Burcuna Göre En Uygun Alışveriş Rotan Neresi?

“Alışveriş dedin mi akan sular durur” diyenlerden misin, yoksa sadece ihtiyacın olduğu zamanlarda mı para harcıyorsun? Dünyanın dört bir yanından, burcun için en uygun alışveriş rotasını araştırdık! Rotayı takip et ve seni fazlasıyla eğlendirecek bir alışveriş fırsatını kaçırma! Ayrıca seyahatin için en yakın arkadaşını aramayı unutma!

Koç Burcunun Alışveriş Rotası

Alışveriş adeta hayatının merkezinde! Paranın kıymetini pek bilmiyor, aceleci ve hevesli bir karaktere sahip olduğun için çok beğendiğin bir kıyafete ya da eşyaya hemen sahip olmak istiyorsun. Yanında kredi kartı olmadığı zaman kendini çıplak hissediyorsun! Alışverişe plansız çıkmayı seviyorsun. Biraz maymun iştahlısın ve 1001 hevesle aldığın kıyafeti bir süre sonra köşeyi atıyorsun! Bir gün çanta almaya çıkıp yeni bir telefonla eve dönebiliyorsun.  

Alışveriş Rotan: Teknoloji Alışverişi, Kuala Lumpur, Malezya 

Boğa Burcunun Alışveriş Rotası

Kaliteli yaşama düşkün olan Boğa, tam anlamıyla hesaplı kitaplı, planlı ve programlı bir alışveriş arkadaşı! Kolay kolay beğenmiyorsun ve tarzının dışına çıkmaktan hoşlanmıyorsun. Mantık çerçevesinde, sadece ihtiyaçlarına yönelik alışverişler tam senlik. İndirim sezonlarını çok iyi takip etsen de mutlaka kaliteli ve pahalı şeyler alıyor, aldığın ürünleri uzun yıllar kullanıyorsun. Bu sebeple verdiğin paraya asla acımıyorsun.  

Alışveriş Rotan: Gümrüksüz Alışveriş, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri 

İkizler Burcunun Alışveriş Rotası

Kaliteli ürünleri ucuza bulabilen bilinçli tüketici İkizler, mağazaları gezmeye bayılır! Meraklı, hareketli ve değişkensin, bu sayede tüm mağazaları sıkılmadan gezebiliyorsun. Vitrinde bir şey beğendiğin anda içeri giriyorsun, sonra bir anda hooop karşı mağazadasın! Orada ilgini çeken başka bir şey görüyorsun ve bir bakmışsın harcama konusunda aşırıya kaçmışsın. Ayrıca iletişim gezegeni Merkür sayesinde teknolojinin nimetlerinden faydalanıyor, bol bol internetten de alışveriş yapıyorsun.  

Alışveriş Rotan: Vintage Alışverişi, Buenos Aires, Arjantin 

Yengeç Burcunun Alışveriş Rotası

Yengeç, alışveriş ile ilgili en tutarsız tutumlara sahip burçların başında geliyor! Bazen satın aldığın parçaya verdiğin paraya insanlar inanamıyor, bazen de en ihtiyacın olan ürünü almadığın için şok oluyorlar. Kısacası bazen inanılmaz elin açık, bazen de acayip cimrisin! Koleksiyonunu yapabileceğin her ürün sende merak uyandırıyor, antikalara karşı ayrı bir ilgi duyuyorsun.  

Alışveriş Rotan: Antika Alışverişi, Chicago, ABD 

Aslan Burcunun Alışveriş Rotası

Lüks ve gösterişe düşkün olan Aslan, alışverişe hiçbir zaman hayır diyemez! Alışveriş anlayışın: pahalı olan her şeyi almak! İlgi çekmekten hoşlandığın için seni daha gösterişli ve çekici gösterebilecek her şeyi alabilirsin! Ayrıca alışverişe saygın sonsuz. Bu yüzden güzelce hazırlanıp alışverişe öyle çıkıyorsun. Ancak alışveriş sırasında birinin seni durdurması gerekiyor, çünkü hep abartıyorsun!  

Alışveriş Rotan: Ayakkabı Alışverişi, New York, ABD 

Başak Burcunun Alışveriş Rotası

Eskilerini döndürüp döndürüp kullanan Başak, yeni bir şey almak yerine eski kıyafetlerini tamir etmeyi ya da eskileriyle yetinmeyi tercih eder. Pazarlardan alışveriş yapmak hoşuna gidiyor, çünkü hem çeşit çok hem ucuz hem de hepsi aynı yerde! Böylece çok fazla yer gezmek zorunda kalmıyorsun. Kıyafete, pahalı eşyalara para harcadığın, araştırma yapmadan ya da ürünleri birbirleriyle karşılaştırmadan alışverişe çıktığın pek görülmüyor.  

Alışveriş Rotan: Pazar alışverişi, Marakeş, Fas 

Terazi Burcunun Alışveriş Rotası 

Kararsız olduğu için alışverişe saatler harcayan Terazi, güzel ve pahalı olan her ürüne düşkün! Modayı yakından takip ediyorsun ve aldığın kıyafetlerden, ayakkabılardan, aksesuarlardan çabuk sıkılıyorsun. Bu yüzden sürekli alışverişe çıkmak zorunda kalıyorsun. Hem kaliteli olsun hem sana yakışsın hem de diğer kıyafetlerinle uyumlu olsun istiyorsun. Aslında sen tam da bir alışveriş delisisin!  

Alışveriş Rotan: Moda Alışverişi, Milano, İtalya 

Akrep Burcunun Alışveriş Rotası

Alışveriş Akrep için zevk değil, sadece bir gereklilik. Her dakika mağaza gezen biri hiç olmadın, olamazsın da! Paranın hesabını çok iyi biliyorsun ama hoşuna giden bir kıyafeti denedikten sonra kendine yakıştırıyorsan, başka birine sorma ihtiyacı hissetmiyor, anında kasanın yolunu tutuyorsun. İç çamaşırları, parfümler, vücut bakım ürünleri ve losyonlar için hiç acımadan para harcayabilirsin!  

Alışveriş Rotan: Kozmetik Alışverişi, Seul, Güney Kore 

Yay Burcunun Alışveriş Rotası 

Gezmeye bayılan Yay, alışverişten neredeyse nefret eder! Aslında alışverişten değil de onun için zaman kaybetmekten. Gezerken gözüne takılan bir şey olursa mutlaka onu satın alıyorsun. Stilinle fark yaratıyorsun ancak alışveriş sırasında senin için önemli olan tek şey aldığın ürünün rahat olup olmaması. Eğer beğendiysen ve rahat olduğunu düşünüyorsan bütün paranı verirsin! Yine de hiçbir şey gezmenin ve yeme içmenin yerini tutmaz senin için.  

Alışveriş Rotan: Çikolata Alışverişi, Basel, İsviçre 

Oğlak Burcunun Alışveriş Rotası

Bütçe konusunda Zodyak’ın en hassas burcu olan Oğlak, boş yere alışveriş yapmaktan hoşlanmaz. Alışveriş öncesi mutlaka liste yapıyorsun ve gerekli olanların haricinde hiçbir şey almıyorsun. Mağazalara girip hızlıca alacaklarını alıyor ve çıkıyorsun. Limitin ve taksitlerin yüzünden kredi kartın müsait değilse asla alışveriş yapmıyor, ihtiyacın olan bir ürünü alırken kaliteli ve kullanışlı olmasına çok dikkat ediyorsun.  

Alışveriş Rotan: Gıda Alışverişi, San Francisco, ABD 

Kova Burcunun Alışveriş Rotası

Uranüs’ün asi çocuğu, tutumlu ve mantık sahibi olan Kova, yaratıcılığı sayesinde minik bir bütçeyle harikalar yaratabilir. Biraz aceleci davranıyorsun ama herkes zevkine hayran kalıyor. Hiçbir zaman alışveriş çılgınlığında olmadın ama indirim günlerini de çok iyi biliyorsun ve buna göre kendini hazırlıyorsun. Sürekli aynı mağazalardan alışveriş yapmaktansa değişiklik yapıyor farklı dükkanları deniyorsun.  

Alışveriş Rotan: Takı Alışverişi, Bangkok, Tayland 

Balık Burcunun Alışveriş Rotası

Bazen çok mantıklı, bazen de çok düşüncesiz harcama yapabilir Balık burcu. Başkalarının tavsiyelerinden çok etkileniyor, kendine dağınık ve düzensiz bir stil belirlediğin için alışveriş sırasında çok yoruluyorsun. Çoğu zaman ihtiyacın olanların dışında bir sürü torbayla eve dönüyorsun. Para harcamaya ve alışveriş yapmaya bayılıyorsun!  

Alışveriş Rotan: Sanat Alışverişi, Kopenhag, Danimarka 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.