Burcun İçin Seyahat Çantası Hazırlama Tüyoları!

İster kendi ağırlığından 50 kat fazla yükü sırtına yükleyip, yuvasına taşıyan çalışkan bir karınca ol, ister her günü son günüymüşçesine yaşayan keyfine düşkün bir ağustos böceği… Unutma, herkesin kendi rutininden çıkıp kısa da olsa bir tatile ihtiyacı var! Üstelik yazın bitmesine artık günler kalmışken. Belki hayallerinin şehrine gitmeli, enfes manzarası olan yerlerde kamp yapmalı ya da kendini kızgın kumlardan serin sulara bırakmalısın. Tercih senin. Küçük seyahat çantana kocaman dünyanı nasıl sığdıracağına dair burcuna has tüyolarsa bizden.

Koç

Tatil kelimesi dillendirilmeye başlar başlamaz kanları kaynamaya başlayan Koçlar, seyahat çantası hazırlığında ilk harekete geçen burçlardan. Ancak başlangıçlarından kısa bir süre sonra boş bir gardırop ve yataklarının üzerinde giysilerden oluşmuş kocaman dağlarla karşılaşmaları da kuvvetle muhtemel. Bu yüzden ilk önce tatilde yanından ayıramayacağın eşyaların listesini önem sırasına göre bir kâğıda yazmalı, valizinden taşanlar arasından seçimini buna göre yapmalısın.

Boğa

Bir yerlerden “Bu kadar eşya bu çantaya nasıl sığacak” diye bir yakınma geliyorsa bilin ki sahibi bir Boğa. Son güne dek her türlü ihtimali düşündüğünü, lükslerini ardında bırakmanın senin için ne kadar zor olduğunu bilsek de birkaç günlük tatil için istisna yaratman şart. Hatta gittiğin yerlerden anılar ve hediyelik eşyalarla dönebilmen adına valizin fermuarlarını zorlamadan çantanda biraz boşluk bırakman senin yararına.

İkizler

Ne tatil için iş yerinden izin almak ne bilet parası ne de artan döviz kurları… Tatil konusunda İkizlerin gözünü yalnızca tek bir konu korkutabilir: Valiz hazırlığı! Çantanda neler olması gerektiğine dair karar vermenin günler öncesinden uykularını kaçırmasına aldırma. Senin için zor olsa da hava durumuna ve bulunacağın ortamlara uygun birkaç parçanın işini göreceğini unutma. Evden çıkarken cüzdanın, pasaportun ve telefonun da yanındaysa artık düşünmen gereken sadece ne kadar eğlenceli bir tatilin seni beklediği.

Yengeç

Evcimenlikleriyle kaplumbağaları geriden bırakan Yengeçler, seyahat çantalarında kıyafetlerinden çok hatıralarını taşıyor. Hal böyle olunca ne her şey valizlere sığıyor ne de tatilden getirileceklere yer kalıyor. Bu yüzden götürdüklerinden fazlasıyla döneceğinin farkında olmalı, yanında aldıkların konusunda biraz daha seçici olmalısın. Alman mimar Ludwig Mies van der Rohe’nin de dediği gibi “Az ama öz!”

Aslan

Yumurta kapıya dayandığında harekete geçme eğilimindeki Aslanlar için valiz hazırlamak pek kolay değil. Birçok kişinin günlerini alan valiz hazırlığına birkaç saat bırakmak neresinden bakarsan bak zamana meydan okumak. O telaş anında ıvır zıvır her şey valizlere girerken, olmazsa olmaz birçok kıyafet yığınlarının arasında kaybolabiliyor, akıldan çıkabiliyor. Bu yüzden valizi hazırlamadan birkaç gün önce gerekli eşyaları göz önüne koymak, tatilini daha keyifli kılabilir.

Başak

Hayatlarını dahi üstün organizasyon becerileriyle yürüten Başaklar için basit bir seyahat çantası hazırlamak nedir ki? Olsa olsa çocuk oyuncağı. Her şeyi detaylarına dek düşünmek ilk etapta biraz stres yaratsa da günün sonunda kusursuz bir valizle yola çıkacağından en ufak bir kuşkumuz yok. Seyahat çantası hazırlığının kitabını yazmış olan Başaklara tavsiye vermek haddimize değil. Naçizane önerimiz, çok amaçlı ve çok bölmeli çantalar tercih etmen işini biraz daha kolaylaştırabilir.

Terazi

Kendi bildiğini okumak yerine bir bilene danışmayı adet edinen Teraziler, böylelikle en zorlu valiz hazırlıklarının hakkından gelmeyi biliyor. Bu yolda tek bir düşmanları varsa o da kararsızlıkları. Bu yüzden yanından ayıramayacağına inandığın kurtarıcı parçaları günler öncesinden kararlaştırman son anda sıkışmanın önüne geçebilir. Kaliteye ve zarafete düşkünlüğüne paralel olarak yanında taşıyacağın şık bir valizle, tatilde yine tüm gözleri üzerinde toplayacağından eminiz.

Akrep

Yaratıcı seyahat çantası hazırlama teknikleriyle Akrepler, tatile neredeyse gardırobunu sırtlayıp gidiyor. Bununla birlikte “Ne olur ne olmaz” diye her şey valize girerken, seyahate dair önemli belgeler evden çıkamayabiliyor. Bu yüzden kıyafetleri çekmecelerden çıkarmadan önce pasaport, bilet ya da döviz gibi olmazsa olmazları ilk olarak çantaya yerleştirerek, küçük sürprizlerle karşılaşmayı lügatinden silebilirsin.

Yay

Heyecanlı Yaylar da seyahat çantasını yerleştirirken ihtiyaçlarını ikinci sıraya koyuyor. Her şeyi valize sığdırayım derken saatler geçiyor da geçiyor. İş bununla bitse yine iyi. Dönüş yolculuğunu da aklında bulundurman şart. Yoksa buzdolabının üzerine yapıştıracağın magnetler, masanı süsleyecek biblolar ya da yerel kıyafetler nereye sığacak? Bu yüzden huzurlu bir tatilin az eşya taşımaktan geçtiğini aklından çıkarma.

Oğlak

Oğlaklar için her şeyde olduğu gibi seyahat çantası hazırlamak da plan ve program işi. Önce hava durumuna bakılmalı, tatilde gezilmesi muhtemel yerler belirlenmeli ve kombinler buna göre hazırlanmalı. Sonrasında ise seçilen parçalar en ergonomik şekilde bavula yerleştirilmeli, her türlü ihtimal göz önünde tutularak yedek parçalar da muntazam bir şekilde kendine yer bulmalı. Planda kolay, gerçekte zor bu düzeni sağlamanın tek yolu, acil durumlar için gittiğin yerde de alışveriş yapabileceğini aklında bulundurman.

Kova

Sevgili Kova, en yeni teknolojik aletlere ne kadar düşkün olduğunun bilinen bir gerçek. Ama sahiden hepsini seyahat çantana koymana gerek var mı? Rutin işlerini, gürültü ve karmaşayı geride bırakmaya hazırlanırken, asıl ihtiyacın olan en sade şekilde gidip en huzurlu şekilde dönebilmek. Bu yüzden belki de teknoloji detoksu yapman için en doğru zaman, bu zaman!

Balık

Seyahate saatler kalmışken ardında boş çekmeceler ve dağınık bir oda bırakarak evden koşar adım çıkan Balık, sözümüz sana. Son dakikada ne en sevdiğin giysilerin bavula sığar ne de en önemli eşyaların çantana girer. Sonuç elinde üzerine oturarak kapatabildiğin bavulunla taksi beklerken, cüzdanını evde unuttuğunu hatırlamak olur. O yüzden çanta hazırlığından önce kendi bir yapılacaklar listesi hazırlaman hayat kurtarabilir. Bırak son dakikaların yorgunluk kahvesi içmekle geçsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir