Burcuna Göre Çalma Listene Eklemen Gereken Yabancı Şarkıyı Bul

Dinlediğimiz en ufak bir notanın gün içinde ruh halimize yansıması kuvvetle muhtemeldir. İşte tam da bu yüzden öylesine dinlediğimiz şarkılar ve rastgele açılmış çalma listelerine dikkat etmeliyiz, çünkü müzik ruhun gıdasıdır diye boşuna dememişler… İşte tam da bu yüzden ruhunu düzgün beslemek ve kendine uygun şarkıları bir bir keşfetmek isteyenler için geliyor bu yazımız. Müzik severler bu yazımızı okumaya devam etsin, çünkü yıldızlar çalma listenizde kesinlikle olması gereken şarkıları mırıldanıyor!

Koç, Bad Girls – Mia

Cesareti, bağımsızlığı ve güçlü duruşuyla ortamlara nam salan havalı Koçların çalma listelerine eklemesi gereken ilk şarkı hiç şüphesiz ki Mia’dan Bad Girls olmalı. Dinlediğinde şarkının neredeyse tüm sözlerinin tam anlamıyla seni tanımladığını fark edince kesinlikle bize hak vereceksin. Eh o zaman ne duruyorsun, eller havaya!

Boğa, Hurricane – Halsey

 

Sahiplenici, sadık ve güvenilir ama aynı zamanda inatçı ve soğukkanlı bir Boğa olarak çalma listene ekleyeceğin şarkı da seni yansıtabilmeli… Bu yüzden Halsey’den Hurricane senin için çok doğru bir seçim olabilir. Kendini ritme kaptırmadan önce nakarat kısmının sözlerine dikkat etmeni öneriyoruz, güç seninle olsun!

İkizler, Shaboom – Randi DeMarco

Agent Carter dizisinin ikinci sezonundan bildiğimiz şarkı Shaboom konuşkan, zeki ve çok yönlü İkizler için fazlasıyla sevilesi bir şarkı. Bu şarkıyı çalma listenize eklediğinizde ve güne bunu dinleyerek başladığınızda o günün kötü geçme ihtimali pek yok gibi, bizden söylemesi…

Yengeç, Revival – Selena Gomez

Anaç ve şefkatli tutumlarıyla nam salan Yengeçler, zaman zaman çeşitli nesneler ya da insanlar üzerinde biraz “fazla” bağımlılık gösterebildikleri karanlık dönemler geçirebiliyorlar. Selena Gomez’in bu şarkısı da bir zamanlar içinde bulunduğu karanlık dönemden aydınlığa nasıl çıktığını anlatıyor. İddia ediyoruz bu şarkı sana pek çok şey için ilham verecek!

Aslan, Break The Rules – Charli XCX

Aslan demek görkem, gösteriş ve özgüven demek… İnsanlar onların etrafında olmandan müthiş bir heyecan duyuyor ve önemli olaylarda seni yanlarında görmek istiyorlar. Bunun yanı sıra, aynı zamanda kötü günlerinde de senin desteğine ihtiyaç duyuyorlar çünkü tüm egoist tavırlarına rağmen içten içe ne kadar cana yakın ve yüce gönüllü olduğunun farkındalar. Bu yüzden Break The Rules kesinlikle seni yansıtan bir şarkı olarak çalma listende yerini alması gerekenlerden!

Başak, Grown Woman – Beyonce

Beyonce’nin güçlü duruşu ve sesi, üretken kişiliği ve yeteneği şarkılarını dinlemek için zaten yeterli sebepler. Grown Woman şarkısı da senin gibi ne istediğini bilen ve istediğini yapan çalışkan ve mükemmelliyetçi bir Başak için adeta bir marş niteliğinde olmalı. Çalma listesinin tekrar et modunda olduğundan emin ol çünkü bir kez dinlemek asla yeterli olmayacak!

Terazi, Diet Mountain Dew – Lana Del Rey

Ah seni gidi Terazi… hem senin kadar uyumlu hem de senin kadar kararsızı var mı şu alemde? Derin ilişkilerinde yaşadığın sorunlar kararsızlığından ve biraz da çabuk sıkılmaya olan meylinden kaynaklandığı için senin bu hallerini en iyi Lana Del Rey anlatır. Her şarkısında kendinden bir şeyler bulabileceğine inancımız tam olsa da bu şarkının senin hayatında ayrı bir yeri olacağına eminiz!

Akrep, American Beauty/American Psycho – Fall Out Boy

Akrepleri bir kelime ile tanımlamak gerekseydi bu kesinlikle “yoğun” olurdu. Akreplerin kararlılıkları ve iradeleri ile zaman zaman ürkütücü oldukları bir gerçek. Aynı zamanda kaosu ve krizi de bir miktar sever, yalan yok. Bu yüzden American Beauty/American Psycho şarkısını bir kez dinleyen Akrep bir daha başka şarkı dinlemek istemeyecek çünkü bu şarkı tam olarak bir Akrepleri anlatıyor!

Yay, Energy – Drake

Özgürlüğüne düşkün, kâşif, girişken ve enerjik! Seni daha başka hangi şarkı anlatabilirdi? Drake’in bu şarkısı ile başladığın günün kötü geçme ihtimali yok gibi. Eğer bu parçayı çalma listene halâ eklemediysen acele et çünkü Energy senin gibi bağlanmayı sevmeyen birine bile kendini çok fena bağlayacak!

Oğlak, Alright – Kendrick Lamar

Bu sene Damn albümü ile müthiş bir başarı yakalayan Kendrick Lamar’ın oldukça beğenilen şarkısı Alright, sorumluluk sahibi ve hırslı Oğlaklar için yazılmış gibi görünüyor. Çalma listeni biraz daha hızlandıracak bu şarkı ile güne bomba gibi başlayabilir ve tüm gün enerjini etrafındakilere yansıtabilirsin.

Kova, Weird People – Little Mix

Açık fikirli, sıra dışı ve alternatif düşünebilen Kovalar için gün içinde ruh hallerini yüksek tutmak bir hayli önemlidir diyebilir miyiz? Cevap evet ise bu şarkı tam size göre çünkü bu şarkı da tıpkı sizin gibi oldukça sıra dışı, eğlenceli ve tanımaya değer. Günde en az bir doz alacağınız Weird People ile gününüz üç kat daha güzel geçecek. Biz söylüyoruz, dinlemesi size kalmış…

Balık, The Feeling – Justin Bieber

Justin Bieber dinlemek için illa Belieber olmanıza gerek yok. Eğer kendini adamış, tutkulu, romantik ve yaratıcı bir Balıksanız, bu şarkı çalma listenizde kendine bir yer mutlaka edinmeli. Halsey ile birlikte seslendirdikleri “The Feeling”, tamamiyle kendi duygularını keşfetmek üzerine. Önyargılı olmadan önce bir kulak versen iyi edersin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.