Burcuna Göre Anneler Gününde Nasıl Bir Çiçek Almalısın?

Yalnızca Anneler Gününde değil, her gün onları hatırlıyor, bol bol seviyor, içimizden geldiğince hediyelere boğuyoruz! Anneler Günü de onlara olan minnetimizi ve sevgimizi bir kez daha dile getirmek için bir bahane desek yanlış olmaz. Peki hayatımızın en güzel çiçekleri annelerimize hangi çiçek daha uygun? Burcuna göre ona hediye edebileceğin en güzel çiçeği öğrenmeye hazır mısın?

Koç Burcuna; Kırmızı Gül

Doğduğun günden beri, hayatındaki en cesur ve en güzel kadın kesinlikle annen! Ne zaman pes etmeye hazır olsan, kendinden emin bir şekilde ayakta durmanı ve devam etmeni hatırlattı değil mi? Yıllardır böyle bir rol modele sahip olduğun için muhtemelen kendini çok şanslı hissediyorsun ve alacağın çiçek ne olursa olsun çok mutlu olacağını, seni takdir edeceğini biliyorsun. Fakat hiçbir çiçek, mücadeleci ve cesur ruhunu, kırmızı gül kadar ona hissettiremez!

Boğa Burcuna; Laleler

Bir Boğa annesi her zaman çok güvenilir olmuştur! Ne zaman ona ihtiyacın olsa hep yanındaydı ve seni asla hayal kırıklığına uğratmadı. Sen büyürken, seni kurstan alabilmek için her zaman beş dakika erken orada oluyordu. Dertlenip üzüldüğünde yaslandığın güçlü omuz, moralin bozuk olduğunda en iyi alışveriş arkadaşın ondan başkası değil! Kaliteyi seven, dingin, sakin ve gerçekçi biricik annene bir buket lale alman onun hep ilkbaharı hatırlamasını sağlayacak!

İkizler Burcuna; Kır Çiçekleri

Hayatındaki favori kadının İkizler burcuysa, o zaman onun gerçek bir sosyal kelebek olduğunu zaten çok iyi biliyorsun! Annen markette bile lahanadaki indirimden dolayı hiç tanımadığı biriyle sohbet edebilen biri! Yıllardır ne bu enerjisini nasıl koruyabildiğini ve nasıl bu sosyal olabildiğini hep merak ettin! Evet bazen inatçı tarafı kabarıyor, ama yine de dünyanın en tatlı insanı! Anneler Günü’nde ona hediye edeceğin kır çiçekleri, o tatlı tarafını çok daha fazla ortaya çıkaracak!

Yengeç Burcuna; Bir Demet Itırşahi

Tüm anneler özeldir ama Yengeç annesi demek annelikle doktora derecesi almış olmak demek! Annen her zaman en iyi tavsiyede bulunmaya, seni can kulağıyla dinlemeye hazır. Üstelik sadece annen olduğu için değil, karakter olarak da böyle! Dürüst olmak gerekirse, onun için ne tür bir çiçek alırsan al, senden geldiği için zaten çok sevecek! Fakat bir demet ıtırşahi aldığında duygusal tarafını besleyecek, gözleri dolacak!

Aslan Burcuna; Sarı Nergis

Zodyak’ın en parlak ruhlarından birine sahip yaz annesi Aslan’ın yüzüne kocaman bir gülümse kondurmak istiyorsun değil mi? Hayatının her anında pozitifliğini koruyup çevresine de bunu yayan, yeni insanlarla tanışmayı çok seven bir anneye sahipsin! Her zaman için bardağın dolu tarafını görüyor, sen de onun sayesinde olayları negatif açıdan bakamıyorsun bile! Güneş ışığına oldukça yakın olan bir sarı renkte alacağın nergis buketi, hayat dolu anneni çok ama çok mutlu edecek!

Başak Burcuna; Bir Buket Ayçiçeği

Seraya gidip kendi çiçeklerini seçmeye bayılan Başak annesi, dağlarda tırmanış yapmayı ve hamakta dinlenmeyi çok sever! Ancak bu anları çok fazla kabul etmiyor, çok fazla çalıştığı için bu tatlı bir kaçışın bile ona fazla olduğunu düşünüyor. Ama sen ona bir buket ayçiçeği alarak onu şımartabilir, tüm minnettarlığını ona hissettirebilirsin! Bu çiçekler onun fedakâr ruhuna iyi gelecek ve karşılığında sana koskocaman sarılacak!

Terazi Burcuna; Zambak

Aile içinde her zaman barışı sağlayan, dengeyi korumaya çalışan bir anne o! Kardeşinle son çikolatalı pudingi yeme tartışması yaşarken ya da televizyonda ne izleyeceğinize karar vermeye çalışırken, o bir şekilde herkesi mutlu edecek bir çözüm buluyor! Tam da mevsimi olan bir buket zambak, annenin enerji ile dolmasını sağlayacak! En önemlisi ise, dünya üzerinde zambak kadar sakin ve saf duyguları yansıtan başka bir çiçek yok!

Akrep Burcuna; Pembe Şakayık

Hiç yaşlanmayan bir ruha sahip, Zodyak’ın tutkulu annesi Akrep, “Aşk Her Yerde” ve “Son Şarkı” gibi romantik komedilere bayılır! Sevgiyle dolup taşacağınız anda, narin güzelliği cesur duruşuyla birleştiren bir çiçeğin bulunması şart! En güzel halini pembede yaşatan şakayık, anneciğinin ruhunda tatlı bir noktaya değinecek ve bu çiçeği her gördüğünde duygulanmasını sağlayacak!

Yay Burcuna; Hibiskus

En şaşırtıcı hikayeleri her zaman Yay burcu anneler anlatır! Sen de bir gün, yaşam tarzınla annen kadar cesur olmayı umuyorsun değil mi? Seyahat etmeye, gezmeye tozmaya doymayan anneciğin için senin gönlünden geçen en güzel hediye tabii ki tüm hafta sonunu kaplayacak bir tatil planı olurdu, ancak onun hiç bunlarda gözü yok! Bir demet hibiskus onun egzotik tarafını ortaya çıkaracak, mizah ve eğlence dolu ruhuna çok iyi gelecek!

Oğlak Burcuna; Orkide

Her Oğlak’ın bir klasik olduğu ve her zaman klasik çiçeklere, hediyelere bayıldığı koca bir gerçek! Evde sürekli olarak çiçekleriyle konuşan, onlarla vakit geçirmekten keyif alan bir anneye sahipsin! Ona göre, her şey nicelikten ziyade kaliteyle ilgili. Bu yüzdendir ki ona hediye edeceğin çiçeğin biraz ağırlığı olması gerekli. Beyaz bir orkide onun için harika bir seçim olacaktır, bizden söylemesi!

Kova Burcuna; Yıldız Çiçeği

Bitmek bilmeyen bir enerji, arkadaşlar ve etkinliklerle dolu hafta sonları. İşte Kova annesinin tanımı! Bütün gününü yeni çiçekler keşfetmek için o sera senin, bu sera benim şeklinde gezebilir, akşamında da hiç üşenmeden tüm bahçeye onları dikebilir! Üstelik ertesi gün de bir güzel arkadaşlarıyla program yapar, dopdolu bir hafta sonu geçirir! Ona da tıpkı kendi gibi cool bir yıldız çiçeği yakışır!

Balık Burcuna; Mor Sümbül

Sadece özel günlerde değil, her gün hatırlanmayı isteyen, duygusal Balık anneleri, kendisine hediye edilecek çiçekte sevgiyi ve derinliği hissetmek ister. Kırmızı gül onun için biraz fazla iddialı kaçabilir, ancak mor sümbül ya da unutma beni çiçekleri onun hem romantik hem de merhametli ruhunu beslemek için fazlasıyla yeterli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.