Burcuna En Uygun Sabah Rutinini Bul

Yeni bir güne başlamak herkes için farklı şeyler ima eder. Bu yüzden her yeni doğan güneş ile birlikte yaptığımız şeyler de farklılık gösterir. Güne nasıl başlarsak geri kalanı da o şekilde devam edeceği için, sabah gözümüzü açtığımız andan itibaren yaptığımız işler günümüzün geri kalanına da etki eder. Fakat herkesin aynı rutini takip etmesini beklemek oldukça komik olur çünkü başka birine iyi gelen bir sabah rutini sana iyi gelmeyebilir! Eğer sen de bu hafta yeni bir başlangıç yapmak istiyorsan doğru yerdesin çünkü burcuna en uygun sabah rutinini bularak gününün geri kalanını mükemmel bir hale getirebilirsin!

Koç

Gözünü açtığın andan itibaren günün geri kalanı için heyecanlı ve coşkulu oluyorsun. Gün içine sığdırabildiğin kadar şeyi sığdırmak istiyorsun. Bu yüzden senin sabah rutininin içinde hareketli bir şeyler olmalı. Sabah kalkar kalkmaz yapacağın hareketli bir egzersiz programı hem günün geri kalanını oldukça enerjik geçirmene yardımcı olacak hem de sıkılaşacaksın!

Boğa

Sabah uyandığında kimseyle konuşmak istemiyorsun, en azından ilk kahveni içene kadar. Biraz zamana ve kişisel alana ihtiyacın oluyor bu yüzden senin sabah rutinin yavaş, sakin ve huzurlu olmalı. Hazırlanırken bir bardak kahve eşliğinde sakin enstrümantal şarkılar dinlemek sana göre biçilmiş kaftan!

İkizler

Sabah uyandığı andan itibaren konuşmak ve bir şeyler anlatmak için can atıyorsun! Ayrıca uyanır uyanmaz sosyal medyada neleri kaçırdığını da bilmek istiyorsun. Bu yüzden sana en uygun sabah rutininin içinde arkadaşların ve ailenle haberleşmek olmalı. Bunu ister bir telefon görüşmesiyle, istersen de göndereceğin bir mesajla halledebilirsin. Ayrıca bir arkadaşınla beraber yapacağın egzersizler de tam sana göre.

Yengeç

Sabahları bir anda yataktan kalkamıyorsun ama kalktığın zaman da sessiz ve sakin olmayı tercih ediyorsun. Bunun yanı sıra kendinle baş başa zaman geçirmekten de hoşlanıyorsun. Bu yüzden sabah rutininde kendinle ilgili bir şeyler yapabilirsin. Uzun uzun alacağın duşlar ve bir yüz maskesi bunun en güzel örneklerinden biri olabilir.

Aslan

Kabul edelim sabahları muhtemelen ışığını yansıtabildiğin bir zaman dilimi değil… Sabahları ayılmak senin için biraz zor ve ayıldığında da bir miktar huysuz olabiliyorsun. Bu yüzden senin sabahların sessiz ve kontrollü olmalı. Kalkman gereken zamandan 10-15 dakika erken uyanarak kendine ayılmak için biraz zaman tanımalı ve belki de biraz meditasyon yapmalısın. İnan sana çok iyi gelecek!

Başak

Düzenli ve planlı olmayı seviyorsun, bu yüzden senin sabahlarının hepsi birbirine benziyor, yani aslında sen kendi rutinini çoktan bulmuş durumdasın. Ama bu durumu biraz daha planlı hale getirebilirsin. Sabahları yapacağın egzersizleri belirli bir düzene oturtup gün içinde yapman gerekenlerin listesini yapabilirsin. Böylelikle günün geri kalanını da oldukça verimli geçirebilirsin.

Terazi

Uyandığın andan itibaren hayatındaki insanlarla ilgilisin ve tek istediğin şey biraz huzur. Genel olarak sadece sabahları değil, tüm gün boyunca karmaşık ve hareketli şeyler yapmak hoşuna gitmediği için sabah rutinin de huzur dolu olmalı. Sabahları bir bardak sıcacık çay ile sevdiğin bir kitabı okumak seni hem güne huzurlu başlatacak hem de seni oldukça dinginleştirecek.

Akrep

Çalışkan ve iradeli olduğun için sabah gözünü açtığın anda gün senin için başlamış oluyor. Sabah rutinine günün geri kalanından daha çok verim alabilmek için spor yapmayı kesinlikle eklemelisin, ama bunu bir partnerle değil yalnız yapmanı öneririz. Eğer yakınlarında bir spor salonu var ise en yakın zamanda kendine bir üyelik açtırmayı düşünmeye başlasan iyi edersin!

Yay

Bu zamana kadar alarm çaldığında telefonunun ertele butonuna hiç basmamış olabilirsin, çünkü sen bu dünyadaki en enerjik insanlardan birisin. Eğer yapman gereken bir şey varsa sabah 4’te bile kalkabilirsin. Bu yüzden sabah rutinin ne içerirse içersin erken başlamalı! Sabahları uğruna erkenden uyanacağın bir amaç bulup senin için önemli olan şeylere vakit ayırabilirsin. Mesela yeni bir dil öğrenmek ya da seyahatlerinle ilgili bir blog yazmak gibi!

Oğlak

Ne hemen yataktan kalkabiliyorsun ne de yatağa yapışıp kalıyorsun. Yani sen tam ortalarda bir yerdesin fakat her gün aynı saatte uyanmaya özen gösteriyorsun çünkü senin için planlı olmak oldukça önemli. Senin sabah rutininde evden çıkmadan önce yapman gereken her şeyi yapmak olmalı. Bu yüzden uzun uzun kahvaltılar hiç sana değil. Hızlıca hazırlayacağın bir smoothieyi mevcut rutinine dahil edersen günün geri kalanını daha enerjik geçirebilirsin!

Kova

Genel olarak tahmin edilemeyen davranışların var ve sana ne yapılması gerektiğinin söylenmesinden pek de hoşlanmıyorsun ve bir rutine bağlı kalamıyorsun. Bu yüzden bir gününün diğer güne benzemesi birazcık zorlaşıyor. Aynı zamanda her zaman etrafında nelerin olup bittiğinden haberdar olmak istiyorsun. Bu yüzden sana uygun bir sabah rutini bulmak oldukça zor, fakat ne yaparsan yap sevdiğin aktiviteler için zaman ayırmayı sakın ihmal etme, buna gündemde olup bitenleri takip etmek ve arkadaşlarınla haberleşmek de dahil.

Balık

Bu yazıyı okurken keşke hala uyuyor olsaydım dediğini duyar gibiyiz. Elinde olsa tüm gün yatakta kalıp hayal alemine dalabilirsin, ama işler gerçek dünyada maalesef böyle işlemiyor. Bu yüzden senin sabah rutinin sıcak ve samimi olmalı. Eğer zamanın varsa kahvaltını ve kahveni alıp yatağına geri dön ve kahvaltını sevdiğin bir şeyleri izlerken yap. Uzun ve sıcak bir banyo keyfini de atlama. Tabii tüm bunları yapabilmek için biraz daha erken kalkman gerektiğini de unutma…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.