Burcuna Göre Duygularınla Nasıl Başa Çıkıyorsun?

Bu hayatta yol alırken kimimiz kendisine mantığı kimimiz ise duyguları rehber alır. Bazen bir konuda karar verirken aklımı mı yoksa duygularımı dinlemeliyim diye kendimize sorar dururuz. Her ne kadar mantığa uygun davranmaya çalışırsak çalışalım bazen duyguların sağanağından kaçmak imkânsız hale gelir. Tüm azametliyle karşımıza dikilir ve biz onlarla anlaşma imzalayana kadar bir yere gitmezler. Peki senin duygularınla aran iyi mi yoksa kendilerini gördüğün yerde arkana bakmadan mantığın o sarsılmaz kollarına mı atıyorsun kendini?

Koç

Konu duygularını dışa vurmak olduğunda kimse Koç burcunun eline su dökemez. Zodyak aleminde ani parlamaları ve coşkulu halleri ile tanınan Koç duygusal olduğu zaman, o duygu her neyse dışarı çıkmasına izin verir. Her ne kadar fırtına dinip, ortalık sakinlediğinde birileri kırılmış, incinmiş de olsa Koç burcu duygularını saklama yoluna gitmez, çat çat dillendirir derdini.

Boğa

İnatçı Boğalar için, duygular baş edilmesi gereken şeylerin başında gelir. Duyguları onları o kadar derinden etkiler ki duygularını gizleyen ya da öyle bir şey yokmuş gibi davranan çoğu burcun aksine Boğalar duygusallaştıklarında bunu gösterirler. İnatları kırılmaya başlar ve biraz dağınık görünürler. Ancak çok fazla duygusal olmak bayıldıkları bir şey olmadığı için, sakinliklerini kaybettiklerini fark ettikleri anda ağlamak, çığlık atmak ya da ikisini birden yapmak isterler.

İkizler

Sosyal kelebeğimiz İkizler her şeyi ortada yaşıyor gibi görünse de aslında duygularını yok denecek kadar az ortaya çıkarır. Bir İkizlere göre duygular gizli tutulmalıdır. İkizlerin sosyal medya paylaşımların bakıp ne düşündüğünü anlamanız gerçekten çok zordur. Duygularını saklama konusunda çok iyidir ve içinde bulundukları duruma göre davranmakta zorluk çekmezler. Aynı zamanda birine kızgın olduklarında öfke patlamaları yaşamak yerine genelde önemsemiyormuş gibi davranırlar. Aynı şeyi kendilerine yakın olmayan insanlara da yaparlar.

Yengeç

Yengeçler kim olduklarını, duygularını ve kendileriyle ilgili her şeyi bağırlarına basmıştır. Duygularını saklamayı beceremedikleri için, yüzlerinden ya da hareketlerinden kolayca anlayabilirsiniz. Buna ek olarak yalan söylemek konusunda da çok iyi olmadıklarından yalan söylediklerinde saklamak istediklerinden daha fazlasını belli ederler. Yengeçler kızgın ya da üzgün olduklarında duygularını kontrol etmekte zorlanır ve bunu dışarıya yansıtmayı seçer. Duygularıyla başa çıkamadıkları için onlardan hoşlanmayan bazı insanlar olsa da onlar dürüst ve hassas olmayı tercih ederler. Yengeçler için duyguları onların gerçek güçleridir.

Aslan

Gururlu Aslanlar bir şey yaptıklarında ya da duygularını dışarı vurduklarında başkalarının ne düşündüğünü genellikle önemsemezler. Aslanlar kendileriyle barışık olduğu için duygularını coşkulu bir şekilde göstermek onlar için o kadar da kötü bir şey değildir. Aksine kendini bu şekilde ifade edebilmek, bir çeşit güçtür. Tabi ki gururlarını incitebilecek, onları savunmasız hissettirecek bir şey olmadığı sürece.

Başak

Başaklar meşgul insanlardır ve bu meşguliyet içinde sırlarını masaya serme ihtiyacı hissetmezler. Öncelikle sırlarını kendilerine saklamanın en iyisi olduğunu düşünürler ve bu konu üzerine o kadar da kafa yormazlar. Zaten mantık abidesi oluşuyla dikkat çeken Başaklar duygulara gereğinden fazla önem vermez ve hayatına devam eder.

Terazi

Bir Terazi ile tanıştığınızda, dikkat edeceğiniz ilk şey gerçekten dengeli tavrıdır. Ancak bu tam da sizin inanmanızı istediği şeydir. Terazinin iç dünyası ve dışarıya yansıttığı dünyası arasında çok fazla fark vardır. Aşırı düşünme ve analiz etmeye eğilimli Terazilerin belli etmeseler bile, duyguları ve düşünceleri sürekli bir savaş halindedir. Eğer sizin yanında kendini rahat hissederse kendini açabilir ama onun öncesinde soğuk ve sert bir dış kabuğa hazırlıklı olun.

Akrep

Akrepler duygularını kolayca açıp, orada burada anlatan insanlardan değildir. Bir Akrebin kalbinin derinliklerine girip gerçekten ne hissettiğini anlamak çok zordur. Derinlikli karakterleri kendilerini saklamalarına yardımcı olur ve siz bir şeylerin ters gittiğini anlasanız bile size güvenmediği sürece hiçbir açık vermezler. Akrepler için zayıf taraflarını açığa çıkarmak savunmasızlığa denktir. Bu yüzden savunmasız olmaktansa sert bir kabuğa sahip olmayı tercih ederler.

Yay

Yaylar fazlasıyla açık insanlardır. Her ne kadar ilk başlarda bu açıklık biraz göz korkutsa da sonradan karakterlerinin özünü oluşturduğu anlaşılır. Yaylar için hassas olmak bir zayıflık işareti değil aksine büyümenin bir yoludur. Çoğumuz için yanında rahat olduğumuz insanlara açılmak kabul edilebilir bir şeyken, Yaylar bu probleme pratik bir şekilde yaklaşarak hayatlarındaki herkesin arkadaşı olmadan önce yabancı olduğunu hiç unutmaz. Samimiyet ve açıklık olmazsa olmazıdır.

Oğlak

Oğlaklar için kontrol ve olgunluk her şeydir. Kontrol altında tutabileceklerine emin olmadıkları sürece duygularına göre davranan insanlar değildir. Duygularıyla başa çıkamamak onları toy gösterebilir ve bir Oğlak için olgunlaşmamak olabilecek en kötü şeydir. Neden öyle hissettiklerini anlasalar bile, bunu diğerleriyle paylaşmaktan çok hoşlanmazlar. Bununla birlikte bazen tartıştıkları zamanlarda olduğu gibi bazı duygularını dışarı yansıtabilirler. Ancak doğaları gereği, duyguların çoğunlukla kontrol altında tutarlar. Sizinle sırlarını paylaşsalar bile, ancak duymanızı istedikleri kadar anlatırlar.

Kova

Kovalar konu duygularını belli etmeye insanların kafasını karıştırır. Arkadaş canlısıdır ve sizinle tanışıyorsa belli konularda dikkatli bir şekilde kendini açar. Duyguları konusunda dürüst gibi görünmelerine rağmen, bu aslında doğru değildir. Size güvendiklerini hissediyor olabilirsiniz ama bir de en yakın arkadaşlarına sorun. Kovalar istedikleri zaman hassas olmak gibi özel bir kabiliyete sahiptir.

Balık

Aslına bakarsanız Balıklar duygularını kontrol etme konusunda oldukça iyidir. Duygularının çoğunu kendine saklayabilir ama kendilerini mutsuz eden bir şey olduğu zaman, açılmakta bir sakınca görmezler. Balıklar sezgiseldir ve birçok burca göre duygularının çok daha fazla farkındadır. Balıklar ancak başka insanlar hayatlarına karışmaya başladığında kontrolü kaybetmeye ve savunmasız hissetmeye başlar. Balık için başkalarının duygularının ağırlığıyla uğraşmak kendi duygularıyla başa çıkmaktan daha zordur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.