Burcuna Göre, Canını En Çok Yakan Şey Ne?

Yönetici gezegenlerin verdiği etkiyle her burç kendine bir yaşam tarzı ve tercihler belirler. Fikriyatları bu doğrultuda ayrışır. Kiminin kutsalı diğerleri için bir şey ifade etmeyebilir. Belli burçları üzen bir olay, diğer burçları etkilemeyebilir. İşte burcuna göre canını en çok yakan şey:

Koç

Her konuda girişken olan bir burç olarak geri planda kalmaya tahammülün yok. Halay başını sen çekmeli, organizasyonları sen üstlenmeli, kararları sen vermelisin. Savaşçı ve hırslı ruhun sana, doğal olarak hitap ve iktidar kabiliyeti kazandırmış. İş ve özel yaşamında silik ve pasif rolleri sevmiyorsun. Yönetilmek için değil yönetmek üzere doğduğunu düşünüyorsun. Bulunduğun üst düzey konumdan geri plana alınmak senin için çok can atıcı ve onur kırıcıdır.

Boğa

Maddiyat senin için ön planda ve lükse, konfora zaafın var. En güzel yemekleri tatmak için kaliteli restoranları tercih edersin. Kullandığın eşyaları büyük markalardan seçmeye çalışırsın. Oturduğun evin, kullandığın arabanın gösterişli olması seni mutlu eder. Senin canını en fazla yakan şey, sahip olduğun maddi varlıkların bir anda elinden kayması olurdu. Hele de bunları kazanmak için büyük bir efor sarf etmişsen moral bozukluğun artar.

İkizler

Ruhunun derinliklerinde yerinde duramayan hiperaktif bir çocuk yatıyor. Aklın sürekli aktif ve bir şeyler düşünüp üretmediğin bir dakika bile yok. Yoğun iş temposuna gömüldüğü için huzursuz olan şirket personeli gibisin. Öte yandan maddi/manevi herhangi bir şeye bağlı kalmayı sevmiyorsun. Oturmayı, stabil kalmayı, konsantre olmayı beceremiyorsun. Tüm varlığının bir anda kısıtlanması, özgürlüğünün, hareket alanının sınırlandırılması seni huzursuz etmekle kalmaz, yer bitirir.

Yengeç

Kendini bildin bileli gelecekte sıcak bir yuva kurma hevesin vardı.  Aile kavramı senin için büyük anlamlar taşıyor. Anne, baba ve çocuklardan oluşan bir tablo gözünde mutluluğun resmidir. Onlarla geçirdiğin bir dakika bile senin için büyük değer taşıyor. Evliliğin kutsallığına inanıyorsun. Böylesine kendini yuvana adamışken boşanma fikri sende adeta bir travma etkisi yaratır. Bundan daha fazla canını yakacak bir hadise düşünemiyorsun. Tekrar toparlanman zaman alabilir.

Aslan

Burçlar aleminin yıldızı gibi hissediyorsun kendini. Çakıl taşlarının arasında ışıldayan bir inci olarak gördüğün de söylenebilir. Her ortamda ilgi görmeyi bekliyor ve bundan tarifsiz bir ego duyuyorsun. Eşin, dostun, ailen, meslektaşların mümkünse düzenli olarak seni iltifatlarıyla şımartsın. Bu yakın ilgiden mahrum kalmak içini çok acıtırdı. Bir süre sonra durum dayanılmaz bir hal aldığında bu konuda sitem etmekten geri duramazsın. Alkıştan mahrum kalmış bir Broadway yıldızının hüzünlü ruh haline bürünürsün.

Başak

Toprak grubunun hatta tüm astroloji dünyasının, sağlığına en düşkün burcu olduğunu söylersek haksız sayılmayız. Yediğine içtiğine, yaşam tarzına çok dikkat edersin. Fayda ve sağlık odaklı yaşayıp gidiyorsun. Bedeninin herhangi bir yerinde çıkan ufak bir yara bile evhamlanmana sebep olabilir. Seni şu hayatta en fazla yıkacak hadiseler, sağlık durumuna ilişkin sorunlardır. Stres yapmanın sağlığını daha fazla bozacağını ve kısır bir döngü oluşturacağını unutmamalısın.

Terazi

Gezegenin Venüs’ün etkisiyle zarif, kibar ve dış görünümüne düşkün bir burçsun. Estetik ve güzel olan her şeye bir ilgin var. İltifatlar ve hayranlık dolu bakışlar ruhunu okşuyor. Senin canını en çok yakabilecek unsurlar dış görünüşünle alakalıdır. Yaşlanmayı bir türlü kabullenemiyorsun. Aynada her zaman güzel/yakışıklı bir siluet görmek seni tatmin ediyor. Birilerinin fiziksel görünümün üzerinden seni eleştirmesi veya memnuniyetsiz bakışları seni son derece üzer.

Akrep

Tutkularının esiri olduğunun farkında olmakla birlikte bunun önüne geçemiyorsun. Arzuların ve içindeki öfke seni hem yaralayıp hem de besliyor. İhanetin yarattığı kin içini acıtırken, yüzleşmenin verdiği memnuniyet tarifsiz bir mutluluk veriyor. Aldatılmış olmak senin için dayanılmaz bir darbe olurdu.  Sen karşısında ihanet etme cüreti gösterilecek son kişisin, zira intikamın feci olur. Yüzleştiğinde huzura ermekle birlikte, içinde iyileşmesi zaman alan bir yara açılmıştır bile.

Yay

Göçebe yaşam biçimine tutkuyla bağlısın. Sabit bir yerde yaşamak, sürekli aynı yerde çalışmak ve yıllarca aynı işi yapmak sana göre değil. Şartların uygunsa düzenli olarak evini taşırsın. Değişim en çok ihtiyaç duyduğun şeydir. Yeni yerler gezmeli, yeni düzenler kurmalısın. Ruhunu en çok boğacak ve canını acıtacak olgu durağanlıktır. Değişimin olmadığı bir hayat ruhunu daraltır. Seni en fazla cezbeden sözcük “gitmek” olmuştur.

Oğlak

Gelecek kaygından ötürü her zaman canla başla çalışırsın. Hayatı, sorumluluklar bütünü olarak görür ve ona göre bir yaşam sürersin. Özel hayatında bile planlı hareket etmeyi tercih edersin. Hayattaki önceliklerinin başında kariyerin geliyor. Sevdiğin ve iyi kazandığın bir işin varsa senden mutlusu yoktur. Seni en çok üzecek olan unsurlar, tabii ki iş hayatına zarar gelmesidir. İşinden olmak, iflas etmek, alt pozisyona düşürülmek senin için onur kırıcıdır.

Kova

Öngörülü ve mantıklı düşünen bir aklın var. Sen de bunun farkındasın ve hayatta neyi başarıp başaramayacağını biliyorsun. Egona göre değil koşullara göre hareket ediyorsun. Olgun ve mütevazı karakterin dikkat çekiyor. Etrafındakiler de senin pratik, hızlı düşünen ve alternatif çözümler üreten zekanı takdir ediyor. Küçük düşürücü veya seni aptal yerine koyan davranışlara çok bozulursun ve bu seni gerçekten rencide eder.

Balık

Zodyak’ın masum ama bir o kadar da duygusal meleğisin. Yaşamın gerçeklerinden uzaklaşıp mabet gibi gördüğün hayal dünyasında gezinmeyi seviyorsun. Seni hayata bağlayan ve en çok heyecanlandıran his aşık olmak. Romantizmi doya doya yaşamaya bayılıyorsun. Canını en çok yakacak hadise ise terk edilmektir. Aşk acısını atlatman kolay olmayacaktır. Her güzel şeyin bir gün bitecek olması seni korkutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.