Burcuna Göre En İyi İlişki Tavsiyesini Veriyoruz!

Bazen ne yaparsak yapalım, çok farklı bir şekilde yaşanabilecek bir aşkı başlamadan bitiririz ya da karşımızdakine kendisini ne kadar çok sevdiğimizi göstereceğiz diye hem ipin ucunu hem de sevgilimizi kaçırabiliriz. Ne yazık ki ve neyse ki hiçbir ilişki kullanım kılavuzuyla gelmez, onu heyecanlı yapan tam da bu ne olacağını bilmeme duygusudur. Ama biz yine de burçlarınızdan yola çıkıp acaba ilişkide ne gibi hatalar yapıyor olabileceğiniz üzerine biraz kafa yorduk. İşte burcunuza göre en iyi ilişki tavsiyesi!

Koç: Başkalarının Duygularına Yer Aç

Bir Koç olarak hayatını yaşamak için seçtiğin yola inanılmaz derecede odaklanmış durumdasın. Evet bu iyi bir şey ama tam da bu sırada başkalarının ihtiyaçlarını ve duygularını göz ardı ediyormuşsun gibimize geliyor. Ayrıca ilişkide bulunduğun insana sözler vermekte zorluk çekiyorsun. Bu yüzden sana verilecek en iyi tavsiye bir şey yaparken sadece kendini değil sevdiklerini de düşünerek, biraz daha özverili davranmak olabilir.

Boğa: Kontrolü Fazla Abartma

Sevgili Boğa, kusura bakma ama bencillik konusunda Koçtan aşağı kalır yanın yok. Buna bir de inatçı yanın katılınca işler bazen çığırından çıkıyor. Değişime kapalı oluşun ve sabit fikirli yapın yüzünden özene bezene kurduğun hayatına kimse laf etmesin istiyorsun. Bu özelliğin ilişkilere gelince başına daha çok bela açıyor ne yazık ki. İşe karşındakinin fikirlerine daha açık ve esnek olmakla başlayabilirsin. Sadece biraz rahatla.

İkizler: Biraz Daha Fazla Özen

Sadakat, sadece biraz sadakat. Bir ilişkide başını en çok ağrıtan konu bu olsa gerek. İkizler burcu olarak dikkatini uzun süre bir yere odaklamakta zorlanıyor olabilirsin ama söz konusu ilişkiler olunca ne yazık ki başka çaren yok. Her iki taraf için de işlerin kötü bir şekilde sonlanmasını istemiyorsan, sevgiline karşı sadık olduğunu göstermelisin. Biz senin içini biliyoruz, sana güveniyoruz. Sen yeter ki iste.

Yengeç: Mantığınla Hareket Etmeyi Küçümseme

Duygular, ah o aklımızı başımızdan alan, bizi bir yaprak gibi oradan oraya savuran duygular. Sevgili Yengeç şu hayatta hep duygularına göre hareket ediyorsun. Bu yüzden çevrendeki herkes sana hep bu kadar duygusal olmaman, biraz mantığınla hareket etmeni söyleyip durdu. Tamam yüreğinin götürdüğü yere git güzel bir motto olabilir ama hayat duyguların esiri olarak yaşanmaz ki duygusal Yengeç.

Aslan: Tevazu, Sadece Biraz Tevazu

“Yine mi ego, bir tek ben de mi var bu ego denilen şey” diyebilirsin, haklısın sen de haklısın. Ama söz konusu gururun olunca biraz fazla duygusallaşıyorsun. Hakkında yapılan ufacık kötü bir yorum, sanki hayatının sonu gelmiş gibi davranmana neden oluyor. Kendine olan aşkını biz anlıyoruz, bundan daha doğal bir şey yok, maşallahın var ama başkaları bunu seni sinirlendirmek için kullanabilir. Kendine güvenmek iyi bir şey ama biraz alçakgönüllü olmaktan kimseye zarar gelmez sevgili Aslan. Gel sen bizi dinle, biraz sal kendini!

Başak: Duygularını Yönlendirmeyi Öğren

Evet, en büyük problemlerinden biri duygularını ifade etmekte zorlanman. Bizim sana ilişkilerle ilgili verebileceğimiz en iyi tavsiye duygularını ne şekilde olursa olsun ifade etmek için biraz çaba harcamak olabilir. Bir şeye kırıldığında ya da sinirlendiğinde bunu açıkça ifade etmek yerine ima ederek ya da devamlı söylenerek belli ediyorsun. Gel yapma, güzel güzel anlat karşındakini de yorma kendini de.

Terazi: Kendini Şımartmayı Öğren

İstiyorsun ki çevrendeki herkes mutlu olsun, kol kola girip neşeden halay çeksin. Sana tavsiyemiz bu kadar zorlamayı bırakman olabilir. İstediğin ve ilişkide ihtiyaç duyduğun şeyleri talep etmeyi öğrenmelisin. Senin için huzurlu olmadıktan sonra, çevrendeki herkesi mutlu etmişsin neye yarar be Terazi?

Akrep: Arada Sırada Rolleri Değiştir

Her zaman her şey senin kontrolünde olsun istiyorsun. Bir Akrep olarak, ancak gücü elinde tuttuğun zaman rahat hissediyorsun. Zayıflık belirtisi göstermekten hoşlanmıyorsun, “aman evlerden ırak” diyorsun. Ama sen gel bizi dinle, ilişkide bazen duygusal olarak güçsüz olmayı öğren. Sakın yanlış anlama, sana kendini ezdir demiyoruz. Ama şöyle bir gerçek var ki, her zaman güçlü olan taraf olamazsın hem yorucu hem de ne gerek var ki? Bırak biraz da karşındaki topu eline alsın.

Yay: Kendini Açmaktan Korkma

Sevgili Yay, sen sen ol gel bu tavsiyeyi yabana atma, karşındaki sana duygularından bahsederken nerelere gitsem, nasıl kaçsam diye kendinden geçme. İlişkideki en önemli şeylerden biri iyisiyle kötüsüyle bir şeyleri paylaşmak. Ama sen sanki genelde eğlenceli kısımlarına katılıp, derdi kederi “benden uzak olsun” der gibisin. Eğer işlerin yolunda gitmesini istiyorsan, biraz daha özenli olman gerek sanki.

Oğlak: Standartlarını Düşürmeyi Öğren

Bazı konularda çok netsin Oğlak. Söz konusu ilişkiler olduğunda ya hep ya hiççisin. İlişkideyken ya uzak ve rahatsın ya da tamamen, her şeyinle içindesin. Senin için tavsiye hayatta orta yol denilen bir şeyin olduğunu fark etmek. Her zaman bu kadar yüksek standartlarda yaşamak zorunda değilsin.

Kova: Hayatında Sevdiklerine Yer Aç

Cidden zeki birisin ve hayat hakkında gerçek anlamda sağlam analizlerin var. Böyle olunca her şeyi kendi başına halledebileceğini bilmek seni oldukça bağımsız yapıyor. Ama bu seferde kendine fazla bağımlı oluyorsun. Hayatında birilerine yer açmak istemiyorsun, çünkü ihtiyacım yok diyorsun. Kendi kendine yetmen güzel bir şey ama paylaşmanın tadı gerçekten bir başka.

Balık: Hayatı Olduğu Gibi Kabul Et

Seni tarif etmek için bir kelime arasaydık, hayalperest kadar uyanını bulmakta zorlanırdık herhâlde. Her zaman çevrendeki herkesi ve her şeyi idealize etmenle ün yapmış durumdasın. Bu ilişkilerde de en büyük problemlerinden biri. Her şeyi romantize etmeyi bırakmayı öğrenmek gerek. Hayat her zaman güzel ve mükemmel olacak diye bir şey yok. Hayatı inişleri çıkışları, dönüm noktalarıyla kabul etmen gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir