Burcuna Göre 2018 İlkbahar Trendleri Nelerdir?

2018 İlkbahar sezonu neredeyse her dönemden bir parça ile gönlümüzü aldı. Minimalden maksimale, 80’lerden  90’lara, pastel tonlardan parlak tonlara kadar her şey mübah bu sezon. Peki bu trendlerin hangisinin senin burcuna uygun olduğunu biliyor musun? Merak edenleri buraya alalım.

Parlak Renkler Koç Burcunu Çağırıyor 

Parlak renkler bu sezon sanki boya kutularından fırlamışçasına coşkulu. Günlük hayatta kullanmaya çekindiğin neon sarılar, Barbie’nin bile selam durduğu göz alıcı pembeler, kan kırmızılar hepsi podyumdan sokağa inecek bu sezon. Parlak renkleri podyumda en iyi taşıyan tasarımcılar arasında Mary Katrantzou’nun sarı gömleği, Calvin Klein’nın muhteşem kırmızı omuz detaylı kırmızı elbisesi ya da sanki alelade beyaz bir gömlek tasarlamışçasına sunulan Akne pembe ceket tam Koç burcuna uygun. Koç’ların tarzında aradığı coşkuyu ve cesaretini körüklerken çocuksu yanına da göz kırpıyor.

 

Lavanta Kokusu Boğa Burcunda

Pantone’nin her yıl belirlediği renk kartelasında bu senenin rengi mor çıktığında bunun podyuma taşınacağı belliydi. Fakat bu kadar modern çizgilerde ve lavanta renginde tasarlanacağını düşünmemiştik. Baharın fresh görünümünü tamamen yansıtan, lavantanın sakinleştiren kokusunu hissettiren bu renk sabırlı, sakin ve uysal tavrı ile Boğa burcunun bu yılki rengi olmalı. Toplantılara katılacağın günlerde Michael Kors’un podyuma taşıdığı gibi takım elbisede, günlük hayatında Tibi’nin tasarımları gibi şık bir gömlekte ya da bir davette uğraşılmamış şıklık yaratmak için Roland Mouret tasarımı gibi tek omuzlu bir elbise de lavanta rengini tercih edebilirsin.

 

Hareketli Fırfırlar İkizler Burcunun Radarında

Çeşitliliği seven, hareketli ve değişime her zaman açık olan İkizler burcundan daha iyi fırfır trendi taşıyacak tek bir burç yok! 2018 İlkbahar trendlerindeki fırfırlar hem coşkulu hem de sakin tasarımlarda hayat buldu. Bu da tam, çabuk karar değiştiren İkizler burcuna göre. Romantik detaylara yer vermek istediğin günlerde Valentino tasarımı elbise gibi tek bir noktada dikkat çekebilir, seksi olmaya karar verdiğin günlerde tek omuzlu tek parça Isabel Marant tasarımını ya da gizemli olmayı düşündüğün günlerde ise şık Erdem tasarımı gibi uzun fırfır detaylı elbiseleri tercih edebilirsin.

 

Geleneksel Tavrıyla Trençkot Yengeç Burcunda

Her bahar trençkotun moda olduğu bir sezon yaşamamız kaçınılmaz. Hatta her kadının gardırobunda rengi ne olursa olsun mutlaka bir tane trençkot vardır. Geleneksel yapısı ve tutumlu olmasıyla öne çıkan Yengeç burcunun da dolabında mutlaka bir tane trençkotu vardır. Fakat asla modası geçmeyen trençkotlar bu yıl hayal gücü yüksek Yengeç’lerin şanına yaraşır bir görünümde podyumdan sokağa inecek. Cesareti olan Yengeçler Maison Margiela gibi çift renk ve çift kat tasarımı, romantik ve dikkat çekici bir tarzda olmak isteyenler Loewe tasarımı dizden aşağısı püskül detaylı trençkot tasarımı ya da geleneksel yapısı bozulmadan sezona modifiye edilen Valentino tasarımları gibi farklı tasarımlarla bu bahar kendini bulabilirler.

 

Şeffaf Detaylar Aslan Burcunun Hakimiyetinde

Dikkat çekici, özgüvenli, etkileyici ya da eğlence arayan! Aslan burcuna ait olan bu sıfatlar hangi tasarımda hayat bulur diye sorsak tüm tasarımcılar hep bir ağızdan transparan detaylarda cevabını verirler. Her yıl mutlaka bir detayıyla podyumda yer alan transparan, bu bahar fazlasıyla ben buradayım diyecek. Bu kelimenin de en çok yakıştığı burç olan Aslan’ların stillerine oldukça katkı yapacak gibi görünüyor. İşte Aslan’lar için seçtiğimiz siyah vücuda gizemli bir seksilik katan Dolce & Gabbana tasarımı, sezonun pastel renk trendine de uyum sağlayan Jil Sander elbise ya da özellikle yaz partilerinde salınacağın Fendi elbise…

 

Başak Burcunun Tek Renk Mükemmeliyetçiliği

 

Sade ama seçici Başak burcunun mükemmeliyetçiliği bu yıl podyumdan sokağa tek bir renk kusursuzluğunda iniyor. Tepeden tırnağa tek renk olmak Başak’ların itinayla tedbiri elden bırakmayan tavrı ile düzenli yanlarını tarzlarına taşıyacak bu bahar. Gündelik hayatta Versace gibi bir kot ve tişört ile, spor şıklık aradıkları günlerde Tibi’nin kusursuz kesimleri ile ya da önemli bir toplantı günü Michael Kors ciddiyetinde bu trendi uygulayabilirsin. Fakat trendi maksimum iki parça ile kullanmalısın, daha fazlası olmaz.

