Burcun İçin Can Sıkıntısına Bire Bir Mobil Oyunlar

Telefonla can sıkıntısını yenmek önceki nesiller için pek olası bir seçenek değildi. Onlar için yapılabilecek en heyecanlı aktivite yemi yedikçe uzayan yılan oyununa girip rekor tazelemekti. Şimdi ise devir değişti. Herkesin zevkine göre envaiçeşit mobil oyun var telefonlarda. Toplu taşımada bile herkesin gözü kulağı akıllı telefonundaki oyunlarda. Kimileri kanın gövdeyi götürdüğü savaşlara giriyor kimileri ise benzer renkteki şekerleri eşleştirmeyi seçiyor. Sen de burcunun önerisine uygun bir oyunla can sıkıntısı nedir unutabilirsin.

Koç

Mobil oyun camiasında en iyi savaş oyunlarından biri olarak bilinen PUBG Mobile, en sık indirilen uygulamalardan. Kendini bir anda savaş alanı içerisinde bulduğun ve cesaretini kullanarak rakiplerini onlar seni yok etmeden ortadan kaldırmak zorunda olduğun oyunda savaşçı ruhlu bir Koç olarak zorluk yaşayacağını düşünmüyoruz. Aksine gözün kapalı oynayacağın oyuna kısa sürede alışabilir ve içini daraltan ortamlardan kanlı savaş alanlarına hızla dalıp gidebilirsin.

Boğa

Yüzlerce farklı ülkede en çok oynanan çiftlik oyunlarından biri olan Hay Day’in başarısı yıllara meydan okuyan türden. Oyuncuların bir çiftlik kurarak ekinlerini yetiştirdiği, hayvanlarını büyüttüğü ve gelen siparişleri sahiplerine ulaştırdığı oyun, doğaya olan tutkusu ve sabırlı yapısıyla Boğaları kendisine hızla bağlayabilir. Saat saat çiftliğini kontrol edeceğine ve gününü planlarken çiftliğindeki işleri de ajandana not edeceğine bahse girebiliriz.

İkizler

Alışılageldik araba yarışı oyunlarından biraz daha farklı bir formata sahip olan 2 Cars, son sürat ilerleyen iki arabanın kontrolünün elde tutulmasının şart olduğu bir oyun. Bir anlamda beynini ikiye bölmen ve iki arabayla çok sayıda engeli aşmaya çalışman gereken oyunda kim daha başarılı olabilir ki İkizlerden başka? Aynı anda çok sayıda işi birden yürüten ve hızlı hareket eden İkizler, oyunda rakipsiz desek yeridir. Dikkat et, tam dişine göre olan bu oyun bağımlılık yaratabilir!

Yengeç

En sevilen oyunların başında gelen The Sims’in mobil versiyonu olan The Sims Mobile ilk versiyonundan farklı bir formata sahip değil. Kendine has karakterler yaratabileceğin, evlerini tasarlayabileceğin, yepyeni ilişkiler ağı kurabileceğin eşsiz bir dünya vaat ediyor. Duygusal yönü güçlü yengeçlerin kendini kaptıracağı oyunda benzersiz arkadaşlıklar kuracağına ya da romantik ilişkilere imza atacağına en ufak bir şüphemiz yok. Can sıkıntısına ilaç gibi gelecek oyunla eğlenceli anlara sıkça tanıklık edebilirsin.

Aslan

Gelmiş geçmiş en iyi strateji oyunlarından biri olarak gösterilen Clash of Clans, dünya çapında milyonlarca takipçiye sahip. Kendi köyünü kurup, bir ordu yetiştirerek, civardaki köylere saldırıya geçme teması üzerinden ilerleyen oyunda güçlü liderliğiyle Aslanlar kendi imparatorluklarını rahatlıkla kurabilir. İlginç klanların ve özel güçlere sahip karakterlerin yer aldığı oyun Aslanlara can sıkıntısını unutturacak cinsten.

Başak

Son dönemin en popüler oyunlarından biri olan Helix Jump’ı toplu taşımada 7’den 70’e herkesin telefonunda görmek mümkün. Silindir bir labirent içerisinde yukarıdan düşen bir topun yön tuşlarıyla hiçbir yere çarpmadan aşağı indirilmesinden ibaret olan oyun ilk bakışta basit görünse de sanıldığı kadar kolay değil. Başarılı olmak için güçlü reflekslere, stratejik hamlelere ve bolca sabra sahip olmanın şart olduğu oyun kısa sürede Başakları kendine bağımlı kılabilir.

Terazi

Can sıkıntısının çözümü her zaman bir köşede kendi başına telefonla oynamak değil. Kimi mobil oyunlar lafın lafı açmadığı arkadaş ortamlarını da şenlendirebilir. Seçilen herhangi bir kategoriden rastgele kelimelerin karşıdaki oyuncu tarafından telefonu tutan kişiye anlatılmaya çalışıldığı What Is, kalabalık arkadaş ortamlarında Terazilerin yıldızını daha da parlatabilir. Kahkahaların ve çekişmenin eksik olmadığı oyunda Teraziler, unutulması güç anılar biriktirebilir.

Akrep

Yılların eskitemediği oyunlardan bir diğeri Criminal Case, anlaşılması güç cinayet vakalarının çözülmeye çalışıldığı dedektiflik temalı uygulamalardan. Oldum olası gizemli olayları açığa çıkarma gayesinde olan ve minik bir ipucundan en karmaşık sorunları aydınlığa kavuşturan Akreplerin bu oyunda çok zorlanacağını sanmıyoruz. Yine de suç mahallini araştırıp kanıt toplarken ya da şüphelileri sorgularken dış dünyadan kopabilirsin, bizden söylemesi.

Yay

İlk çıktığında milyonları sokaklarda pokemon avına çıkarmayı başaran Pokemon Go, başarılı olmak için oyuncularına gerçek mekanları keşfe çıkmayı ve pokemon yakalamayı şart koşuyor. Topladıkları güçlü pokemonlarla oyun merkezlerinde bir araya gelen oyuncular da kıran kırana mücadeleye girişiyor. Yayların oturduğu yerde oyuna dalmaktansa kendini uzun yürüyüşlere çıkaracak bir oyunu tercih etmesinden daha doğal bir şey olamaz. Hatta Pokemon yakalamak için çıktığın gezilerde evinin yolunu unutman da bizi şaşırtmaz.

Oğlak

Dünyanın en sevilen bilgi yarışması oyunlarından QuizUp, ilgi alanlarına has sorular sorması ve dünya çapındaki oyuncularla bağlantı kurma şansı tanıması sayesinde oldukça revaçta. Öyle ki Oğlaklar sadece zaman geçirmeyi değil eğlenirken bir yandan da öğrenmeyi tercih ettiğinden telefonlarının oyun klasöründe sadece QuizUp’a bile yer verebilir. Hatta iddia ediyoruz QuizUp oynamak için kendilerine boş zaman bile yaratabilir.

Kova

Dünya dışında farklı bir gezegende koloni kurma fikrinden ortaya çıkan TerraGenesis; güneş sisteminde yaşama elverişli gezegenler oluşturma, gezegenlerin kültürel, ekonomik ve siyasi yapılarını düzenleme gibi imkanlar sunarak sıra dışı bir mobil oyun deneyimi sunuyor. Kurgusal gerçekliklerin yanında bilimsel temellere de dayanan oyun teknolojiyi yakından takip eden Kovaların takdirini kazanmayı başarıyor. Hatta kendine müptela ediyor desek de abartmış olmayız.

Balık

Harry Potter hayranlarının sevinçle karşıladığı mobil oyun Harry Potter: Hogwarts Mystery, serinin hayranlarını yeniden Hogwarts’a davet ediyor. Üstelik bu kez kullanıcıların baş rolde oynadığı bir hikayeyle. Kitapları okurken ya da filmleri izlerken hayalini kurduğu dünyaya bu kez mobil bir oyunla dahil olan Balıkların oyunda binasını birinci yapacağını da ailesinin gizemini çözeceğini de az buçuk kestirebiliyoruz. Emin olduğumuz tek iş şey ise oyunu uzun süre ellerinden düşüremeyecekleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.