Burcuna Göre En Lezzetli Yemek Hangisi?

Açıkçası sadece erkeklerin değil kadınların da kalbine giden yol mideden geçiyor! Açken şekerimiz düşüyor, sinir basıyor, hatta bazen yanına bile yaklaşılamayacak kadar sinirli oluyoruz. İşte, biricik sevdiceğin de tıpkı böyle oluyor! O halde ona burcuna göre en lezzetli yemeği hazırlayıp, gözlerinin sana hayran hayran bakmasına hazır mısın?

Koç

İddialı, rekabetçi, sabırsız. İşte Koç’un sözlük anlamı! Sabırsız olduğu için ona hazırlayacağın yemeği o gelmeden bitirsen iyi olur, çünkü müdahale etmekten asla kendini alamaz! Meze olarak tüketilse de patlıcana ve geleneksel lezzetlere olan hayranlığı ile 7/24 tüketebileceği Şakşuka, biricik aşkın Koç’un parmaklarını yemesine sebep olacak! Ayrıca bu yemeği bu kadar lezzetli yaptığın için de arkadaşları arasında övgü konusu olacaksın, bizden söylemesi!

Boğa

Hayatlarında genel olarak değişime kapalı olarak bilinse de aslında Boğa mutfakta çok açıktır! Sürekli olarak aynı yemekleri yemekten sıkıldığı için farklı tatlar denemekten fazlasıyla keyif alır. Deniz ürünleri ile hazırlayacağın spagettinin hem lezzeti hem de pratikliği için Boğa’dan sana koca bir alkış gelecek! Öncesinde biraz pratik yapman muhteşem lezzeti yakalaman açısından güzel olabilir 🙂

İkizler

Ona boşu boşuna çok yönlü demiyoruz! Yeniliği seviyor, yeni lezzetleri deniyor ve yeni deneyimlere de oldukça iyi uyum sağlıyor. Ona hazırlayacağın ilk yemek ya da son yemek hiç fark etmez, unutmaman gereken tek bir şey var, klasik yemeklerden çok yepyeni lezzetler denemelisin, çünkü her şeyden çabuk sıkıldığını çok iyi biliyoruz! Mesela nar ile süsleyeceğin bir et yemeği kulağa garip bir kombinasyon olarak gelse de tam olarak İkizler’in kalemi!

Yengeç

Yengeç’in tek bir konuda inadı tutar: Sevdiği yemekler! Onun için iyi bir yemek evde yapılabilen, basit ve birazcık da nostaljik olandır. Buradan yola çıkarak çocukluğunda en sevdiği yemeği öğrenebilir ve sürpriz bir şekilde onu pişirebilirsin! O döneme geri dönmek duygusal tarafını beslerken, ona bu kadar değer verdiğini görmek günün hiç bitmemesini istemesini sağlayacak. Hatta günün sonunda gözleri bile dolabilir, hazır mısın? 🙂

Aslan

Her ne kadar yemeği sen yapacak olsan da lider ruhlu Aslan ile bu konuda ufak bir sorun yaşayabilirsin! Sevdiğin kişi pratiklikten pek hoşlanmıyor, onun tarzı hem gözüne güzel gözükecek hem de çok lezzetli olabilecek bir yemek. Kasaptan güzel bir biftek alıp baharatlar ile şenlendirerek ona hem gözüne hem midesine hitap edecek enfes bir yemek hazırlayabilirsin!

Başak

Duygularını pek iyi ifade edebilen biri olmadığı için, onun için dünyanın en güzel yemeğini hazırlasan bile mutlu olduğunu yüzünden göremeyebilirsin, bu yüzden acaba beğenmedi mi diye paranoya yapma ve kafana çok takma 🙂 Avocado Quesadilla gibi hem çok lezzetli, hem hızlı, hem de pratik yemekleri sever Başak! Ne de olsa pratikliği takdir etmek onun en çok sevdiği şey!

Terazi

Onun kadar romantizme âşık olan başka biri yok! Tabii fondü kadar romantizmi hissettiren başka bir şey de yok 🙂 Hoşuna giden her şeyi paylaşmaktan inanılmaz keyif alıyor, yemeklerini bile! Bu yüzden ikinize ortak bir tatlı hazırlayabilirsin, böylelikle hem midesini hem de ruhunu tatmin edebileceksin. Sevgilin gününün asla bitmesini istemeyecek, mutluluğunu gözlerinden okuyabileceksin!

Akrep

Yüzeyde olan değil, altında yatan güçlü ve yoğun duygular Akrep için her zaman değerlidir! Tabii ki bu mutfakta da geçerli. Gösterişli bir yemeğin güzel olup olmadığı ile asla ilgilenmez. Onun için ne kadar çaba harcadın, Akrep için önemli olan tamamen bu! Genelde sağlıklı beslenmeyi tercih ediyor, hatta sebzelere bayılıyor! Yaratıcılığını kullanarak baharatlar ile farklı tatlar katabileceğin güzel bir sebze yemeği tam da kalbine giden yerden geçiyor!

Yay

Yeni şeyler denemeyi seven, dünyada görmediği tek bir ülke kalmasın isteyen, dünya mutfağı meraklısı Yay için en iyi yemek evinde yapabileceğin ve aynı zamanda dünyanın her yerinde yiyebileceği bir yemektir! Asya mutfağının en baba baharatlarından biri olan körinin en çok yakıştığı yemek hangisi? Evet, doğru bildin! Körili tavuk pişirdiğin biricik aşkın, dünyayı onunla birlikte seyahat etmek istediğini şıp diye anlayacak.

Oğlak

Çalışkan bir Oğlak, hayattaki süslü ve abartılı şeylerden hoşlanmaz. Mutfakta en çok hoşuna gidecek şey ise; çok fazla emek gerektiren, hatta saatlerini harcayacağın bir yemek! Evet maalesef:) Kavrulmuş soğan ve sarımsaklı, kıymalı, patates ve soğanlı, kaşar peynirli ve ıspanaklı çeşitleri bulunan, Arjantin böreği olan Espanadas tam da bir Oğlak’a göre! Çiğ böreği andıran Espanadas’ın miktarının fazla tutmalısın ki, karnı doyana kadar bol bol yiyebilsin!

Kova

Zodyak’ın en cins, en enteresan burcu Kova! Zaman zaman dengesiz ve soğuk olabilir ancak her daim hoşuna giden bir şey var ki; o da kesinlikle yaratıcılık! Bir çoğumuz ev yapımı suşi için mutfağa girmeye cesaret edemiyoruz, ancak gönlünü fethetmek istediğin bir Kova varsa, kollarını sıvama vakti! Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek istedikleri için genelde vejeteryan olan Kova sevdiceğin için hemen vejetaryen suşi yapımını öğrenmen gerek!

Balık

İçinde her ne kadar mükemmel bir sanatçı taşısa ve görselliğe inanılmaz önem verse de, konu yemek olunca asla süslü bir şey aramaz Balık! Hatta onun için mutfakta saatler geçirirsen kendini suçlu bile hissedebilir. Egzotik olanlardan pek hoşlanmaz, hoşgörülüdür ve basit yemekleri takdir eder. O halde muhteşem meyvelerle, Nutella ve 1001 çeşit reçeller ile süsleyebileceğin krepler hazırlamaya ne dersin? Bu tatlı ve kolay jestine bayılacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir