Burcuna Göre Enerjini Yenileyecek Doğal Taşlar…

Tazelenmek ve kendini yenilemek istediğini duyar gibiyim…

Hiç haksız sayılmazsın. Her gün bir maratonun içindeymiş gibi oradan oraya yetişmeye çalıştığın biliyorum. Temponu bir süreliğine durmanı ve soluklanarak beni dinlemeni istiyorum. Şimdi sana iyi gelecek taş önerilerimi okumalı ve neye ihtiyacın olduğunu keşfetmelisin. Rahatlamaya ve huzurla dolmaya hazır ol!

Hadi içindeki güzel enerjileri ortaya çıkarma zamanı, iyi okumalar…

Koç Burcunun Taşı: Lâl Taşı (Garnet)

Lâl Taşı (Garnet)

– Partnerinle olan bağını kuvvetlendirir. İlişkine olan bağını daha da güçlendirerek, birbirinizi daha derinden keşfetmenize yardımcı olur. Tutkuların serbest bırakılmasında ve artmasında yardımcı olduğu için aranızdaki cinsel çekimi artırır.

– Dengeler. Hayatında denge, güven ve korunmayı hissetmek istiyor ve içsel gücünü açığa çıkartmayı deniyorsan Granat sana yardımcı olabilir.

– Karar almanda yardımcı olur. Kariyerini, işini veya profesyonel ilişkilerini etkileyebilecek önemli kararlar alırken Granat, zenginliğe giden yolda sana rehberlik edebilir. Hayattaki en iyi yolu izlemen konusunda ihtiyacın olan ilhamı, cesareti ve güveni sağlayacaktır.

Boğa Burcunun Taşı: Pembe Kuvars

Pembe Kuvars

– Sevgi taşıdır. Romantik ilişkileri hayatına çekmesinin yanı sıra aile içinde, arkadaş ortamlarında, dostluk ilişkilerinde ve iş yerinde iyi iletişimi sağlayarak aranızdaki uyumu güçlendirir.

– Kendini sevme ve şefkat taşıdır. Pembe Kuvars sevmenin öz noktası olan kendini sevme ve kendine şefkatli olma duygularını geliştirerek sana hayata güzel bakmanda yardımcı olur. Böylece özgüven ve özsaygını artırarak daha iyi iletişim kurmanı sağlar.

– Bastırılmış duygularını uzaklaştırır. Pembe Kuvars’ın mucizevi tarafı duygusal olarak iyileştirici güçleri ortaya çıkararak, bastırılmış negatif duygulardan kurtulmana yardımcı olmasıdır. Seni pozitif duygularla buluşturarak ruh halinin olumlu kalmasına etki eder.

İkizler Burcunun Taşı: Akik

Akik Taşı

– Stresini ve kaygını azaltır. Bedenindeki gerginliği azaltarak, canlılık ve enerji verir. Kaygı ve endişeni de azaltarak olumsuzluklardan kurtulmana ve onları serbest bırakmana yardımcı olur.

– Güçlendirir. Zihnini ve konsantrasyonunu güçlendirerek dikkatle işlerine yoğunlaşmanı sağlar. Daha iyi bir gelecek yaratabilmen için zorlukların üstesinden kolayca gelebileceğin gücü tüm varlığında toplamana yardımcı olur.

– Dengeleyicidir. Ruhunu ve iç huzurunu stabilize etmen için yardımcı olur, duygusal mücadelende seni destekler.

– Arındırır. Hayatında mutluluğu yakalamanı ve sevgiyi kabul etmeni engelleyen durumlar karşısında seni bir kalkan gibi korumaya alarak bu duygulardan ve durumlardan arınmanı sağlar.

Yengeç Burcunun Taşı: Karnelyan

Karnelyan

– Enerji verir. Yoğun ve etkili bir enerjiyle bedenini sarıp kucaklar. Kendini ruhen ve bedenen daha güçlü zinde hissetmeni sağlar.

– Şans getirir. Hayatına verdiği olumlu enerjiler ile daha pozitif hissederek şans enerjisini sana çekmeye yardımcı olur.

– Harekete geçirir. Fiziksel ve ruhsal olarak iyileştirici ve dinamik olmanı sağlar. Her açıdan daha canlı ve harekete geçmeye hazır hissetmene yardım eder.

Aslan Burcunun Taşı: Sitrin

Sitrin

– Bereket getirir. Bolluk ve bereketin ışıldayan taşı olarak bilinen Sitrin zenginlik, refah ve bolluğu kendine çeker. Ek olarak sana getirileri sadece finansal kaynak olarak değil, hayatının her alanında ihtiyaç duyduğun olayların bolluk ve bereket içinde sana gelmesini sağlar.

– Negatif enerjileri engeller. Hayatında istemediğin, olumsuz enerjileri temizler. Seni zorlayan, olumsuz duyguların kabuğunu kırmanda destek olur, hayatını neşe, sevinç ve zevk ile bezer.

– Özgüveni artırır. Kendine olan güven duygunu, değerini ve sevgini artırmaya yardımcı olur. Sana yapılan eleştirileri daha yumuşak ve durgun bir sakinlik içinde kabul etmene yardımcı olacaktır.

Başak Burcunun Taşı: Yeşim

Yeşim

– Huzur verir. Kendini güvende hissetmeni sağlayarak daha rahat ve sakin bir ruh hali içinde olmanı sağlar. Huzurun saf ve temiz duygularının seni sarıp sarmalamasına imkân verir.

– Zihnini berraklaştırır. Ne istediğini anlamanda ve düşüncelerine daha net bir şekilde değerlendirmende yardımcı olur.

– Odağını arttırır. Hayatının her alanında sana yüksek bir odaklanma etkisi vererek hem işlerinde hem de özel hayatında kusursuz bir denge kurmanı sağlar.

Terazi Burcunun Taşı: Turkuaz

Turkuaz

– Stresini ve kaygını hafifletir. Bedenindeki gerginliği azaltarak, canlılık ve enerji verir. Kaygı ve endişeni de azaltarak olumsuzluklardan kurtulmana ve onları serbest bırakmana yardımcı olur.

– Negatif enerjileri engeller. Hayatında istemediğin, olumsuz enerjileri temizler. Seni zorlayan, olumsuz duyguların kabuğunu kırmanda destek olur, hayatını neşe, sevinç ve zevk ile bezer.

– Geçmişteki sıkıntıları azaltır. Geçmişten getirdiğimiz, içimizde kalan, bizi düşündüren ve sıkıntı yaratan düşünceleri sakinleştirerek etkisini azaltmada yardımcı olur.

Akrep Burcunun Taşı: Obsidyen

Obsidyen

– Koruyucudur. Çevresel faktörlere karşı etkili ve yoğun bir koruma sağlayan mucizevi bir taştır. Kendini en huzur bulduğun yerde gibi güvende hissedersin.

– Negatif enerjiyi temizler. Olumsuz enerjilerin yaydığı kötü etkilerden seni bir kalkan gibi korur. Daha pozitif hissetmene destek olur.

– Denge sağlar. Özel hayatında yaşadığın kararsızlıkların ve düşüncelerin önüne geçerek yaşamına denge getirir. Ruhuna ve bedenine şifa verir.

Yay Burcunun Taşı: Ametist

TAŞLARDAN GELEN ENERJİ Havlit Taşı Dumanlı Kuvars Siyah Turmalin Taşı
Ametist Taşı

– Yatıştırıcı ve sakinleştiricidir. Auranı tüm olumsuzluklardan arındırarak rahatlatıcı etkiler içinde olmanı sağlar.

– Koruyucudur. Ametist taşı bulunduğu ortamı senin için huzur alanına dönüştürerek, negatif enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürür. Seni sıcak bir anne kollarındaymışsın gibi muhafaza eder. 

– Sezgilerini güçlendirir. Ruhsal farkındalığını uyandırır ve spiritüel gelişimini destekler. Dinginlik vererek enerji alanında kalmanı sağlar. Sezgilerini açıp, psişik yeteneklerini artırır.

Oğlak Burcunun Taşı: Kehribar

Kehribar

– Koruyucudur. Çevreden ve insanlardan yayılan olumuz enerjilerin etkilerini engelleyerek seni korumaya yardımcı olur.

– Pozitiflik katar. Hayata daha olumlu bir pencereden bakmanı sağlayarak stres gibi duygulardan sıyrılmanı sağlar.

– Şifalandırır. Yaydığı şifa enerjisiyle kendini daha iyi hissetmene yardımcı olur. Hem ruhsal hem de zihinsel olarak gelişimini destekler.

Kova Burcunun Taşı: Lapis Lazuli

Lapus Lazuli

– Ruhsal olarak geliştirir. Hepimizin ihtiyaç duyduğu duygusal ve ruhsal gelişim sürecinde bir adım öteye gidebilmenin yolunu açar. İç sesinle aranda görünmez ama tüm gerçekliğiyle hissedilen bir bağlantı kurarak kendini tanımanın ve kendinle daha derin bağ kurmanın önünü açarak farkındalığını artırır. Meditasyon esnasında kullanmaya uygundur.

– İlişkilerini kuvvetlendirir. Kendini iyi bir şekilde anlamana ve varlığını her yönüyle ortaya koymana yardımcı olur. İlişkilerinde de isteklerini, arzularını ya da memnun olmadıklarını rahatça ortaya koymanda destek olacağı için ilişkilerini bastırılmadan, verimli ve açık bir iletişimle yaşamanı sağlar.

– Güçlü olmanı sağlar. Kendi doğrularını fark etmene ve bunların arkasında durmana destek olur. Senin için doğru olan yolları anlamanı sağlayarak istediğin yönü seçmende yardımcın olur.

Balık Burcunun Taşı: Opal

Opal

– Sevgiyi besler. Kalbini bitmek bilmeyen bir sevgi ve şefkat duygusuyla sararak bu sevgini çevrene yaymanı sağlar.

– Güven verir. Zihnin ve duyguların arasında dengeli bir bağ oluşturarak kendine olan güven duygunu geliştirir.

– Huzur sağlar. Negatif enerjiyi temizleyerek daha pozitif etkilerde kalmanı sağlar. Kendini daha sakin ve huzurlu hissetmene destek olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.