Burcuna Göre Romantik Komedi Filminde Hangi Rolü Oynardın?

Romantik komedi kimine göre en iyi film türüdür, kimine göre ise kafa dağıtmak için izlenen çerezlik filmler. Ama kim ne derse desin romantik komedi filmleri aşk anlayışımızı şekillendiren en önemli kaynaklardan biridir. Peki sence bu filmde hangi rolde karşımıza çıkardın?

Gözü Kara Koç

Mesele şu ki; halihazırda sevgilisi olan birine âşık olduğunda kendini bu filmdeki kötü adam olarak görmek yerine sevdiğine gerçek aşkın sende olduğunu göstermek için elinden geleni ardına koymayacaksın. İkisini ayırmak ve âşık olduğun kişinin dikkatini çekmek için türlü türlü şekillerde karşılarına çıkacaksın ama bir yerden sonra ipin ucunu öyle bir kaçıracaksın ki sonunda onları kızdırmayı başaracaksın. Ama üzülme bu durum kısa sürecek çünkü gözbebeğin, sevdiceğin bir yerden sonra yanlış kişiyle beraber olduğunu anlayacak ve koşarak sana gelecek. Sen sadece biraz alçakgönüllü ol, mutlu son senin olacak.

Gizli pamuk şekeri Boğa

Filmin başlarında seninle tanıştığımızda, hiçbir duygunun işlemediği bir mantık insanı gibi görünüyorsun. Ama karakterin içine girdikçe, aslında senin içten içe ne kadar tatlı ne kadar sempatik olduğun gözümüzden kaçmıyor. Sen kimse bu özelliğinden haberdar olmasın diye umursamıyormuş gibi görünmek için elinden geleni yapıyorsun. Ama sonra biri çıkıyor ve seni hep istemediğin şekillerde hareket etmeye zorluyor. Bir kere aşka düşmeye gör, en büyük romantik sen oluyorsun ve kalbinin sahibi için her şeyi yapıyorsun. Filmdeki herkes onun sende ne bulduğunu merak ediyor ama biz biliyoruz. Keşke biz de onun kadar şanslı olabilsek.

Aşk üçgeninin merkezi İkizler

Ah İkizler neden bu kadar kararsızsın? Filmde senden hoşlanan biri değil, birileri var ama onları suçlayabilir misin? Her birine seninle bir şansları varmış gibi hissettiriyorsun çünkü muhtemelen ikisine de bir parça âşık olmaktan kendini alamıyorsun. Film boyunca ikisi arasında gidip geliyorsun, aşkını hangisi hakkediyor diye kendine sorup duruyorsun. Sonunda hangisi olmadan yaşayamayacağına karar vermek için kendini gerçekten zorlayacaksın. Bu gerçekten bağımlılık yapan bir aşk hikayesi olacak, kimi seçeceksin diye kendimizi yiyeceğiz ve arkada kalan için bir parça üzüleceğiz.

Yanlış insana tutulan yengeç

Sen olaya en baştan yanlış başlayanlardansın. Seni ekranda görür görmez birine körkütük âşık olduğunu anlıyoruz ama mesele şu ki o kesinlikle senin hayatının aşkı değil. Seni umursamayan, varlığını yadsıyan birinin peşinden koşarken, hayatını senin eksenin etrafında kurmuş birini sürekli ıskalayıp duruyorsun. Hayat sana arka arkaya sillelerini savurdukça, neyse ki gözündeki perde kalkıyor. Hem de hayatının aşkını bulmak için öyle çok beklemene de gerek kalmıyor, çünkü onun hep senin yanında olduğunu fark ettiğinde, gerçek bir aşk hikayesi başlamış oluyor.

Popüler çocuk Aslan

Sen hepimizin lisedeyken olmak istediği kişisin. Sevgilin olmak için yanıp tutuşan bir sürü hayranın var. Ama sınıfta biri var, senin ne kadar havalı ve etkileyici olduğunu çok da sallamayan biri. İster istemez ona çekiliyorsun, onun yanındayken gerçekten eğlendiğini şaşırarak fark ediyorsun. Gerçek anlamda dönüp bakabileceğin biri değil ama ona körkütük âşık oldun bile. Okuldaki herkes sevgilin hakkında atıp tutacak ne yazık ki. Ama aşk için savaşmaktan daha asil ne olabilir ki?

En iyi arkadaştan aşığa dönüşen Başak

Onun hep en iyi arkadaşıydın ama son zamanlarda duygularının bundan daha fazlası olduğunu fark eder gibisin. Her zaman birbirinize destek oldunuz, başarıda, başarısızlıkta, en acı ayrılıklarda. Ama bir sebepten birbiriniz için gerçek anlamda ne ifade ettiğinizi anlayamadınız. Birine âşık olduğunda onu desteklemek yerine kıskandığını fark edip ayırmak için bir sürü saçma sapan şey yaptın. Sonra ne mi oldu? İkiniz de duygularınızın farkına varıp, en başından tahmin ettiğimiz gibi mükemmel bir çift oldunuz.

Kıdemli aşık Terazi

Konu aşka gelince, her şey mükemmel olsun isteyenlerdensin. Bazı insanlar kendilerini fırtınalı aşkların kollarına bırakmayı tercih ederken, sen hayatının aşkı için bekleyen, onun için emek verensin. Yani senin hikayen ilk görüşte aşkla değil, beraber olduğun kişiye tekrar tekrar âşık olmakla ilgili. Yol boyunca karşınıza bir sürü engel çıkıyor ama sorun değil sizin aşkınız bütün bunların üstesinden gelecek kadar güçlü. Bu aşkın ne zaman başladığını bilemeyeceğiz ama hep orada olacağına eminiz.

Kötü çocuk Akrep

Annelerimizin uzak dur dediği kötü çocuk ve filmlerdeki öldüren cazibesin sen. Gizemli ve düşünceli halinle bizi kendine çekiyorsun ve feleğimizi şaşırtıyorsun. Başroldeki ablamız ya da abimiz sana âşık oldu diye kendisini suçlayamıyoruz çünkü seni ekranda görür görmez bizim de aklımız başımızdan gidiyor. Sen de bağımlılık yapan bir şey var, sevgilin sensiz daha iyi olabileceğini düşünse bile her zaman dönüp dolaşıp sana geliyor. Ne var yani gerçekten karanlık sırlara sahipsen? Biz seni seviyoruz, boş ver!

Yalnız ruh Yay

Üzülme ama sen bu filmin sonunda yola yalnız başına devam edensin. Ama bu aşka layık olmadığın için değil aksine aşkını kanıtlamaya çalışan bir sürü insan var çevrende. Ancak deneme yanılma, bir sürü klasik romantik komedi klişeleri sonunda hiçbirinin sana göre olmadığını ve zamanını boşa harcadığını fark ediyorsun. Filmin sonunda yalnız ve kararlı bir şekilde bütün karizmanla bizi alıp çok uzaklara götürüyorsun. Sen hayatının aşkını bulana kadar yalnız kalmayı sorun edecek biri değilsin ki.

Çok bilmiş Oğlak

Kendini biraz fazla beğenmiş biri olarak karşımıza çıkıyorsun. Sevgilin de senin kadar sofistike senin kadar başarılı olsun istiyorsun. Kendi ayarında bir sürü kişiyle çıkıp duruyorsun ama hani o yanıp sönen kıvılcımlar? Peki neden kendinden aşağı gördüğün o kişiyi düşünmekten, ona çekilmekten kendini alamıyorsun? Âşık olacağımız kişiyi seçemediğimizi anlamadığın için acı çekiyorsun. Neyse ki sonunda gururu bırakıp, o kişiyle çıktığında, bu zamana kadar aradığın her şeyin onda olduğunu anlıyorsun da biz de rahatlıyoruz sen de.

Tuhaf sanatçı Kova

Filmimizde kesinlikle herkesin ilgisini çeken idealist bir sanatçı olarak karşımıza çıkıyorsun. Gerçek anlamda tuhafsın ve alışılmadık komikliklerin ve çılgın tavırlarınla bir iki kişinin aklını başından alırcasına aşık ettiğine nedense hiç şaşırmıyoruz. Hoşlandığın kişi sanatçı yanına hitap ediyor ama seni içine girdiğin bohem hayatın dışına, gerçek hayata çekip duruyor ve sürekli çatışıyorsunuz. Bir süre sonra bu sürekli çatıştığın kişinin hayatının geri kalanını geçirmek istediğin kişi olduğunu anlıyorsun. Evet mutlu ama senin gibi özgün, aykırı bir aşk sizi bekliyor.

İnekten güzellik kraliçesine dönen Balık

Sen filmde sınıfta kimsenin dikkatini çekmeyen o çalışkan çocuk ya da sessiz kızsın. Ama bu uzun sürmeyecek bir sebepten dolayı, asla aynı kulvarda olmadığınızı düşündüğün okulun popüleri sana âşık olacak ve hayatını değiştirecek. Sonra gene o çocuk senden gözlüklerini çıkarmanı isteyecek. Aman Tanrım o da ne? Meğer sen ne güzelmişsin! Hayatını hep sessiz sedasız yaşamak istedin ama artık o günler geride kaldı. Bu yolda birkaç düşmanın olacak, sen sevgilin arasında bir takım yanlış anlaşılmalar yaşanacak. Neyse ki sonunda seni kabuğundan çıkaran kişiye âşık olduğunu anlayacaksın ve güzelliğinle parlamaya devam edeceksin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.