Burcuna Göre Bir Daha Dünyaya Gelsen Ne İş Yapmalısın?

İş yaşamı bireylerin gün içinde büyük bir zamanını kaplıyor. Mesleğini sevmeyen ve yetenekleriyle uyuşmayan bir iş yaptıklarında ise çalışmak bir çileye dönüşebiliyor. Birçok insanın “Keşke şu mesleği yapıyor olsaydım” diye yakındığı çok olmuştur ama sektör değiştirmek kolay bir şey değil. Astroloji dünyasına baktığımızda herkes belli kabiliyetlerle ve zevklerle doğuyor. Yanlış bir mesleği icra ettikleri için iş yaşamında mutsuz olabiliyorlar. O zaman bir daha dünyaya geldiğinde burcuna göre ne iş yapman gerektiğini öğrenmeye ne dersin?

Koç (Asker)

Cesur ve atılgan Koçlar gelecekteki bir zaman kuşağında bir daha dünyaya geldiklerinde asker olabilirler. Muhtemelen teknolojinin çok daha fazla geliştiği, ordu yönetiminin daha kolaylaştığı, insansız araçların öne çıktığı bir döneme denk gelecekler. Ayrıca liderlik vasfıyla komuta kademesindeki orduyu oldukça başarılı yönetirler. Koruyucu, cesur içgüdüleriyle onları “savaşçı komutan” diye nitelemek çok doğru bir tespit niteliği taşır. İçlerindeki yüksek voltajlı enerjiyi deşarj etmek için idman yapmak ideal bir çalışma şekli olur.

Boğa (İç Mimar)

Ağır bir işte çalışıyorsa kader onu çok yanlış bir mesleğe sürüklemiş demektir. İş hayatında konforuna düşkün olan Boğalar, yorucu ve stresli işlere gelemezler. Sevdiği ve angaryası olmayan bir sektörde çalışmak onları mutlu eder. Sanatsal zevkleri ve lükse düşkünlüğü olduğu için iç mimarlık onlara uygun bir meslek olur. Bununla ilgili bir bölüm okuduğunda yeteneğinin de etkisiyle çok başarılı bir iç mimar olur ve dekorasyonda harikalar yaratırlar.

İkizler (Gazeteci)

Çocukluğundan beri hep bir merak, bilgiye ulaşma ve onu işleme eğilimleri vardır. Pratikliği ve insan ilişkilerindeki başarısı da göz önünde bulundurulduğunda İkizlerden iyi birer gazeteci çıkar. Çevresinin gazına gelip alakasız bir işte girip emekli olmuşsa senelerini belki de ziyan etmiş demektir. Günümüzde internet gazeteciliğinin ve sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla habere hızlı bir şekilde ulaşıp paylaşmak daha fazla önem kazandı. Dolayısıyla hızlı düşünme kabiliyeti ve entelektüel zihniyle İkizler, zorlanmadan işin üstesinden gelirler.

Yengeç (Yazar)

Sahip olduğu yüksek hayal gücü kabiliyetiyle yaratıcı meslekleri yapabilirler. Eğer muhasebecilik, ticaret ya da işletmecilik gibi yeteneklerini kullanamayacağı ve keyif alamadığı bir işi yapıyorsa içindeki sanatçı ruhu ziyan etmiş demektir. Oysa Yengeçlerden çok iyi birer söz yazarı, romancı veya senarist olabilir. Duygusallığının da etkisiyle sihirli kelimelerden oluşan mısralara, hikayelere imza atabilir. Bir dahaki yaşamında romancı olursa tarihe adını yazdıracak bir yazar olmaması için hiçbir neden yok.

Aslan (Oyuncu)

Her zaman içinde bir star yattığını düşünür, aslında haksız da sayılmazlar. Kendine has bir çekiciliği ve ortamlarda dikkat çekmek gibi bir özelliği yok değil. Muhtemelen çocukluktan beri ünlü olmak istemiştir ancak şansı yaver gitmemiştir. Tüm bunlar rol yapma kabiliyetiyle birleştiğinde Aslanlardan iyi bir oyuncu olur. Özellikle dizi ve reklam oyunculuğu için biçilmiş kaftandır. Kamera karşısına çıkmak yeteneğin yanı sıra Aslan burçlarınınki gibi özgüven de gerektirir.

Başak (Öğretmen)

Mükemmeliyetçi ve becerikli bu burçlardan iyi birer öğretmen olur. Düzen, disiplin ve detaycı özellikleriyle öğrencilerine çok şey katarlar. Sahip olduğu bilgiyi yeni nesillere en iyi şekilde aktarmaya çalışırlar ancak titizliği yüzünden notunun kıt olma ihtimali yüksektir. Bu anlamda öğrencilerinin hırslanıp daha çok çalışmasına ve öğrenmesine vesile olurlar.

Terazi (Hakim)

Onun için bir adalet savaşçısı demek ideal bir tanımlama olur. Karşısındaki kim olursa olsun insanlara eşit muamelede bulunur ve dengeli bir yaklaşım gösterir. Birey ve toplum yaşamında hayati bir alan olan hukukun Teraziler gibi eşitlikçi insanlara teslim edilmesi gerekir. Dolayısıyla mükemmel bir hakim olacaklarının altını çizelim. İstedikleri gibi bir eğitim alamadıkları için belki de bambaşka bir iş yapıyorlar. Hukuk sistemindeki birçok kişi, Terazi burcundan çıksaydı dünya belki daha adil bir yer olacaktı.

Akrep (Dedektif)

Bitmek tükenmek bilmeyen kuşkusu onu derin araştırmalara yöneltir. Eşi-dostu, iş arkadaşı veya merak ettiği biriyle ilgili bilgi edinmek istiyorsa gözlem ve parçaları birleştirme özelliğiyle istediğini öğrenir. İşte size dedektiflik için biçilmiş kaptan. Sınırlarda dolaşan cesareti ve gizeme olan merakıyla mesleğini aşkla icra eder. Onu heyecanlandırmayan bir işte mutlu olamazlar. Eğer bir dedektife yolunuz düşerse ona burcunu sorun, Akrep burcu çıkarsa işinin ehli bir insanla çalışacaksınız demektir.

Yay (Rehber)

Hareketli ve dolaşmayı seven bu burçlar masa başı işlerde sıkılmaya eğilimlidirler. Dolayısıyla bu tarz meslekleri icra ettiklerinde yeni bir deneyim ve ortam merakıyla çok sık işyeri değiştirirler. Farklı coğrafyalara ve kültürlere olan ilgisiyle rehberlik mesleği tam onlara göredir. Sabit bir yerde, ofiste çalışıyorsa gezgin işlere çok hevesiyordur. Halbuki turistlere rehberlik ederken hem dolaşacak, hem de coğrafi bilgiyi yeniden yoğurup insanlara aktaracaktır.

Oğlak (Yönetici)

Çalışkan, disiplinli ve kuralcı olan bu burçlar çalışınca kendilerini daha mutlu hissederler. Zamanı boşa harcamaktan haz etmez, keyif çatmayı zaman kaybı görürler. Hırslı ve yönetici vasfını göz önünde bulundurursak kesinlikle iyi bir yönetici olurlar. Özellikle duygusallığın minimuma indiği bir sektörde, işkolikliğiyle patronların gözdesi olurlar. Şu an mavi yakalı bir çalışan bile olsalar mesleğini azim ve hırs ile yapıyordur ve terfi etmesi mümkündür.

Kova (Yazılım mühendisi)

Yaşamın dışında bir yönü olan Kovalar; zekaları ve teknolojiye olan yatkınlıkları ile dikkat çekerler. Klişe ve beden gücü gerektiren işler onların kişiliğiyle örtüşmez. Potansiyeli ve zevklerini göz önünde bulundurursak yazılım mühendisliği tam onlara göredir. Sürekli kendini yenileme özelliğiyle çağa ayak uydurmakta hiçbir zaman zorlanmazlar. Gelecekte bir gün tekrar dünyaya gelirseler yapay zeka teknolojisinin geliştirilmesine yönelik çalışıyor olurlar muhtemelen.

Balık (Ressam)

Gelişmiş bir hayal gücü ve sanatsal zekaya sahiptirler. Mütevazı yapılarından ötürü yeteneklerini sergileme gereği duymaz, bazen de bu özelliklerinin farkına varmadan yaşar giderler. Dolayısıyla kendisinden uzak başka işlerde harcanırlar. Sanata yönelik birçok alanda iş yapacak potansiyeli olan Balıklardan iyi bir ressam olabilir. Bu kabiliyetleri okul sıralarında başlar, iyi bir eğitim aldıklarında mükemmel ve iz bırakacak bir ressam olabilirler.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.