Burcuna Göre Çantanda “Olmazsa Olmazım.” Dediğin Ne Var?

“Çantamda ne var?” Özellikle son yıllarda ne kadar çok duyduk bu cümleyi. Özellikle YouTube’da en fenomeninden en ünlüsüne kadar hemen herkes paylaştı çantasının içindekileri. Pek çoğu da milyonlara varan izlenme rakamlarına erişti. Sebebi açık, herkesin başkasının çantasında ne var ne yok merak etmesi. Her burç benzer bir video çekse acaba ne olurdu akıbeti? Daha da önemlisi her burcun çantamda olmazsa olmaz dediği ürün hangisi?

Başına Gelecekleri Bilen Koçlar, Ağrı Kesicisi Olmadan Dışarı Çıkmaz

Koçlar, burçlar arasında belki de en asabisi. Ne kadar sakin kalmaya çalışırlarsa çalışsınlar tepelerinin tasını attıracak biri karşılarına çıkar illa ki. Sonrasında sinirden başına ağrılar vurduğunda elden ne gelir ki? Bu yüzden de evden çıkmadan çantasına bir ağrı kesici atar pek tabii. Tedbir ya da plan program pek onların tarzı değil ama gerilen sinirlerini yatıştırması için bir kas gevşetici de işe yarayabilir belki.

Boğalar Kan Şekerinin Düşmesine Gelemez, Çantasından Atıştırmalığı Eksik Etmez

Boğaların aklı fikri yemek yemektedir gibi bir iddiamız yok asla. Bir zamanlar “Açken sen, sen değilsin” diye bir reklam vardı ya, onların tavrı da buna benzer aslında. Çevresince uyumlu ve ağır başlı kimseler olarak tanınsalar da bambaşka birine dönüşebilirler mideleri kazındığında. Bundandır ki çantalarında böyle anlar için gizledikleri ufak tefek atıştırmalıkları vardır mutlaka. Güvence gözüyle baktıkları atıştırmalıkları olmadan dışarı adım atmazlar asla.

Batarya Katili İkizler, Mümkünse İki Powerbankle Gezer

Sosyal medyanın icadı neredeyse herkesi cep telefonlarına bağımlı kıldı. En çok da İkizleri! Günün en çok konuşulan haberleri, hepsini izlemeden rahat edemedikleri Instagram hikayeleri ya da WhatsApp’te ardı arkası kesilmeyen grup sohbetleri… Hepsini birden idare ederken yüzde 100 şarjla evden çıksan ne fark eder ki? İkizler de buna göre powerbankle alır önlemini. Çantasına dolu bir şekilde koyduysa powerbanki, artık düşünmez gerisini.

Yengeçler, Kalem ve Kağıttan Asla Vazgeçmez

Yengeçlerin en belirgin özellikleri, geçmişlerinden ya da nostaljik şeylerden bir türlü vazgeçememeleri. Yeni nesil teknolojiler, onların gözünde asla dolduramaz eskisinin yerini. Neredeyse markete giderken bile telefonuna kaydetmez, bir not kağıdına yazar alışveriş listesini. Tabii nerede, ne zaman lazım olacağı ya da ilham geleceği bilinmez ki. O yüzden her zaman çantasında hazır tutar, kağıt ve kalem ikilisi.

Ayna Ayna Söyle Bana, Aslanlar Sensiz Nasıl Çıkar Dışarıya?

Söyleye söyleye dilimizde tüy bitti, Aslanlar Zodyak’ın en afili burcu diye. Bir bakan bir daha dönüp bakar, yanımdan geçen acaba kimdi diye. Etkileyici görünümlerinden ve havalarından etkilenmemek mümkün değil neredeyse. Nedeni de basit, kendilerine her daim dışarıdakilerin gözüyle bakabilmelerinde. Herkese en iyi halini göstermek ister, bir Aslana paspal bir şekilde görünmek yakışmaz en nihayetinde. İşte bu yüzden aynası hep çantasındadır, onsuz gitmez bir yere.

Başakların Gözünde Islak Mendil, En İşlevsel Ürün Olabilir

Müşkülpesent Başaklar, doğaları gereği her şeye eleştirel bir gözle bakmaya meyilli. Sakınan göze çöp batar misali, türlü aksilik de onları bulur illa ki. Evlerinde istedikleri ortamı yaratsalar da dışarısı ne kadar temiz olabilir ki? Herkesin dokunduğu otobüs tutmaçlarından, aldığı bozuk para üstüne kadar hemen her şey adeta bir mikrop yuvası. Bu yüzdendir ki daima ıslak mendille doludur çantası. Ancak bu şekilde atlatabilir çevresindeki kiri pası.

Fotoğraflarla Anıları Ölümsüzleştirmek Tam Olarak Terazilerin Tarzı

Teraziler, sosyal ortamların aranan insanları. Sürekli bir planla çalar dostlarının kapısını, yakınlarıyla asla açmaz arayı. Sürekli birileriyle diyalog halinde olmak da onun takıntısı. Anıları biriktirme özelliği de cabası! Nereye giderse gitsin mutlaka yanındandır fotoğraf makinesi ve çantası. Bu şekilde ölümsüzleştirir dostlarıyla unutulmaz anılarını.

Güneş Gözlüğü Akreplerin Çantasından Eksik Etmediği Yegane Eşyası

Karda yürüyüp izini belli etmeyen Akrepler, dış dünyaya karşı oldum olası meraklı. Gizemli ve araştırmacı yanları dururken, etrafında hiçbir şey kalmaz gizli saklı. Güneş gözlükleri ise birinin peşine düştüklerinde en güçlü silahları. Kimliğini ve bakışlarını belli etmeden tüm gün süzebilir insanları. Her mevsim güneş gözlükleriyle gezmelerinin de budur aslında sırrı. Fazla söze gerek yok, güneş gözlüğü onların çantalarındaki olmazsa olmazları.

Nerede Uyanacağı Meçhul Yaylar, Uyku Bandını Son Anda Çantasına Atar

İnsan 7’sinde neyse 70’inde de o, derler ya hani. Yayların yerinde oturamayan halleri de daha çocukluklarından belli. Her şeyi keşfetmek istemeleri, önüne geçilemez öğrenme istekleri ve en önemlisi de gezgin ruhlu halleri. Yaşları 100 olsa da fark etmez, bir kez evden çıktı mı bir daha bilinmez ne zaman dönecek geri. Öyle ahım şahım bavullara da gerek duymaz, küçük bir el çantası ve içinde uyku maskesi onun için yeterli.

Biber Gazı Oğlakların Çantasındaki Güvencesi

Oğlaklar, her şeyin en kötüsünü düşünürler daima. Temkinli ve garantici tavırlarının altında yatan da budur aslında. Her şeyin önlemini önceden almayı tercih eder, sonradan pişman olacağına. Bir arkadaşıyla buluşmaya giderken bile dünyanın bin bir türlü hali var deyip, biber gazını atabilir çantasına. Karşısına kimlerin çıkacağı ya da başına neler gelebileceği belli değil sonuçta. Olur da biri çatarsa asla bakmaz gözünün yaşına.

Bugüne Dek Kitapsız Görülmemiştir Kovaların Çantası

Kovalara Zodyak’ın en entelektüel burçlarından biri diye demiyorlar boşuna. Rasyonel ve öğrenmeye aç yanları ile birer kitap kurdudurlar adeta. Yanlarına okuyacak bir şey olmadan dışarı adım atmazlar asla. Hele metroda orada burada boş boş gelip gidenleri ya da telefonlarıyla ilgilenenleri gördüklerinde karşılarına geçip uyarmak isterler hatta. Umut yoksa açar kitabını, kendini kapatır dış dünyaya.

Kulaklık Balıkların En Değerli Eşyası

Müzik duygularımızın en açık dilidir, derler ya. Balıkların bir türlü anlamlandıramadıkları duyguları da müzikle yanıt bulur bir anlamda. Bu yüzden çantalarında her zaman bir kulaklık bulundururlar mutlaka. Kulaklıklarını unuttukları için yarı yoldan eve döndükleri de çok olmuştur hatta. Tüm günü kuru gürültü dinleyerek geçirecek değiller sonuçta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir