Burçların Yaşlandıklarını Fark Ettikleri Anlar!

Aynaya bakarken birdenbire fark edilen siyah bir saç teli, internette doğum tarihini seçmen gereken formda doğum yılının kaydırmadan görülmemesi, yaşıtlarının birer ikişer dünya evine girmesi, abi ya da abla sözüne bile alışamamışken amca veya teyze gibi diye seslenilmesi… İnsana artık eskisi kadar genç olmadığını gösteren türlü türlü etken var. Seç beğen al! Pek tabii, insana yaşlandığını fark ettiren anlarda burcunun kişilik özelliklerinin de önemli bir payı var. Seninkisi hangisi?

Koç: İnsanlarla Tartışmaya Girmeye Üşenmek

Koçlar inandıkları görüşler uğruna en ateşli tartışmalara gözü kapalı girecek burçlardan bir tanesi. Yapılan bir yanlışı gördüğünde susacak ya da kendisine yapılan bir hatayı sineye çekecek karakterde biri değil. Gel gör ki yıllar, onları sonuçsuz tartışmalara girmektense bir köşeden olup biteni izlemeye itebilir. Tartışmaya girmeye üşendiğini fark ettiği o an, artık eskisi kadar genç olmadığı gerçeğiyle yüzleşecektir.

Boğa: Düğünlerde Çeyrek Altın Takmak

Boğalar, normal şartlar altında öyle düğün dernek gezmekten hoşlanmayan, dans pistine en uzak masada konumlanan insanlardan. Gençken bir derece hoş görülebilecek bu durum, bir zaman sonra hayatının bir gerçekliği haline gelebilir. Bir de bakar, arkadaşlarının düğününden çeyrek altın takıyor, fotoğraflar çektiriyor. Düğün çıkışında eline alacağı o fotoğraf, artık yaşlandığının somut bir belgesi!

İkizler: Magazin Ünlülerinden Büyük Olduğunu Anlamak

İkizler asla yaş almayan burçlardan. Yersen tabii! Gençlik iksirini kim içmiş ki, İkizler de ona benzesin. Şaka bir yana her ne kadar genç ruhlu insanlar olsalar da takvimler onları hazır olmadıkları gerçeklerle yüz yüze getirebilir. Magazin programlarında “Genç oyuncu” şeklinde lanse edilen bir ünlünün kendinden 10 yaş daha genç olduğunu fark etmek gibi.

Yengeç: Ebeveynlerinden Değil Çocuklarından Konuşur Hale Gelmesi

“Annem şöyle iyi bir kadın, babam şöyle bir insan…” İşte Yengeçlerin günlük yaşamlarında en az bir kez tekrarlayacağı cümleler. Tabii, belli bir yaşa kadar! Sonrası mı? “Kızım şöyle tatlı, oğlum şöyle yaramaz…” Ailesi için yaşayan bir burçtan daha azını beklemek de abesle iştigal. Günlük sohbetlerinde aile üyelerinden kimlerden söz ettiği, eskisi kadar genç olmadığını ele verebilir.

Aslan: Apartman Yöneticisi Seçilmek

Söyleye söyleye dilimizde tüy bitti Aslanlar, Zodyak’ın lider ruhlu burcu diye. Gruplar önderlik etmekten tut da yöneticilik yapmaya kadar! Gençken arkadaş çevrelerine öncülük eden biri olsa da yıllar ilerledikçe liderliğini farklı alanlarda değerlendirebilir. Bir anda kendini apartman yöneticisi olarak bulmak gibi! İşte o an yaşlandığı gerçeğinden kaçabilmesi pek mümkün değil.

Başak: Amca/Teyze Diye Seslenilmesi

Yakından tanıyanlar mutlaka şahit olmuştur. Başaklar, başlarına gelecek bir şey için çok önceden strese girip, kötüyü çağırırlar adeta. Bu da onların kendilerini yaşama karşı hazırlama biçimi, ne diyelim. Yaşlılık ise bu denkleme dahil değil. “Amcayı rahatsız etme oğlum” ya da “Teyzeye yer ver çocuğum” gibi cümlelerle karşılaştıklarında o acı gerçekle bir anda yüzleşebilir.

Terazi: Fotoğraflarda Kırışıklıkları Şoplamak

Terazileri fotoğraf düzenleme programlarına karşı oldum olası bir zaafları var. Her şeyi olduğundan daha güzel gösterme konusundaki yetenekleri, fotoğrafların renkleriyle oynamada ya da küçük estetik dokunuşlar yapmada işlerine fazlasıyla yarayabilir. Dudak kalınlaştırmak, gıdıyı inceltmek ya da burnu kaldırmak normal gelse de bir gün kendini göz kenarı kırışıklarını düzeltirken bulması onu yaşlandığı gerçeğiyle burun buruna getirebilir.

Akrep: Saçlarını Beyaz Kapatmak İçin Boyar Hale Gelmek

Dönüşmek, Akreplerin doğasında var. Gerek fiziksel gerek ruhsal olarak. Fiziksel özellikleri konusundaki dönüşüm arzusunun en net görülen örneği kuşku yok ki, sıkça değiştirdiği saç rengi. Sürekli aynı renkte kalamayan biri olduğundan siyah, kırmızı ve hatta mor gibi türlü renkleri deneyebilir. Günün birinde artık sıkıldığı için değil de beyazlarını kapatmak için saçlarını boyattığını fark ettiğinde ise yaşlandığını fark edecektir.

Yay: Cumartesi Günü Evde Oturmak

Yaylar adeta birer enerji santrali gibi. Her gün bir planı, gidecek bir adresi, buluşacağı birileri vardır illa ki. Özellikle Instagram hikayeleri görenleri hasetinden çatlatabilir. Ta ki, formundan düşene kadar! Bir cumartesi gecesi evde oturmayı yeğlediği gün fark edecek ki, o da artık eskisi kadar genç biri değil.

Oğlak: Bayram Harçlığı Verir Hale Gelmek

Oğlaklar da tıpkı diğer tüm çocuklar gibi bayramları büyük bir heyecanla beklerdi zamanında. En güzel kıyafetlerini giyer, büyüklerinin ellerini öper, mendil içinde verilen harçlığı yarı mahcubiyetle kabul ederdi. Sonra ne mi oldu? Yıllar birbiri ardına geçip gitti. Harçlık almamayı bir derece kabullense de harçlık almak için gözlerine bakan çocuklarla yüz yüze gelmesi artık yaşlandığı gerçeğini kabul ettirdi denebilir.

Kova: Müziği Kısık Seste Dinlemeye Başlamak

Orada burada görürüz, kulağında kulaklıkla son ses müzik dinleyenleri. Kâh metrobüste kâh iş yerinde. Kovalar tam olarak onlardan biri! İnsanlardan kendini müzikle soyutlayıp, enerjisini yükseltmek, günlük hayattaki en büyük alışkanlığı da denebilir. Tabii yaş aldıkça o müziğin sesi yavaş yavaş kısılabilir. “Artık kafam kaldırmıyor” minvalinde ettiği bir söz, yaşlandığının açık bir göstergesi.

Balık: Hayallerin Değil Anıların Ağır Basması

Balıklar için günün en güzel kısmı uyumadan önce daldığı hayaller alemi. Yapacağı büyük işleri düşlemek, isteklerini planlamak, güzel günleri hayal etmek öylesine güzel ki… Bıkıp usanmadan herkese anlatabilir. Takvim yaprakları dökülüp de hayaller yerine anılardan daha fazla bahsettiğini fark etmek ise gençliğinden giderek uzaklaştığı gerçeğini ona hatırlatabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir