Burcuna Göre Çeyizinden Neyi Eksik Etmezsin?

Düğün sezonuna doğru çiftleri bir heyecan sarar. Yeni bir hayat kuracak olmanın mutluluğu onlar için tarifsizdir. Evlilik öncesi çeyiz hazırlamak yorucu olsa da keyfi bir başkadır. Burçlar dünyası bu süreçte kafalarındaki planlara göre hazırlığı yapar. Belli başlı eşyaları mecburen alırken bazı ürünler onlar için vazgeçilmezdir. Her burcun çeyizinde muhakkak bulundurmak isteyeceği parçalar birbirinden farklıdır.

Koç (Eşofman)

Aceleci ve yerinde duramayan bir burç olarak kendini rahat hissetmek istersin. Dolayısıyla ev içinde pratik olmanı sağlayacak rahat giysilerle dolaşırsın. Evlilik hazırlığı sürecinde eşofman takımlarını muhakkak alırsın. Dinamizminden dolayı çabuk eskiteceğin için birkaç adet takım alırsın. Klasik olmayan, konforlu, vücudun estetikliğini muhafaza eden koyu tonlarda modelleri tercih edersin. Birileri bu tarz bir hediye getirirse çok makbule geçer.

Boğa (Uyku Seti)

Tatlı tatlı saatlerce uyumaya bayılırsın. Hayatta en fazla haz aldığın bir ihtiyaç olduğu için uyku konforu senin için önemlidir. Çeyizin için önceliğin kullanışlı ve rahat bir uyku seti olacaktır. Şöyle yumuşacık bir yastıkla başın rahat uyursun. Yumuşak ve terletmeyen bir çarşaf takımı idealdir senin için. Yorganlarını da vücutta ağırlık hissi yaratmayan modellerden seçersin. Alerji yapmayan hammaddeli ürünler tercih sebebindir.

İkizler (E-Kitaplar)

Dinamik bir zihnin var. Aklın sürekli çalışan bir makineyi anımsatıyor. İletişim araçlarını severek kullanıyorsun. Klişe çeyiz eşyalarını çok fazla sevmeyen burçlardan birisin. Çeyizin için daha çok fütüristtik ve zihinsel nitelikli bir eşya almak istersin. E-kitaplar tam da sana hitap ediyor. Bunları okumak için cihazını aldıktan sonra internetten istediğin kitabı alıp indirirsin. Çok sayıda kaynak elinin altında olacak.

Yengeç (Çerçeveler)

Duygusal öğeler barındıran eşyalara ilgi duyuyorsun. Geçmişle aranda her zaman bir bağ var. Yeni hayatına geçmişe dair izleri taşımak istersin. Görsel olarak renkli aksesuarları tercih edersin. Birkaç parçadan oluşan çerçeve takımı çeyizin için vazgeçilmez eşyalar olacaktır. Eşinle olan düğün fotoğraflarının yanı sıra çocukluğuna ve ailene ilişkin fotoğraf karelerini çerçevelere sığdırmak istersin. Görsel olarak süslü ve vintage stili zevkine hitap ediyor.

Aslan (Tost Makinesi)

Ev işleriyle çok fazla aran yok. Boş zamanlarını daha çok dışarda geçirirsin. Pratik ve işini kolaylaştıran eşyaları tercih edersin. Küçük elektronik cihazlar tam da senin ihtiyacını karşılayacak özellikler taşıyor. Çeyizine hantal araçlardansa minik ve kullanışlı ürünleri alırsın. Evlenince yemek pişirmekle uğraşmak istemediğin zamanlar için tost makinası imdadına yetişecek. Yeni nesil modellerle waffle, ızgara köfte gibi alternatif yemekler de pişirebilirsin.

Başak (Fincan Takımları)

Düğün hazırlığı deyince aklına ilk olarak ev içi eşyalar gelir. Ürünlerin görsel ve manevi niteliğinden ziyade fayda sağlayan yönüyle ilgileniyorsun. Mutfakta yoğun zaman geçiren burçlardansın. Ağırlayacağın konukların için hiçbir detayı atlamak istemezsin. Geleneksel özellikleri olan, sık kullanacağın fincan takımı gibi setleri muhakkak listenin başına koyarsın. Son yıllarda tekrar moda olan çinili desenli veya klasik tasarımlı modeller senin zevkinle daha çok örtüşüyor.

Terazi (Takılar ve Kutusu)

Yeni bir hayata başlarken annenin sandıkta biriktirdiği ürünler yerine yeni trend parçaları almak istersin. Demode ve aşırı klasik ürünler hoşuna gitmez. Modern ve şık tasarımlı eşyalara yönelirsin. Evle ilgili, genel kullanım amaçlı ürünler yerine kişisel eşyalara öncelik verirsin. Dış görünümüne önem veren kişiler olarak takılarını çeyizinden eksik etmesin. Altın, gümüş, inci, pırlanta gibi zarif takılarının dışında süslü bir takı kutusunu da evin için hazırlarsın.

Akrep (İç Çamaşırlar)

Çeyiz düzmek deyince senin de aklına Teraziler gibi ilk olarak kişisel ürünler gelir. Gardrobun için her parça kıyafeti almak istersin. Günlük kullanım, iş yaşamı ve özel hayatın için gerekli giysileri alırsın. Bunların arasında en fazla iç çamaşırını önemsersin. Evliliğin hevesiyle yeni, şık parçalardan oluşan bir çekmece hazırlayacaksın. Kaliteli markaların canlı ve cezbedici modellerini seçerek çeyizini tamamlamak isteyeceksin.

Yay (Biblolar)

Her burç gibi senin de kendine has zevklerin var. Sen faydacı, manevi veya görsel niteliği öne çıkan ürünleri çok fazla umursamıyorsun. Sembolik bir anlamı olan, etnik ve entelektüel nitelikte hediyelik eşyaları seviyorsun. Yeni evin için çok sayıda bu tarz aksesuar almak isteyeceksin. Biblo takımından daha enfes bir çeyizlik süs eşyası düşünemezsin. Farklı coğrafyaların kültürünü yansıtan, etnik, kimi zaman mistik öğeler taşıyan bibloları evinin her köşesine yerleştirebilirsin.

Oğlak (Havlu Seti)

Çeyizini fayda odaklı ürünlerle donatırsın. Fonksiyonel olmadıktan sonra süslü ve gösterişli eşyaları tercih etmiyorsun. Dayanıklı modeller ilgi alanına giriyor. Beyaz eşya ve oda takımlarını herkes gibi aldıktan sonra işine yarayacak eşyalara yönelirsin. Havlu takımını çeyizinden eksik etmek istemeyeceksin. Yüz için sade ve koyu renk parçalar alırsın. Bornoz takımlarını ve saç havlularını da çabuk yıpranmayacak ama bütçeyi de şok sarmayacak modellerden seçersin.

Kova (Tablolar)

Klişe ve klasik detaylarla bezenmiş eşyaları sevmiyorsun. Evlilik hazırlığında çok fazla çeyizle evi daraltmak istemezsin. Bilindik ve her evde görebilecek ürünlerle ilgilenmiyorsun. İhtiyacını görecek, modern, fütüristtik eşyaları tercih edersin. Entelektüel tarzın fotoğraf, tablo gibi süs eşyaları almaya teşvik ediyor. Çeyizindeki parçalar seni ve orijinal ruhunu yansıtmalı. Modern sanatın ünlü ressamlarının eserleriyle duvarlarını süsleyebilirsin.

Balık (Köşe Lambası)

Evinde sık geçiren burçlardan bir olarak çeyiz hazırlığı seni heyecanlandırıyor. Manevi yönü olan, estetik yönü ağır basan parçalar ilgi alanına giriyor. Temel eşyaları aldıktan sonra hayalindeki aksesuarlara yönelirsin. Evinde muhtemelen çok sayıda görsel niteliği ağır basan eşyalar olacak. Geceleri uykuya geç daldığın için yatakta veya salonda bir süre oyalanmak istersin. Loş ışıkta bir süre zaman geçirmek için köşe lambasına ihtiyacın olacak.

Bir Yorum Bırakın

One Ping

  1. Geri bildirim:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.