Burcuna Göre En Sevdiğin Ses Hangisi?

Kimi insanların sakinleşmeye ihtiyacı varken, kimilerinin enerjilerini tazeleyecek, heyecanlarını körükleyecek, cesaretlerini kaybetmemelerine yardım edecek seslere ihtiyaçları vardır! Bütün dünyanın sakinleşip gördüğü yeşilliğe uzandığını ya da herkesin gözünü en tepeye dikip ne pahasına olursa olsun başarı arzuladığını düşünsenize, dünya ne garip bir yer olurdu! Peki burçların zamanda yolculuk yapmasını, motive olup işe güce atılmasını, tüm öfkesini rüzgâra savurup sakinlikte salınmasını sağlayan, en sevdikleri sesler nelerdir?

Koç Burcunun En Sevdiği Ses;

Şov yapmalara doyamadığı, bulduğu her fırsatta güç gösterisini kapalı gişe oynadığı sevgilisi yanındayken herkesi zıplatırken Koç’a dokunmayan o şimşekli mimşekli gök gürültüsü var ya işte o sese bayılır Koç! Zira herkesi ürkütüp ona zarar veremeyen bu korkunç kabul edilen gökyüzü olayı, Koç’un cesaretini perçinler!

Boğa Burcunun En Sevdiği Ses;

Boğa doğanın bir parçası olmayı, doğal dokular içinde yaşamayı sever! Evinde muhakkak ufak da olsa bir kış bahçesi dizayn eder, hiç yeri yoksa saksı çiçekleri besler! Dekorasyonunda ahşaplar, keten ve ipekler hâkim olur! Binalarda yaşasa dahi yaşam alanını doğala benzetmeye gayret eden Boğa; kuş cıvıltıları eşliğinde hareketlenen yaprak sesleriyle mest olur!

İkizler Burcunun En Sevdiği Ses;

İkizler hızlı hareket eder, seri davranışlarıyla harcadığı enerjisini hararetlenince hisseder! Çayın sıcağı, bekleme süresi ona ağır gelir, İkizler buz gibi içecekleri ateşine serper! Yine koşmuş oynamış, gülmüş anlatmış, arkadaşlarıyla geçirdiği en keyifli dakikaların ardından soluklanmaya vakit bulmuştur. Buz gibi asitli bir içeceğin açılış sesi; sppffu duyan İkizler o anda serinler!

Yengeç

Yengeç için romantizme davet eden, kuzinenin üzerinde usulca çıtırdayan kestanelere eşlik eden, battaniyesinin altında dinlediği pencereye vuran yağmur damlacıklarının sesinin yerini hiçbir şey tutamaz. Bir de azıcık araladığı perdenin arasından görünen pencerede yağmur dansı varsa, değmeyin Yengeç’in keyfine!

Aslan Burcunun En Sevdiği Ses;

Aslan güzelliğinin slow motion kameralarla kaydedilircesine an be an gören gözlere kazınmasını ister! Rüzgârın dalgalandırdığı saçları her bir telinin dansıyla bütüncül bir gösteri oluşturur, usulca devirdiği gözleri eşliğinde yaşanan kirpik buluşması ve tabi ki uçuşan kıyafetleri görsel şölen oluşturur! Hani bu kısa filmin müziği? Aslan’ın omuzlarına dek sallanan küpelerinin çıkardığı şıngırtı, Aslan’ın da izlerinin de kulaklarının pasını siler!

Başak Burcunun En Sevdiği Ses;

Başak ilk kez kullanacağı her şeyin paketini elleriyle açmaya bayılır! Dip köşe temizlediği, renk geçişlerini önemseyerek tek tek kabarttığı yastıkları bir güzel dizdiği salonunda oturmaya kıyamaz! Kontrollü bir şekilde kendini sakince kondurduğu koltukta bıraktığı hacmi kadar iz dışında hiçbir yere taşmaz! Başak çok benzeri bir keyfe daha sahiptir, henüz herkes uyurken çıktığı terasında biriken dümdüz kar birikintilerine basmaya ve kar sıkışmasının çıkardığı gıcırtıyı duymaya bayılır!

Terazi Burcunun En Sevdiği Ses;

Terazi için doğada huzura çağıran her türlü ses keyif vericidir. Onun için dinginlik, uyum ve denge esastır. Yaşamını paylaşacağı, eşlik edebileceği bir sevgilisi varsa eğer, fırtına dahi romantik bir melodi gibi gelebilir kulaklarına. Ama huzura eşlik eden cırcır böceklerinin şarkısını bir ayrı sever!

Akrep Burcunun En Sevdiği Ses;

Akrep için ona yaşam döngüsünü hatırlatan, küllenen her acının ardından yeniden filizlendiğini anımsatan ateş oldukça anlamlıdır. En sevdiği ses ise elbette, başına her ne gelirse gelsin hayatta kalmayı başaracağını gösteren, gece yarılarını kırmızıya boyayan ateşin çıkardığı çıtırtıdır!

Yay Burcunun En Sevdiği Ses;

Yay her fırsatta özgürlüğünü anımsamak ister! Şehrin yüksek duvarları arasında fazla sıkışır, kendini tutsak hissederse koşarak uzaklaşır, genişçe bir gökyüzünün altında derin bir nefes alır! Yay en çok kapıldığı rüzgârın, heyecan verici şiddetteki fırtınanın, kumsalı döven dalganın sesini sever! Yaban hayatını anımsatan, tabuları yıkmasına motivasyon sağlayan her sesi sever!

Oğlak Burcunun En Sevdiği Ses;  

Oğlak çizgisini bir an olsun bozmaz, görünümünden ve ciddiyetinden ödün vermez! Yataktan kalktığı gibi çıkmaz mesela kimsenin karşısına! Zaten zamanını doğru programlayamayıp geciktiği pek olmaz! Her ortama uygun kendini yansıtan bir görünümü vardır! Oğlak her daim kararlı görünümünü destekleyen topuk sesini hem duymak hem de duyurmak ister!

Kova Burcunun En Sevdiği Ses;

Kova kalabalıklardan sıyrılıp tüm gün kafa yorduğu meseleleri rafa kaldırdığı, sessizliğine kavuşup bilgisayarının on tuşunda bastığı, parmak izini okuttuktan sonra açılış sesini duyduğu anda dünyalar onun olur. Bu sesle birlikte yepyeni bir dünyanın kapısı aralanır, Kova’nın belki de saatler sürecek rahatlama seansı böylece başlar!

Balık Burcunun En Sevdiği Ses;

Balık sembolünde olduğu gibi, zıt yönlü iki Balık’tan alır ruhunun anlamını! Okyanusun derinlerinde, baktığı her taraf birbirinin aynı olan, tüm anlamlı seslerden uzak bir uğultu içinde yaşar Balık! Sözler anlatıma da dinlemeye de ihtiyacı yoktur. Günlük yaşamın olanca karmaşası içinde duyacağı dingin bir su sesi, beraberinde huzuru getirir Balık’a! Kendini evinde hissetmesini sağlayan; şu şırıltısı Balık için en keyif verici sestir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.