Burcuna Göre En Leziz Kahven Hangisi?

Her burcun damak zevkine göre tercih ettiği, hatta vazgeçemediği bir kahve var. Kimisi tam da kendine yaraşır bir şekilde Frappuccino ile hayatını geçiriyor, kimisi de özgürlüğü Espresso’da tadıyor! Peki senin en leziz kahven hangisi merak ediyor musun? Lafı daha fazla uzatmadan bak bakalım uğruna dünyanın öbür ucuna gidebileceğin kahve hangisiymiş!

Koçun Gözdesi: Filtre Kahve

Zodyak’ın aceleci, canlı, hareketli burcu olarak bilinen Koç tam bir sabırsız olduğu için kahvesini hemen alıp içmek ister. Klasik bir kahve olan filtre kahveyle gününü başlatabilir, geçirebilir hatta bitirebilir bile. Bazen günde kaç bardak içtiğini bile sayamaz! Kimi zaman kahve makinesinde yeni demlenmiş olarak alır, kimi zaman da sabırsızlığının kurbanı olup kahve presinde kendi demler. Kısacası beklemek istemez, kahvesini hemen yudumlamaya başlamak ister!

Boğanın Gözdesi: Americano

Değişimden pek haz etmeyen ama kaliteyi seven zevkli Boğa burçları biraz da sabit fikirli olmalarından dolayı Americano’dan vazgeçemez! Pratiklikten ödün vermeyen bir karaktere sahip olduğu için hem hazırlanışı kolay hem de kaliteli bir kahve içmek ister. Sevdiklerine bağlılıkları dillere destan olacak kadar çok kuvvetlidir ve bu yüzden onlarla saatlerce oturup sohbet edebilir. E tabi bu sırada yanında Americano’su da olsun ister!

İkizlerin Gözdesi: Frappucino

Çift yönlü kişiliğiyle tanınan, sosyalleşmeyi en çok seven burçlardan biri olan İkizler’e, kendi kişiliği gibi rengarenk olan bir kahve yakışır! Moduna göre her canı çektiğinde farklı bir çeşidini deneyebileceği Frappuccino İkizler’in elinden bırakamadığı tek kahve diyebiliriz! Aynı zamanda tam bir yaz burcu olan, güneşi gördüğü anda neşe dolan İkizler, sadece kahve isteğini değil, soğuk içecek arzusunu da Frappuccino ile giderir.

Yengecin Gözdesi: Cappuccino

Empati yeteneği en güçlü burçlardan biri olan, evcimen, düşünceli ve hassas kişiliği ile bilinen Yengeç’e bir fincan Cappuccino verdiğin zaman dile benden ne dilersen der! Gelenekselliğinden vazgeçmek istemeyip bunu biraz yumuşatabileceğini düşünür. İçimi kolay, Espresso bazlı nefis mi nefis sütlü kahve Cappuccino gibi! Süt köpüğünün üzerine eklenebilecek olan çikolata sosu, çikolata tozu, rendelenmiş çikolata, kakao veya tarçın hayallerini süsler.

Aslanın Gözdesi: Macchiato

Eğlenmeyi ve çevresini etkilemeyi seven, dikkat çekici ve hayat dolu Aslan’ın seçimi tabii ki de Macchiato! Liderlik etmeyi seven ruhu sayesinde arkadaşlarını sürekli farklı kahvecilere götürür, onlarla keyifli saatler geçirir ve kahvesinin yanında havuçlu kekini eksik etmez. Çünkü o en güzel kahvenin ve yanında damak tadına en iyi gidecek tatlının hangisi olduğunu çok iyi bilir. Üstelik bunu arkadaşlarından iltifat olarak duymaya da bayılır!

Başak’ın Gözdesi: Frappe

Detaycı, dikkatli ve gösterişi sevmeyen Başak burcu için Frappe tam anlamıyla mükemmel bir kahve! Plansız hareket etmekten, tedbiri elden bırakmaktan ve hayatının kontrolünü kaybetmekten hoşlanmayan Başak, onu rahatlatacak yumuşak bir kahveye ihtiyaç duyar. Bu nedenle keyifle içebileceği, sıcak havalarının vazgeçilmezi Frappe onun kurtarıcısı! Hele bir de içinde dondurma topları olursa, of tadından yenmez der, hemen en sevdiği kahvecisinin yolunu tutar.

