Burcuna Göre 2018’in Aşk Tüyoları!

Aşk insana tepeden inmiyor, bacadan ansızın düşmediği gibi kimi zaman kapıyı dahi çalmayabiliyor. Malum köşesinde oturanın önünden otobüs de geçmiyor. Ama ufak bir gayretle geceler ipek çarşaflara dolabilir, duygular eşini bulup harlayabilir. Dememiz o ki hareket etmeden yaklaşmayı beklemeyiniz, bu yıl aşk hayatınızı parlatmak için de sözlerimize kulak veriniz!

Koç

Yılın en belirgin hareketi 7 Mart’ta burcunda Venüs’ün harekete geçmesiyle başlayacak gibi görünüyor. Mart kapıdan baktırırken, hayatının aşkını da senin için kandıracak. Tabi gözünü dört açıp gönlünü aralamazsan aşkın çubuk olup kendini gözüne soksa ne fayda! Yakınlaşmak istediğin biri varsa zamanıdır gazı kökle harekete geç. Al Venüs’ü ardına maceraların en şenliklilerini ellerinle seç!

Boğa

Mart vedaya hazır olduğunda, ay yerini bir sonrakine bıraktığında, kalbinde sıcacık bir kucak açılıp sevdiğini bekleyemeye koyulacak, Nisan senin için bu yıl bir başka bahar getirecek! Venüs şansını da aşkını da kuşanmış emrine amade olsa da iş sende bitiyor. Var olan ilişkinde daha tutkulu ve sahiplenici olabileceğin gibi, çok huyun olmasa da ani bir ilişkinin kızıl gecelerine konuk olabilir, hayatını aşkını bulabilirsin.

İkizler

İkizler aklın havada, gözün hop orada hop burada kalmasın, bahar aylarından aklın başına toplanıp etrafına sevecen gözlerle baksın! Aşk hayatın en cümbüşlü renklerden harman, hareketli bir ilişki dört nala çıkmış geliyor. Bakış açın çok önemli. Arkan dönükse bahar rüzgârı der geçer, yüzün dönükse fırtınası yakan, tutkusu harlayan bir aşkın içine düşmen an meselesi! Nisan, Mayıs ayları senin için çok önemli.

Yengeç

Pek canımız Yengeç bu tarihi bir kenara yaz; 15 Mayıs! Aşkın baş köşesinde yer aldığı, tümden bir yenilenme süreci seni bekliyor. Kozandan çıkıp, ışıl ışıl kanatlarınla arzu endam edeceğin günler, havanın iyiden iyiye ısındığı günlerde sıcacık başlıyor. Aşkın ayakları yerden keseni bu yıl senin payına düşüyor da sana da çok iş düşüyor. Biraz silkelenmek, hız kazanmak, minik heyecanlara kapıları aralamak vakti! Şefkatin yerini tutku, geleneğin yerini yenilik alsın, bu yıl kalbin bir ayrı atsın!

Aslan

Yaz aylarının iyiden iyiye ısıttığı, kanların hep birlikte kaynadığı dönemlerde; Haziran, Temmuz aylarında; aynaları en iyi olmak için eskitebilir, kendini her zamankinden çok daha güzel ve çekici hissedebilirsin. Tam da bu dönemde içinin kımıltısı aşk hayatına yansırsa, ayaklarını yerden kesecek bir sevgili çıkagelirse hiç şaşırma! Aman diyelim, hazzın doruklarını yaşarken şaşkınlıktan yakaladığını da kaçırma! Bir de sonunu hayal etmeyi bırak, yaşamaya bak! Şimdi kendini değil, ilişkini abartmak vakti.

Başak

Bu yıl perdelerini aralayıp, pencerelerini açıp, görünür olmak vakti! Ne istediğini bilip çağrını ona göre yapmazsan payına düşene razı olmak ya da ellerin bomboş kalmak zorunda olmazsın! Şimdi gelelim yeni yılın Yeniay’ın gerçekleştiği gün itibariyle açtığı şans kapına; 9 Eylül! Aşk, para, çocuk! Hepsi bir anda arzuna sunulacak, elini çabuk tutar, gözünü dört açarsan hepsini kucaklamak senin elinde! Arzularını gizlemeyi bırak, artık yaşamana bak!

