Burcuna Göre Bağlılığını Nasıl Gösteriyorsun?

Bir ilişkiyi ilişki yapan bazı temel unsurlar vardır. En temel ve vazgeçilmez olanı sevgi iken onu güven, uyum ve sadakat takip ediyor. Bazen bir ilişkide birine bile rastlayamıyorken bazen de sadece birinin olmaması ilişkinin gidişatını temelden değiştirebiliyor. İşte bu noktada karşımıza tabii ki birine olan bağlılık anlayışımız, yani sadakat çıkıyor. Bakalım burcuna göre birine olan bağlılığını nasıl gösteriyorsun?

Koç: Tüm Benliğiyle Yanınızda

Koç insanı sevdiği insana olan bağlılığını sürekli yanında olarak, ona ihtiyaç duyduğu desteği vererek göstermeyi tercih eder. Ha kulağa biraz basit gelebilir “bu kadar mı yani” diyebilirsiniz ama şimdi Koç burcunun o hareketli yaşamını göz önüne aldığınızda bize hak vereceksiniz. Her zaman gitmesi gereken bir yer, katılması gereken bir ortam vardır. Birisi için zaman ayırıp tüm benliğiyle orada olması Koç insanının o kişiye ne kadar bağlı olduğunu gösterir.

Boğa: Her Şeyiyle Size Ait

İşte Boğa’nın o meşhur inatçılığının en çok işine yaradığı yere geldik. Sizin güvenilir bir arkadaş ya da âşık olduğunuza kanaat getirdiklerinde sizin için yapamayacakları çok az şey vardır. Hele ki rahatından ödün verip zor da olsa her koşulda yanınızda oluyorsa size gerçekten bağlanmıştır. Eğer bir Boğanın kalbine girmeyi başardıysanız sizin her zaman yanınızda olacağına ve bu acımasız dünyanın kötülüklerinden koruyacağına emin olabilirsiniz.

İkizler: Aniden Başlayan Duygu Seli

Akıllarda yanar döner oluşuyla, kararsız yapısıyla yer edinen İkizlerin aslında son derece sadık oluşları sizi biraz şaşırtabilir. Evet, herkesle iyi anlaşma yeteneğiyle Oscar’a aday olsalar da hayatlarında her zaman gerçek anlamda bağlı oldukları birileri vardır ve gerçekten âşık olduğu sevgilisi söz konusu olduğunda sadakatini tekrar tekrar kanıtlayacaktır. O duygularını saklayan, kimselere açmayan İkizler size dökülmeye başladığında anlarsınız ki size iyiden iyiye bağlanmaya başlamış. Gözünüz aydın.

Yengeç: Geçmişini Paylaşma Cesareti

Yengeç insanı sevdiği insana gerçekten çok bağlıdır. Peki bu bağlılığını nasıl gösterir? Yengeç insanının bir ilişkide en çok korktuğu şeylerden biri incinmektir. Bu yüzden genellikle kendini korumaya yönelik bir tavır benimser. Buna rağmen bir Yengeç size geçmişini açıyorsa dürüst bir şekilde ilişkinizi etkileyen, etkileyecek şeylerden bahsediyorsa gerçek anlamda ilişkinizde mesafe alıyorsunuz demektir. Yani Yengeç size bir anlamda “sorunun kökenine inelim, böylece ilişkimizi daha sağlam temeller üzerine kurabiliriz.” diyor.

Aslan: Konforundan Ödün Verme

Her ne kadar denizde çok balık olduğunu ve o balıkların da kendisine karşı boş olmadığını bilse de Aslan bir ilişkideyken gerçekten sadıktır. Bağlılıklarını da sorunları görmezden gelmek yerine üstesinden gelmeye çalışarak gösterirler. Yani kralımız ya da kraliçemiz tahtından iner ve sizin için dünyayı daha güzel bir yer yapmak için uğraşır. İlişkinizde bir sorun varsa çözümü dışarda aramaz. Aslında Aslanın istediği şey sunduğu sadakat karşılığında sizin de ona sadık kalmanızdır. Bu kadar basit!

Başak: Sonuna Kadar Yanınızda

Başaklar yanınızda olmasını istediğiniz zaman hatta sizin ona ihtiyacınız olduğunu fark etmediğiniz zamanlarda bile yanınızdadır. Yaptığı her şey daha iyi bir sevgili olmaya ve ilişkinizi daha güçlü kılmaya hizmet eder. Siz yeter ki bir şey için çaba gösterin, en büyük destekçiniz o olacaktır. Sadakat konusunda kendisine diyecek bir şeyimiz yok, kendisi için bu konu bir ölüm kalım meselesidir.

Terazi: En Ateşli Destekçiniz Olma

Teraziler ipin ucunu kaçırırcasına sadıktır. Size olan sadakatini sizi her koşulda ve her zaman savunarak kimsenin size laf etmesine izin vermeyerek gösterecektir. Olayları başkasının perspektifinden görme yetenekleri onlara fazladan anlayış sağlar. Bir sebepten dolayı yardıma mı ihtiyacınız var! Terazi sizin için orada olacaktır ve enerjisini size yardım etmek için kullanacaktır.

Akrep: Kendini Açma Cesaretini Gösterme

Akrepler için ölümüne sadıktır dersek çok fazla abartmış olmayız herhâlde. Normalde kendinden bahsetmek yerine başkalarını gözlemlemeyi tercih eden Akrep sizle kendisiyle ilgili zorlu konuşmalar mı yapıyor? O zaman gerçek anlamda şanslı sayabilirsiniz kendinizi. Sevdikleri insanın bir problemi olduğunu düşünüyorsa ona ihtiyacı olan yardımı sunar, o kişinin yanında olduğunu, yalnız olmadığını bilmesini sağlar.

Yay: Biraz Mesafeli Ama Gerçek Sadakat

Özgürlüğüne düşkün Yay öyle hep yanınızda olmayabilir ama ona gerçekten ihtiyacınız mı var! Koşup gelmekten çekinmeyecektir. Çünkü bir Yay için sadık olmak önemli bir karakter özelliğidir. Yay çok sıkı fıkı olmayı sevmeyebilir ama sadakati inkâr edilmezdir. Bu özgür çocuk, sizin onun için değerli olduğunuzu bir şekilde gösterecektir.

Oğlak: İlişkiye Sahip Çıkma Arzusu

Oğlak Zodyak aleminin en sadık burçlarından biridir ve sorumluluklarını çok ciddiye alır. İhtiyaç duyduğunuz anda yanınızda olur ve konu ne olursa olsun sizi savunmaktan kendisini alamaz. Öyle ilişkinizi tehlikeye atacak mantıksız şeyler yapmaz. Genellikle büyük resme bakarlar ve sadık olmak onlar için gerçekten önem taşır.

Kova: Hayatınızı Güzelleştirme İsteği

Kova insanı sadakatini hareketleriyle göstermeyi tercih edenlerden. Âşık oldukları insana karşı son derece destekleyicidir ve onlar için dağları tepeleri aşabilir. Tabii bunu gezmeyi tozmayı sevdikleri için de yapabilir ama o başka. Sevdikleri insanlara yardım etmeye, hayatlarını değişik yollarla daha iyi hale getirmeye çalışırlar. Bir Kova söz vermişse, kesinlikle yerine getirecektir.

Balık: Gerçekten Anlaşıldığını Hissettirmek

Balıklar sadakatini özverili, şefkatli davranarak gösterir. Karşısındaki insan Balık insanının yanında anlaşıldığını, birinin kendisini gerçek anlamda duyduğunu hisseder. Balık insanı her iki tarafında duygularını paylaşacağı durumlar yaratır. İlişkinizde çatışma ya da problemler olsa da fark etmez, o hep yanınızda olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.