Pastel Tonlar Uyumu Terazi Burcunda

 

Bahar demek tüm dondurma renklerinin sokağa taşınması demek değil mi aynı zamanda? Mor, pembe, sarı, mavi ya da yeşil! Hepsinin önüne bebek ya da açık kelimesini ekleyince işte huzurlarında bu baharın modası pastel tonlar. Bu kadar huzurlu renk tabii ki uyumlu, zarif ve dengeli Terazi burcuna yakışacaktır. Bu renkleri ister Micheal Kors gibi tonsürton şeklinde hem sakin hem de sofistike bir görünümde istersen de Peter Pilotto ya da Celiné gibi farklı renklerde uygulayabilirsin.

 

Kırmızı ve Pembe Tutkulu Akrep Burcunda

 

Bir araya gelmeyeceğini düşündüğümüz renklerden kırmızı ve pembe, son birkaç sezondur asla moda hatası olarak değerlendirilmiyor. Peki, bu kadar iddialı ve riskli iki rengi kim bir arada kullanabilir diye sorsak cevabınız ne olurdu? Cevap tartışmasız Akrep kadınıdır. Akrep kadının tutkulu tarafı ile duyguları yoğun sezgisel yönünü harmanlayacak iki renk daha yok dünyada. O nedenle nu sezon kırmızı ve pembe trendini en iyi kullanacağını düşündüğümüz burç Akrep’ler. Bu trendi podyumda öne çıkaran tasarımcılar ise modern görünümü ile Oscar De La Renta, gizemli yanı ile Roksanda ve sofistike kadının yaratıcısı Isabel Marant oldu. Akrep kadınına ise bu trendi sokağa özgürce taşıması kaldı.

 

Coşkulu Yay Burcu Gökkuşağının Etkisinde

 

Enerjik, dobra ve özgürlüğüne düşkün Yay burcu gökkuşağının tüm renklerini üzerinde taşıyacak kadar ileri görüşlü. Ne mutlu ki tüm renkleri üzerinde taşımak bu bahar haddinden fazla trend. Öyle ki tek bir kombinde Dolce & Gabbana tasarımı gibi şapkadan kazağa ve hatta ayakkabıda bile alabildiğine renk önceki sezonlarda rüküş sayılacakken bu sezon en önemli trendlerden. Şuna gözümüz kapalı eminiz ki bu trend enerjisi ve coşkusuyla bilinen Yay burcuna çok yakışacak. Umursamaz gününde ise House Of Holland tasarımı gibi sakin, girişken günündeyken ise Philopsophy Di Lorenzo Sarafini tasarımı gibi renkli bir elbise tercih edebilirsin.

 

Kalem Etek Olgun Oğlak Burcunda

 

Modern, disiplinli, geleneksel, saygınlığa önem veren Oğlak burcu için moda tasarımcıları bu yıl kalem eteği podyuma taşıdı. Genellikle ofis hayatının vazgeçilmezi kalem etekler kurallara uyan ve ölçülü Oğlak kadının radarından kaçmayacaktır. Farklı olmak istediğin günlerde Prada gibi korkusuzca karmaşa yaratabilir, iş hayatında minimal etkileri taşıyan Victoria Beckham tasarımı gibi sade ya da renkli kişiliğe büründüğün günlerde ise Calvin Klein gibi neon sarı kalem etek tercih edebilirsin.

 

Kova Burcu Koyu Denimlerle Anılacak

 

Modası asla geçmeyen fakat her sezon da farklı şekillerde öne çıkan denimler bu sezon oldukça koyu tonlarda. Sıra dışı ve eşitliği seven tavrıyla bilinen Kova burcu aynı tondaki denim-on-denim kuralını tarzına en kolay yansıtacak burçtur. Sade bir günde Mugler tasarımı gibi kısa bir elbise ile bildiğini okuyan tavrında olduğu günlerde Tom Ford tasarımıyla ya da sadece sıra dışı olmak istediğin günlerde ise Zadig Voltaire tasarımını tercih edebilirsin.

 

Romantik Balık Burcu ile Puantiyenin Dansı

 

Romantik ve naif desenler arasında kendine koca bir yer edinen puantiye 2018 ilkbahar trendleri arasında oldukça öne çıkıyor. Bu sene tek başına kullanabileceği gibi başka desenlerle karıştırmak da serbest. Üstelik sadece siyah ve beyazın tekelinde de değil. Renkli puantiye desenini en iyi kullanacak bir burç varsa o kesinlikle hayal dünyası geniş Balık burcudur. Eğlenceli bir günde Valentino gibi gökkuşağı renklerinde, sakin ama romantik bir günde Rodarte gibi fırfırlı pembe bir tasarımda ya da yaratıcı bir günde kocaman sarı puantiyeler ile bu trendi uygulayabilirsin.

 

Görseller: Tüm görseller Vogue Runway sitesinden alınmıştır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.