Terazi

Takvimler 7 Ağustos’u gösterdiğinde, biraz da abartılı bir dille, sana çevrilen bakışlar hayranlıktan ışıldayacak, üzerine beğeni sağanakları yağacak! E bu kadar fırsatın birini el çabukluğuyla yakalayabilirsen, aşk günlüğün sayfalara sığmayacak, dolup dolup taşacak! Bu yıl aşktan yana şansın, hazdan yana katmerli bahtın açık! Herkes peşimden koşuyor, elimi sallasam yüz ellisi deyip, avucuna düşeni kaçırma! Sonra kaçanı yakalayacağım diye maraton koşmak zorunda kalma!

Akrep

Akrep’ler için yepyeni bir sayfa bu yıl! Tepeden tırnağa köklü değişimler, “tanrım beni baştan yarat” nağmelerine yanıtlar bu yıl ansızın gelip kurumuş, çatlamış, çürümüş, bozulmuş, eskimiş ne varsa; maziye yolluyor, sense tertemiz bir başlangıç yapıyorsun.  23 Ekim itibariyle Güneş burcuna geçiyor, gece gündüz dinlemeden dokunduğun her şey alev alıyor. 7 Kasım’da gerçekleşen Yeniay’a çok dikkat; yoksa tutkulu bir ilişkiyle ayakların yerden mi kesiyor?

Yay

Bu yıl hayal et, hayatında fazlası için yer aç! Heyecanın dorukları görür, özgürlükten canın sıkılırsa şaşma! 8 Kasım’da Jüpiter 1 yıllığına misafirliğe geliyor! Ve seni beşe katlamadan da gitmek istemiyor. Şansın ağzını sonuna dek açıyor, ilişkilerini şenlendirmek ise sana kalıyor! Yakıtı fazla alıp yüksek irtifadan inmezsen fırsatlar kaçar, şansını göz ardı edip yaşarsan zaten fırsatlar görünür olmaz! İyisi mi hayatına değen bu bereket elinden alabileceğin her şeyi al! Aşka apayrı bir yer ayır!

Oğlak

Duvarlarını yık, tabularını kır, esnemez diyen nice insanlar elastiklik kazandı, ben başkayım deme biraz keyiflerine alan aç! Molayı mola gibi yap, eğlendiğin anlarda işi gücü zihninden tümden çıkar at! Birden kendini sahnelere at, sorumluluklarını da buruştur doğru çöp tenekesine fırlat demiyoruz! Ancak aşk prensip dinlemez, usulca değişime hazır olduğunun sinyallerini vermezsen gelip çatmaz! 26 Aralık’ta Venüs ziyaretiyle biraz duygularına kulak kabart! Güzelliğini toplum içinde gün yüzüne çıkart! 15 Mayıs’ta içinin ısınmasına mâni olma! Ocağın altını yakmasan da buz tamponu yapmazsan kâfi!

Kova

Bu yıl biraz romantik olsan, hiç de fena olmaz aslında! Arkadaştan sevgili yapmayı başardın, şimdi sıra tam tersinde! Önce sevgili sonra arkadaş olmaya bak, duygularına da kendilerini gösterebilmeleri için zemin yarat! 18 Ocak’ta Venüs gökte aradığını yanına getirebilir, sana sıra dışı kişilerden oluşan bir sosyal çevre kurman için fırsatlar sunabilir. Henüz arkadaş olmadan kalbinin gıcıklanmasına kulak verirsen, duygusal ilişkinin heyecanı her zamankinden biraz fazla olabilir. Yelken hazır, rüzgârın ne yönden eseceği belli, gerisi senin cesaretine kalmış!

Balık

Rüya gibi bir aşk yaşamak tümüyle senin ellerinde desek; ama gibisini unutma rüyaya dalma diye de eklesek, bir de 11 Şubat başlangıçlı uzunca bir dönem biçsek; ne dersin? Bizim birkaç diyeceğimiz daha var. Zira kendini aşkın derinine kaptırıp boğulma, uçuşup dünyevi olandan fazla da uzaklaşma! Bizimle kal Balık, bizimle kal! Yaşadığın bu düşsel aşkın uyanıkken başına geldiğini unutma ve sevgilini hikâyenin dışında bırakıp yalnızca kendi duyguna kapılma! İşte o zaman büyük haz var unutma!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.