Terazinin Gözdesi: Mocha

Zarafetin simgesi, güzellik için yaşayan Terazi için beyaz çikolatalı Mocha’dan daha keyifle içilen bir kahve olamaz! Üzerindeki köpüğü ile estetiğin şekil bulmuş hali olan Mocha; ona göre hem en şık hem en leziz kahve! Arkadaşlarıyla koyu sohbetlere dalabilen, Zodyak’ın sosyal kelebeğine de başka bir kahve gitmez doğrusu. Her şeyin en güzelini seçen, enerjisini insanlarla paylaşmaya bayılan Terazi’ye elinde Mocha’sıyla her yerde rastlayabilirsin!

Akrep’in Gözdesi: Flat White

Duygularını en yoğun şekilde yaşayan, her şeyin en derinine inmeyi arzulayan Akrep, daima tutkularıyla hareket eder ve sahip olduğu yoğun enerjiyi kahvesinde de arar. Araştırır, yeni tatlar dener ve kendine en uyan, derinliğine hayran olduğu kahveyi seçer. Onun için Flat White tam anlamıyla bir tutkudur! Ruhunu okşar, kendini daha da seksi hisseder. Kimi zaman farklı kahvelerle damağında değişiklik yaratmak isteyebilir ama Flat White’dan vazgeçemez!

Yayın Gözdesi: Espresso

Tam bir Akdeniz insanı olan İtalyanlar kadar samimi, enerjik ve farklı kültürlere meraklı olan Yay burcu için Espresso özgürlüğün kahve halidir. Espresso; sert kahvenin hası, en temel halidir ve Yay’ın kendisine coşkuyla bağlanmasını sağlar. Çünkü bu burcun insanı hayatında her şeyi istediği gibi yaşayabileceğine ve en büyük hazzı bundan alabileceğine inanır. Kimseye bağlanmadan, özgürce kahvesini içebildiği sürece ondan mutlusu yoktur!

Oğlak’ın Gözdesi: Türk Kahvesi

Zodyak’ın geleneksel burcu tabii ki kahvesinde de bundan ödün vermeyecektir! Yanında lokumu ve suyuyla beraber her gün keyfine keyif katan Türk Kahvesi, Oğlak’ın klasikleşmiş rutinlerinden biridir. Aynı zamanda işkolik olan Oğlak’ın güne kahvesiz başlamadığı, tek bir e-mail bile cevaplamadığı bilinen bir gerçektir. Oğlak ister ailesiyle yediği bir yemek sonrasında ister arkadaş sohbetlerinde kısacası her fırsatta kahvesini keyifle yudumlar.

Kovanın Gözdesi: Affogato

Vanilyalı dondurmanın üzerine eklenen Espresso ile eşsiz bir lezzete ulaşan Affogato, entelektüel Kova’nın özgür ruhunu doyurabilecek bir kahve. Sıra dışı olmayı sevdikleri için Affogato, tam anlamıyla Kova’nın aykırılığının dışavurumu diyebiliriz! Özgür ruhunu dinlerken içeceği kahvesiyle kendini farklı ülkelerde, hiç tanımadığı insanlarla hayal edebilir. Üstelik orada da vizyonu ve geniş bakış açısı ile herkesi kendine hayran bırakmıştır!

Balık’ın Gözdesi: Espresso Con Panna

Sanata eğilimi ile dikkat çeken, duygusal ve arkadaş canlısı Balık’ın kahvesi, Espresso’nun üzerinde çırpılmış kreması ile servis edilen Con Panna’dan başkası olamaz! Kahvesinde bile sanatı görmek isteyen romantik Balık, pofuduk kremasında hayallere daldığı Espresso Con Panna’sını büyük bir keyifle içecektir. En sevdiği kahveyi bile arkadaşlarıyla hiç çekinmeden paylaşabilir, onların mutluluğu ile kendisini daha da mutlu hissedebilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.