Burçların Yemek Zevkleri!

İnsan, yediğinin ne fazlasıdır ne azı. Peki, yıldızların su götürmez etkisi seni ne tür besinlere iştahlandırıyor?

Koç

Denizden çıkan her tür besini, babası dahil itinayla yiyen, meze seçimlerinden E: Hepsi cevabıyla çabucak sıyrılan, ruh ısısını artırmak için karamelize soğansız, ızgara sarımsaksız masaya oturmayan Koç, ah bir bilsen ne leziz yemekler seçiyorsun ama aceleden tadına varamıyorsun. Çabuk çabuk hamburger yemek için performansını harcamasan da yaşamın lezzetlerine varsan, ne güzel olur.

Boğa

Artık kampanya hassasiyetinden mi, üçleme sevgisinden mi bilinmez, günün menüsüne hayır demez, gün içinde bol bol atıştırır Boğa. Yemeğe duyduğu büyük aşkla, çorba, kebap, salata, tatlı… gelişkin damak tadına yenilerini eklemeye bayılır, gurme edasıyla hepsinin tek tek tadına varır. Boğa iyi yer, yediğinin hakkını verir, mutlu doyar, rahat kanepesine uzanır, keyif çatar.  

İkizler

Kalabalık ortamların kozmopolit insanı İkizler’e gün kadını demeye dilimiz varmasa da bayılır servis tabağını poğaçalar, börekler, kısırlarla doldurmaya. Bayramlarda baklavanın yanında yediği turşu ve içtiği buz gibi ayranla tüm lezzetleri birbirine katar karıştırır, izleyenleri şaşkına çevirir. Bu arada ısırılması güç karışık sandviçlere de bayılır.

Yengeç

Kendi mutfağında pişmesi muhtemel ya da mümkün olan yemeklerle geçer Yengeç’in hayatı. Annesininkine benzetemediyse daha da yemez halasının zeytinyağlı fasulyesini. Ayaküstü burgerler, fazla yağlı şiş kebaplar ötede dursun, değmeyin hassas Yengeç mutfağında, karnıyarıklar, bezelyeler, çorbalar kokutsun.

Aslan

Basıp geçtiği otları dişlerine sürmemek gibi bir prensibi olan Aslan, dişisinin getirdiği eti herkes görsün gibi gösterişle, kocaman iştahıyla yer. En birinci et yemekleri için dünyanın diğer ucuna bile dört nala gider, dev gibi dönerleri döne döne, afiyetle yer.

Başak

Hijyen delisi, hastalık hastası, pimpirik Başak, ölse bilmediği tabaktan, tanımadığı mutfaktan yemek yemez. Kırk kere yıkadığı, sirkeli sularda uzun uzun beklettiği sebzelerden yapamıyorsa yemeğini, yapar mis gibi salçalı tostunu, yer temiz temiz, öf demez.

Terazi

Çoğu zaman dengeli olma güdüsü yüzünden, kararsızlık yaşayan Terazi, ne yiyeceğine karar veremediği için aç kalır. Vegan olur, aklı dönerde kalır. Et yer, pişman olur. Yine de balıkların dünyasına meraklanır ama ilgisini çeken vejetaryen mutfakta takılır kalır. 

Akrep

Işıksız ve sessiz yerlerde yediği bol baharatlı yiyeceklerden, soslu balıklardan haz alır. Avlanmaya olan ilgisi, av hayvanlarına merakını artırır, özel günlerde kuş yemekten hoşlanır. Enerji ihtiyacını karşıladığını düşündüğü bol kalorili börekler ise, tutkulu Akrep’in performansını artırır.

 Yay

Her an soluğu farklı bir coğrafya mutfağında alabilecek dünya vatandaşı Yay, tanıştığı bu yeni kültürlerin etlerini, otlarını yemeğe bayılır. İştahı süzgeçlerden sıyrılmış Yay, her mutfağın sevdalısıdır. Bir bakmışsınız Aslan’ı takmış koluna Kayseri’de mantı sofrasında, bir bakmışsınız uzak doğuda suşi tabağında.

Oğlak

Herkes en çabuk yemeğini yer işinin başına döner, Oğlak sabırla iyi pişmiş pidesini bekler. İzmir’in börülcelerine maruz kalırsa kasap kasap gezip bir lokma kıyma arayan Oğlak, “o kebap buraya gelecek!” dediği yemeğini sabırla bekler, et olmayan masaya oturmaz.

Kova

Yılların akıtmaları oldu krep, çift lavaşlı dürümler oldu wrap. Hal böyleyken, nam-ı diyar elit Kova’nın lahmacun yiyecek hali yok, herhalde mantar filaminyon yiyecek. İtirazı olan? Bizim yok.

Balık

Selpakları ellerinden almak, “neyin var senin bu sabah?” sorularını azaltmak, evdeki huzuru, işteki verimliliği artırmak için bizden tavsiye; menüden karbonhidratı, ortamdan müziği eksik etmeyin. Noodle’ın her türünü seven balıklar, pilavsız gün geçirmezler. 

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın
  1. Başak hep böyle değilfir ya çok abartıyorsunuz bence bu kadar gelmeyin başakların üzerine yaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir