Burcuna Göre Aşk Hayatını Nasıl Baltalıyorsun?

İnsanoğlu olarak hepimiz çeşit çeşit çelişkilere sahibiz. Bir yandan sevdiğimiz insanla rüya bir çift olmak isterken bir yandan isteyerek ya da farkında bile olmadan ilişkimizi baltalayıp duruyoruz. Kimimiz bunu bağlılıktan korktuğu için kimimiz ise ilişki kelimesi ona sorumluluğu, monotonluğu çağrıştırdığı için yapıyor. Peki sen aşk hayatını baltalayan hangi hatayı yapıp duruyorsun?

Koç: Kafandaki Kalıplardan Kurtul

Maceracı ve yerinde duramayan biri olduğun için âşık olduktan bir süre sonra midendeki kelebekler yerini ağır ağır ilerleyen salyangozlara bırakacak, her şey aynı ve sıkıcı olacak diye korkuyorsun. Ancak şunu bilmelisin ki ilişki dediğimiz olgu hiçbir zaman belli bir programa sadık kalmaz. Aşk sürekli olarak başka bir şeye dönüşüp durur, kendini yeniler, seni de karşındakini de şaşırtır. Bu yüzden önce kafandaki bu düşünceleri fırlatıp atıyorsun, sonra gör bak ilişkin nasıl senin gibi macera dolu ve eğlenceli oluyor.

Boğa: Konfor Alanından Çık

Bir Boğa olarak sevgiline karşı hem tutkulu hem de aşkla dolusun. Ancak kimse sana “konfor alanından dışarı çık” demesin istiyorsun, hep o güvenli bölgede durayım istiyorsun. Değişime karşı esnek olmayışın senin ilişkinin sürekli değişen dinamiklerine karşı savunmasız bir pozisyonda bırakıyor. Sen de sınırlarını keşfedemiyorsun karşındaki de seni tam olarak tanıyamıyor. Bu yüzden bir şeylerin sürekli aynı kalamayacağını kabul etmelisin ve gidebildiğin yere kadar gitmelisin.

İkizler: Hislerini Gizlemekten ve Perdelemekten Vazgeç

Evet sevgili İkizler, ortamların sevilen, aranan neşeli insanı. Girdiğin ortamın havasını bir anda öyle bir değiştiriyorsun ki kimsenin aklına senin de üzüleceğin, incineceğin gelmiyor. Ancak bu özelliğin ilişkiler söz konusu olduğunda başına bela olabiliyor. Çünkü sevgilin ne düşündüğünü, nasıl hissettiğini anlamakta gerçekten zorlanıyor. “Bir insan sürekli neşeli olamaz ki canım” diyor. Senin derinlere sakladığın duygularını, kimseye açmadığın sırlarını öğrenmek istiyor. Bırakalım artık bu “hiçbir şey beni üzemez” havalarını da sevdiğimize nasıl hissettiğimizi açıp, kendisinin bizim için özel olduğunu gösterelim.

Yengeç: Özverili Olayım Derken Kendini Hırpalama

Senin en büyük kusurun biraz fazla özverili oluşun sevgili Yengeç. “Özverili olmanın nesi kötü, keşke herkes benim gibi olsa” dediğini duyar gibiyiz ama dünya senin gibi tatlı insanlarla dolup taşmıyor. Bir yerlerde bu özelliğinden faydalanmak isteyen bazı kötü insanlar var. İlişkide karşındakini düşünmek ve cömert olmak çok güzel şeyler ama nerde duracağını da bilmelisin. İlişki denilen şey uzlaşma üzerine kuruludur. Bırak bir kere de işleri yoluna koymaya çalışan kişi o olsun.

Aslan: Gururunu Bir Kenara Bırakman Gerektiğini Kabullen

Eğer dünya üzerinde gurur yüzünden ölecek biri varsa o da sensin Aslan burcu, lütfen kusura bakma. Herkes senin kendini güçsüz bir pozisyonda bulmaktansa tüm haşmetinle tasını tarağını toplayıp bu diyarı terk edeceğini bilir ama ilişkinin değişen dinamiklerine, sürekli değişen rollerine kendini bir bırakabilsen… İzin ver bir kere de sevgilin önden gitsin, işleri senin için yoluna koysun. Bak ne kadar rahatlayacaksın.

Başak: Biraz Optimist Ol, Lütfen!

Sevgili Başak, senin en büyük problemin aşırı analiz yapmak; bunun sen de farkındasın. Konu ilişkilere gelince bütün olasılıkları zevk olsun diye de çoğunlukla kötü senaryoları düşünüyorsun bu da yetmiyor kalkıp bu olasılıkların sonuçları analiz ediyorsun. Bir dur, bir sakin ol! İlişki denilen şeyde bir şeylerin kendiliğinden gelişmesi o ilişkiyi daha heyecanlı kılar; sıkıcılıktan çıkarır. Gerçekten kendini bu denli büyük bir baskının altına koymana gerek yok. Anlıyoruz her şey mükemmel olsun istiyorsun ama o işler her zaman öyle olmuyor.

Terazi: Yalnız Kalma Korkunun Üstesinden Gel

Tatlı Terazi, senin yapman gereken şey yalnız kalma korkunun üstesinden gelmek. Yalnız kalmaktan korktuğun için sürekli senin için doğru olmayan bir ilişkiden diğerine atlayıp duruyorsun. Bu tutumun çevrendeki insanlar üzerinde de olumlu bir iz bırakmıyor. Aynı şey sevgilin için de geçerli. Sürekli beraber olamazsınız ki… Bak sıkılırsınız bir yerden sonra. Bizim sana tavsiyemiz; kendinle vakit geçirmeyi öğrenmen, kendini tanıman.

Akrep: Güven İnşa Etmeyi ve Güvenmeyi Öğren

Sırf diğer insanların seni hayal kırıklığına uğratmasına izin vermemek için fazla bağımsız yaşıyorsun. İşleri hep kendi başına halletmek istiyorsun. İşte problemimiz burada başlıyor. Bir yerden sonra kimseye güvenemeyecek aşamaya geldiğin için, dışardan biraz soğuk belki biraz asosyal görünüyorsun. Ancak unutma ki aşk denilen şey her zaman karşılıklı güven üzerine kurulur.

Yay: Sorumluluklardan Kaçmamalısın

Merhaba Zodyak alemin havai çocuğu. Hayat bildiği gibi gelsin, sen de akışa kapılarak yaşa istiyorsun. Sana göre aşk da hayatın herhangi bir parçası ve aman aman bir öncelik değil. Gerçek anlamda bir ilişkiye girdiğinde ve işler ciddileştiğinde aşkın tahmin ettiğin gibi kolay, kestirilebilir bir patikaya sahip olmadığını anladığında canın gerçekten sıkılabilir. Bir de bunun üstüne ilişkide sana düşen şeyleri yapmakta isteksiz davrandığında problemler yakanı bırakmayacak maalesef. Karşındaki de insan; bir yerden sonra iki kişilik uğraşmaktan yorulacak.

Oğlak: İnsanları Olduğu Gibi Kabullenmeyi Öğren

Bir Oğlak olarak olaylara sürekli olarak kötümser açıdan bakmak gibi bir eğilimin var. Sana göre bu kendini acımasız dünyanın getireceği kötülüklerden korumanın bir yolu. Herkesten en kötüsünü yapmasını bekliyorsun ve böylece kendin olabilecek en kötü senaryoya hazırlamış oluyorsun. Aferin, böyle devam et, bakalım daha kaç ilişkiyi böyle harcayacaksın? Sana tavsiyemiz, standartlarını biraz düşür, karşındakinin de senin de kusurlu olabileceğini, herkesin seni sırtından vurmak için sıraya girmediğine inan. Bunu kendin için yap Oğlak.

Kova: En Azından Sevgiline Karşı Şeffaf Ol

Bağımsız olmak senin için bir hayat tarazı ve duygusal konularda kendini birilerine açmak pek sana göre değil. Ancak bu tavrın başta sevgilin dahil çevrendeki insanları dışarıda bırakıyormuşsun hissi yaratabilir. Herhangi bir duygusal travmadan korunmak için insanlardan uzak durmak isteğini anlıyoruz anlamasına ama bu seferliğine ilişkine biraz şans versen nasıl olur diye de düşünüyoruz açıkçası. Duygular konusunda risk almak korkutucudur ama biriyle gerçekten derin bağlar kurmanın tadını yaşamadan buralardan göçüp gitme be Kova.

Balık: Aşk Acı Çekmek Değildir

Bir balık olarak gerçekten özverili ve çok şefkatli birisin ve bu seni mükemmel bir sevgili yapan özelliklerinden sadece biri ama Yengeç için yaptığımız uyarı ne yazık ki senin için de geçerli. Çoğu insan cömertliğini ve nazikliğini kendi menfaatleri için kullanmak ister. Şefkatin seni düşüncesiz bir sevgiliye mahkûm edebilir ama bu durum seni sadece üzer sevgili Balık. Her zaman diğer insanların sana senin onlara davrandığın gibi özverili davrandığından emin ol lütfen.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.