Burçlarına Göre Erkeklerin En Çekici Özellikleri!

Bazen bir dizi operasyon geçirir, spor salonlarında döktüğün terin hesabını şaşırır, giyimine harcadığın paranın ucunu bucağını kaçırırsın ama doğduğun anda dünyaya baktığın o masum gözlerin en çekici özelliğin olma unvanını kimselere bırakmaz! İnsanın ruhuyla bütünleşen, kendiyle özdeşleşen kimi özellikleri vardır ki, bu bir kostüm de olabilir, gönülleri fethetmesine kolaylık sağlar! Peki burçlarına göre erkekleri çekici gösteren özellikler nelerdir?

Koç       

Koç’ta doğuştan sahip olduğu, kimileri nefret ederken kimilerinin bayıldığı fazlaca maskulen bir tavır, deyim yerindeyse maçoluk vardır! Kimi kadınlar “masaya yumruğunu vursun, beni koruyup kollasın, yan bakana elinin tersini göstersin” arzusundadır ve bu isteklerin muhatabı Zodyak’ta Koç erkeğinin ta kendisidir! Koç’un atletik yapısını ve meydan okuyan tavırlarını kadınlar çekici bulur!

Boğa 

Boğa zevklidir! Ayak üstü yemek yemez, sadece sevgilisi istiyor diye pembe çiçekli rüküş çarşaflarda yatmaz! Evinin dekorasyonunu sırf işten kaçtığı, üstünden atmak istediği için başkalarına yıkmaz! Kendi yaşamını zevkleriyle inşa etmek ister! Elinin yeteneği de bir hayli fazladır! Kadınlar maharetli erkekleri sever, zevk sahibi olan bir erkeği zaten kim istemez! Boğa bu özellikleriyle bir hayli çekici görünür!

İkizler  

İkizler sohbetini dinleyen meraklı gözler, sempati dolu bakışlar varsa eğer, şovunu yapar, kendine hayran bırakıp tüm beğenileri toplar! Nasıl mı? Tabi ki türlü türlü konuyu en etkileyici biçimde sunup bu sırada herkesin ağzına bir parmak bal çalarak! Herkesi etkisi altına alan sohbet yeteneği, İkizler’in en çekici özelliğidir!

Yengeç

Erkek kabalığından, dediğim dedik ev reisi havalarından, ilişkideki duyarsızlıklardan bıkmış olan kadınlar için, henüz sevgilisinden ayrılmış ve aşk acısı içinde olan bir Yengeç, bulunmaz Hint kumaşıdır! “Başka bir kadının aşkını kaybettiğine yanan erkeğin neresi çekici” demeyin! Kadınların ilgisini çeken, erkeğin ilişkisine verdiği değer ve ayrılığın ardından tuttuğu yastır! Yengeç’in en çekici yönü, duygusal erkek imajıdır!

Aslan   

İnsanlar neden kıyafetlerini, projelerini, davranışlarını görücüye çıkarır, taktir toplamak isterler? “Başkalarının düşünceleri benim için önemli değil!” diyen insanlar dahi aslında bu cümleyi başkalarına kurar ve kendini başkalarına doğru tanıtmaya ihtiyaç duyar! Ve birçok insan sevgilisinin kendisini temsil ettiğini düşünür! Özellikle böyle düşünenler için Aslan’ın cazibesine kapılmamak mümkün değildir. Zira Aslan’ın herkesin beğeneceği, dikkat çekici bir havası vardır ve yine en çekici özelliği bu aurasıdır!

Başak  

İşten eve gelip bacaklarını boylu boyunca uzatıp koltukta sızan, çoraplarını evin ortasına fırlatıp atan, sabah kalkınca ütülü gömlek soran, diş macununu orta yerinden sıkıp eşini hizmetçi yerine koyan o erkekler gibi olmamak Başak’ın en çekici özelliğidir! Zira Başak kendi yaşamını kendisi yönetir, kimseleri kendi hizmetini yapmak zorunda bırakmaz ve oldukça temizdir! Hemcinslerinin aksine düzenli ve tertipli bir erkek olması, Başak’ı ilişkilerde aranan kan haline getirir!

Terazi  

Stil danışmanı, güzellik koçu, zarafet hocası mı istersiniz yoksa harika bir sevgili mi? Aç gözlülük edip hepsini birden isteyen için adres belli; Terazi! Ricalar havalarda uçuşsun, uyum gözlerden okunsun, aracınızın kapısı açılsın, montunuz zarifçe giydirilsin istiyorsanız, Terazi’yi görüp de etkisine girmemeniz, dahası büyülenmemeniz mümkün değil! Terazi’nin en çekici özelliği; her daim şık ve bakımlı olması ve en önemlisi de zarifliğidir.

Akrep  

Burçlar hakkında hiçbir fikri olmayan insan dahi Akrep burcunu duyunca bir adım geri çekilir, meraklı bakışlarına tedirginlik ekleyip karanlık tarafın gizemine çekilir! Akrep görende merak uyandırır, gizemli görünümüyle cazibe ile karışık bir etki yaratır! Akrep’in en çekici yönü de bu karanlıktır aslında! İnsanlar en çok bilinmeze çekilir, korktukça derine inip öğrenmeye istek duyar! Bilme ihtiyaçlarının tümü, merakla doğmuştur!

Yay       

Yay girdiği ortamda yüksek enerjisi ve yanında getirdiği keyifle hemen fark edilir. Herkes onunla pekâlâ arkadaş olmak isteyebilir. Ama kimisi farklı bir girdaba çekilir, birlikte yapabilecekleri çılgınlıkları, macera dolu deneyimleri hayal etmeye başlar! Yay’ın en çekici özellikleri; soluksuz güldürmesi ve kaçınılmaz olarak maceraya davet etmesidir!

Oğlak   

Uzaklardan soğuk rüzgarıyla gelen, burnunu havaya dikip kimseye pas vermeyen, belli ki yapılacak işi çok, başarısı katmerli olan, elinde bilgisayarı üzerinde jilet gibi kıyafetiyle kim bilir ne canlar yakan Oğlak, tüm bu özellikleriyle zaten oldukça çekicidir! Ama en büyük dikkati takım elbisesinin öne çıkardığı ciddi duruşu çeker!

Kova    

Kova özellikle dezavantajlı gruplara, ezilen halklara, bastırılmış insani duygulara, gücün altında ezilmiş, pasivize edilmiş insanlara karşı sağduyuludur! Toplumsal alanda cereyan eden her türlü adaletsizliğe karşı tavır alır! Sahip olduğu gelişkin farkındalığına eklenen, harika kurulmuş cümlelerin içinde kendini gösteren etkileyici zekâ herkesin dikkatini çeker! Sapyoseksüeller Kova’nın etrafında fır döner!

Balık    

Romantizm denince herkes dursun, Balık konuşsun isteriz! Zira ondaki hayal gücü, sanat kavrayışı kimde var? Derin bakışlar, en aşk dolu şairane sözcükler, dile gelip konuşan enstrümanlar, çiçekten yollar, düşlerle donatılmış hisler ve dahası! Balık’ın en çekici özelliği içine hapseden, derinlerinde kaybeden büyülü bakışlarıdır!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.