Burcu Esmersoy’un Cüzdan Sözlerinin Altında Yatan Harita

Youtube kanalı açmayan kaldı mı? Ya da Youtuber’liği bir meslek olarak yapmaya çalışan insanların kazandıklarına göz dikmeyen manken, ünlü? Herkes pastadaki payını alma derdinde, daha çok para kazanma gayetinde. Kanal açan ünlülere son eklenenlerden birisi de Burcu Esmersoy. Reklamlardan kazandıklarının yetmediğini sanıyoruz. Engin hayat tecrübelerini kanalında paylaşacak olan ünlü sunucu, baştan fail verdi, yaptığı gaf Türkiye üzerindeki bütün çamları devirmeye yetti.

İlk buluşmada çantamda neler olmalı? Yanınızda sevgiliniz varsa cüzdanınız olmamalı mı? Ya da sevgiliniz sizin ATM kartınız mı? Üstüne birçok soru sorulur, tartışma ortamı yaratılır. Olaya farklı bir açıdan bakalım, Burcu Esmersoy’un tutarsızlığını ortaya koyalım. Video ismine ve içeriğine göre ilk kez biriyle buluşmaya gidiyorsunuz. Minik bir çanta hazırlayacak ve içine ihtiyacınız olan şeyleri koyacaksınız. Ve şöyle bir tavsiye geliyor: “Erkek arkadaşınızla birliktesiniz, cüzdana ihtiyacınız olmayabilir. Ama ne olur ne olmaz diye… Ki ben ne olur ne olmazcıyım! Mutlaka yanıma para almaya çalışıyorum ya da bir kart.”

 

Bu cümleleri kuran bir insan zaten ilk buluşmaya gitmeden planlarını yapmış, feminizmden bir haber yaşamaya alışmıştır. Lafın kısası Burcu Esmersoy’un “ne olur ne olmazcılığı” dahi pek inandırmadı. Klişelerden uzak, ayakları üstünde bir hayat diliyor, işin astroloji kısmına geliyoruz. 2 Ekim 1976’da doğan Esmersoy’un bu sözlerinin altında büyük bir üçleme yatıyor: Merkür Başak, Venüs Akrep, Mars ve Güneş ise Terazi.

Hayata zaten 1-0 geride başlayan Burcu Esmersoy’un Marsı ve Güneş’inin Terazi olması, onu ilişkilerini trabzan olarak kullanmaya yönelimli bir insan yapıyor. Faydacı tarafı Merkür Başak’tan, paraya olan sevdası Venüs Akrep’ten geliyor. Sözlerimizin sonuna gelirken, ağzından çıkanı kulağının duyması gerektiğini belirtiyor, koltuğun fazlasıyla sallandığının altını çiziyoruz. Hani ne olur ne olmaz diye.

 

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.