplar. Farklı kültürlere olan ilgileriyle herkesin bilemeyeceği ilginç bilgiler sunarlar. Hem gezerek hem de okuyarak bilgiye ulaşırlar. Yay burcu erkeğinin fikirlerinde fanatik olma eğilimi vardır. İlgili oldukları belli disiplinlerde eleştirilmeyi ya da bilgileri olmadığının söylenmesini gurur yapmaları şaşırtıcı olmayacaktır.

Oğlak: Saygınlığını Kaybetmek

Kendilerini bildikleri bileli imaj kaygısı olan bu erkekler, itibara çok önem verirler. Okul yıllarında sınıfın çalışkan öğrencisi olarak dikkat çekerler. İş yaşamında iyi bir kariyer yapar ve terfi etmekte zorlanmazlar. Yönetici koltuğuna oturmak Oğlak erkeği için büyük bir onurdur. İnce ince dokuyarak, kurallara uyarak ve ölçülü ilerleyerek kazandığı saygınlığının tepe taklak olması bu burç için oldukça gurur kırıcı bir durumdur.

Kova: Aklı ve Özgünlüğü

Kova hava grubunun harika çocuğudur. Entelektüel yapısı ve zekâsı İkizler burcunu anımsatır. Egosuna kesinlikle düşkün değildir ancak gurur duyduğu özellikleri mevcuttur. Bulunduğu çevrede bilgi düzeyi ve karizmasıyla farkını belli eder. Kendine özgü, orijinal fikirleri mevcuttur. Sıra dışı kişiliğiyle bir adım öndedir. Zihni ve özgün karakteri konusunda mütevazı değildir. Aklıyla dalga geçilmesine çok kızar.

Balık: Hisleri

Adeta bir kâhin gibi gelişmiş hisleri vardır. Başlarda bunun farkına varamaz, içine doğanlar bir bir çıktığında yeteneğine o bile şaşırır. Balık erkekleri olacak hadiseleri ya sezer ya da imgeler yoluyla rüyasında görür. Karşısındaki insanın karakterini ve aklından geçenleri sezmesi pek zaman almaz. Bu konular metafiziğe yakın olduğu için yeteneği konusuna şüpheye düşenler olabilir. Balık erkeği bu özelliği ile dalga geçilmesine çok bozulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir