Burcuna Göre Bu Kış Tatili Nerede Geçirmen Gerektiğini Söylüyoruz

Yazlıkçıların hükmü sona erdi. Denize, kuma, güneşe bir süreliğine veda etme vakti. Şimdi söz kış sevdalılarında. Kış tatili için ellerini çabuk tutmaları gerek. Çoğu yerde rezervasyonlar dolmaya başladı bile. İlk aklından geçirmeleri gerekense nasıl bir tatil hayal ettikleri. Kış sporlarını doyasıya yaşayacakları bir rotada mı yoksa kartpostallık manzaralarda mı bulunmak istiyorlar? Lüks işletmelere ev sahipliği yapan yerler mi sessiz sakin kafa dinleyebilecekleri gözlerden ırak bir yer mi? Geç kalmadan karar verilmeli ama doğru rota neresi? Belki de sadece burcuna danışman yeterli.

Macera Tutkunu Koçlar İçin Erciyes Dağı İdeal Tercih

Tatil kelimesi çoklarına huzuru ve sakinliği çağrıştırabilir ama Koçlara göre tatil, macera tutkularını doyasıya yaşayabilecekleri bir zaman diliminden ibaret. Adrenalin duygularını beslemeli, eşsiz bir deneyim vaat etmeli, unutamayacakları anılar kazandırmalı… Soğuk kış aylarında kar dört bir yanı sardıysa kış sporlarını yapabilecekleri bir yer onların hayallerini süsler. Sönmüş bir volkan olan ve her mevsim karlarla bezeli Erciyes Dağı tam onlara göre. Dünyanın her yanından sporcuları ağırlayan eşsiz kayak pistleri ve kış sporları merkezi, Koçların rotalarını Kayseri’ye çevirmeleri için yeterli.

Keyiflerinden Ödün Vermeyen Boğalar Palandöken’e Gitmeli

Dışarısı kar kıyametken alev alev yanan bir şömineden yankılanan odunların sesi… Ayaklarını uzatıp, huzur dolu bir tatil geçirmek isteyen kimin hayallerini süslemez ki? Lükse ve rahatlığa meyilli Boğalar, söz konusu tabloyu gerçek kılmak için kış aylarını dört gözle bekler. Rahat bir koltuğa yayılır, elinde kitabı ve yanında kahvesiyle tatilin keyfini çıkarır. Kışın tadını çıkarabileceği Erzurum ise onlar için ideal tatilin adresi. İster Palandöken’de kayak yapar ister şehrin tarihi sokaklarında turlar isterse de cağ kebabı ve nefis ikramlara doyar. Söyleyin şimdi, bir kış tatili daha fazla ne verebilir ki?

Kaşif İkizler Saklıkent’i Keşfetmeli

Yaz ya da kış fark etmez, İkizlerin tatil tercihleri daima birilerini şaşırtır. Kıyıda köşede kalmış gizli cennetleri itinayla keşfeder, milyonlar akın etmeden o yerleri erkenden ziyaret eder. Tabii onları dünyadan koparacak bir yer de olmamalı. Yakınlarıyla bir şekilde irtibatta kalmalı, gece hayatı her mevsim olmalı ve kış şartları onları zorlamamalı. Yaz tatilcilerinin vazgeçilmezi Antalya’nın kış için İkizlere en uygun yer olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yumuşak bir havaya ve ferah bir ortama sahip, Saklıkent Kayak Merkezi, onlar için ideal kış tatilinin tanımını oluşturabilir.

Yengeçler Soğuk Kış Aylarında Kendilerini Şirince’de Isıtmalı  

Yengeçler, soğuk kış günlerinde kendilerine içlerini ısıtacak bir tatil rotası arar. Ruhsuz ve kalabalık lokasyonlardan uzak, keyifli ve samimi bir tatil vaat eden yerler onlar için her zaman bir adım öne çıkar. İzmir’in masallara ilham olan sevimli köyü Şirince desek eminiz kafasında bir ampul yanar. Beyaza bürünen çatılarıyla kartpostallara layık bir manzara, sessiz bir tatil, samimi insanlar, köy kahvaltısı, enfes şaraplar… Bir Yengeç, ideal kış tatilinde daha başka ne arar?

En İyinin Müptelası Aslanlar Uludağ’dan Şaşmamalı  

Aslanlar, önlerine çıkan her seçenekte her zaman bir numaraya bakar. İkinci ya da üçüncü sıradaki opsiyonlar ne olursa olsun doğrudan çöp kutusunu boylar. Zira en iyiler sadece en iyi seçeneği seçer. Aksini düşünmek bile abesle iştigal. Kış tatili için de haliyle ülkenin en önde gelen kış turizmi merkezi Uludağ’ı tercih eder.  Yurt dışında ise İsviçre Alplerinde, Himalayalarda ve Kanada dağlarında yapılan tur kayağı ya da helikopterli kayak seçenekleri, gelişkin kış aktiviteleri ve seçkin kimseler bir kenarda dururken önüne çıkan başka her türlü tercihi elinin tersiyle iter.

Başaklar Stresli Geçen Bir Yılı Bolu’da Arkalarında Bırakmalı

Başaklar, yılın büyük kısmında stresli ve gergin günler yaşar. Doğal olarak tatili kafasında gevşeyip, güç toplayabilecekleri kısa bir mola olarak kurgular. Bu kısa zaman diliminde sıkıcı gerçeklikleri ya da beyninde dönüp duran sorunları unutturacak bir yerde sessiz ve sakin bir tatil arzular. Beyaz bir cennete yol almak içinse direksiyon doğrudan Bolu’ya kırılmalı. Kusursuz bir doğada parlayan kar taneleri ve çam ağaçlarının eşsiz kokusu ile Abant ya da Yedigöller, Başaklar için en uygun yerler.

Ilgaz Terazilere Akıllarından Geçen Her Şeyi Sunabilir  

Teraziler her ne kadar yaz insanı gibi görünse de kış aylarını da hep ayrı bir yerde tutar. Dört bir yanın beyaza büründüğü o büyülü anlarda berelerini başlarına takar, atkılarını boyunlarına dolar ve masalsı atmosfere en güzel haliyle giriş yapar. Dört mevsim turizm imkanı sunan Kastamonu Ilgaz’da da hayalinin tatilini yaşar. Neden mi? Bir bakarsın eşsiz doğasıyla Ilgaz Milli Parkı’nda kartpostal niyetine kullanabileceği fotoğraf kareleri yakalar, bir bakarsın kış sporlarının her türlüsünü yapar… Tatil için aklında ne varsa hepsini gerçek kılar.

Gizemli Akrepler Ayder’de Bir Başlarına Kışın Tadını Çıkarmalı

Akrepler tatillerinde başkaları gibi en gözde tatil yerlerinde yer ayırtmak için yarışmak ya da herkesin ezbere bildiği yerlere gitmek gibi eylemlerde bulunmaz. Hele ki doğayla baş başa kalma fırsatının olduğu kış aylarında kalabalık yerlere asla adımını atmaz. Yaz aylarına kadar tenhalığını koruyan Ayder Yaylası’nda sakin bir tatil geçirmek ise onların kesinlikle değerlendirmesi gereken bir fikir. Böylece Rize’nin eşsiz doğasında bir başına kalabilir, civardaki kaplıcalarda rahatlayabilir ve Karadeniz mutfağının tadını çıkarabilir.

Maceraperest Yaylar Sarıkamış’ta Unutamayacakları Bir Deneyime Hazırlanmalı

Yaylar işten fırsat buldukça tatile çıkanlardan değil, tatilden fırsat buldukça çalışmaya zaman ayıranlardan. Gezmedik yer bırakmamaya ant içtiklerinden her yeni maceraya açık kapı bırakırlar. Özellikle kış aylarında enerjilerini boşaltabilecekleri ve yepyeni deneyimler edinebilecekleri yerler, geceler boyu rüyalarını süsler. Kristal kar isimli özel bir kar dokusuna sahip olan Kars Sarıkamış, onlara bambaşka bir kayak deneyimi sunabilir. Yalnızca kayak da değil, keşfedilmeyi bekleyen eşsiz doğası da onları unutamayacakları bir tatil kazandırabilir.

Kartepe Oğlakların Zihinlerindeki Soru İşaretlerini Silip Atabilir

Zodyak’ın çalışkan arısı Oğlaklar, emeklerinin karşılığında deşarj olmak için aklına yatan, yakın rotalar arar. Büyük şehir merkezlerinden kopmadan ya da birkaç gün için bir servet saçmadan kış tatili yapmayı derinden arzular. Kocaeli’nin cazibe merkezlerinden Kartepe de tam olarak bu yüzden birçok seçenek arasında parlar. Kolay ulaşım, görece cep dostu bir tatil ve en gözde kış merkezlerini aratmayan gelişkin spor tesisleri, Oğlakları kısa da olsa bir mola verip doğanın tadını çıkarmaya ikna etmek için yeterli.

Kafa Dinlemek İsteyen Kovalar Zigana’da Gözlerden Irak Kalmalı

Milyonlarca turistin akın ettiği klişeleşmiş tatil merkezleri hiçbir zaman Kovaların uğrayabileceği bir adresi ifade etmez. Onlar mümkün mertebe insanlardan uzak kalmalı, inzivaya çekilip yalnızlığın tadını çıkarmalı ve doğanın sunduğu manzaralara aracısız ulaşmalı. Gümüşhane’nin gözlerden ırak tatil beldesi Zigana onların beklentilerine yanıt verebilir belki. Çevresi ormanlarla kaplı merkezde onları ne gürültü rahatsız edebilir ne de kalabalık turist kafileleri.

Huzuru Arayan Balıklar Muğla’nın Keyfini Kışın Sürmeli  

Kış her zaman karlı beyaz manzaralardan ya da insanın içini titreten soğuktan ibaret değil. Birçok bölgede dinginleşen insanlar, sessizleşen sokaklar ya da hüküm süren huzurda da kış aylarının payı var. Balıklar, kışın en çok bu yönüne vurgunlar. Muğla gibi yaz turizminin kalbinin attığı yerlerin tadını çıkarmak için sabredip kış aylarını seçmeyi onlardan başka kim akıl eder? Kafasına eser kâh bir tekneyle gezintiye çıkar kâh doğa yürüyüşüne çıkar kâh bir restoranda en taze balıklarla doyar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.