Burçların Yaptığı En Zalim Şeyler Nelerdir?

“Bu kadarı da olmaz!” ya da “Bunu bana nasıl yapar?” dediğimiz her şeyi yaşadık, değil mi? Yalan söylediler, aldatıldık, terkedildik, belki iftira bile attılar ama ruhumuz duymadı. İkili ilişkilerde karşılıklı saygının bittiği ve insafsız bir döneme girildiği bir an var. Oradan sonra herkes merhametini kaybediyor. Kimin ne yaptığı da pek belli olmuyor. Kimsenin yüzde yüz kötü olmaması gibi, kimse de yüzde yüz iyi değildir. Bu kadar gri bir ortamda, burçların yapabileceği en zalimce şey ne olurdu? Gel bakalım, burcuna göre kim ne kadar ileri giderek nasıl bir zalimlik yapmış!

Koç Burcu: Ortada Hiç Bir Neden Yokken Aniden Soğumak

Alevlerin insanı sabırsız Koç burcu, tam bir ateş grubu burcudur. Ona göre içindeki ateş her zaman harlı kalmak ve hep yanmak zorundadır. Biraz olsun alevleri azaldığında, bir şeylerin yolunda gitmediğini düşünmeye başlar. Ve ortada hiçbir şey yokken, geleceği düşünmeden, tartıp düşünmeden karşısındaki kişi ile tüm bağını bir anda koparır.

Boğa Burcu: Kıskançlığı Bahane Ederek Kafese Kapamak

Keyfine düşkün Boğa burcu insanı, kendisinden ödün vermeyi pek sevmez. O kendi düzenini ilmek ilmek örer. Kaliteye ve kaliteli yaşamaya önem veren Boğa burcu evini, yuvasını kendi bildiği gibi, kendisinin rahat edeceği şekilde kurar. Hayatına birini aldığında bunun değişmeyeceğinden emin olmak ister. Kıskançlık gibi duygularla baş etmeyi bilmediği ve başına dert almak istemediği için kıskançlık yaparak, karşısındakini bir kafese koyar. Böylelikle onun hareket etmesini engeller ve karşısındakinin tek başına bir hayatı kalmayıncaya kadar onu kontrol etmeye başlar.

İkizler Burcu: Aldatmak

Çapkın bir İkizler burcu insanının yapabileceği en zalimce şey ne olabilir? Üzülerek söylemeliyiz ki cevap aldatmak. İlgisi çabuk dağılan, etrafındaki herkesten ve her şeyden sıkılan bir İkizler burcu, derdinin dermanını hemen dışarda arar. Bazen aramasına bile gerek kalmadan “fırsatı” yakalar.

Yengeç Burcu: Hatayı Affetmemek

Yengeç burcu için her zaman duygusaldır ve merhametlidir deriz ya, işte bunun geçerli olmadığı bazı durumlar da mevcuttur. Bir Yengeç burcu insanı, baş edemeyeceği bir şey yaşarsa, kırılır, içine kapanır ve kabuğuna çekilir. Onu kolay kolay kimse dışarı çıkaramaz. Baş edemeyeceği derken, Yengeç burcunun ne kadar alıngan olduğunu da unutmayalım, olur mu? Yengeç burcunun kırılması çok kolaydır. Yemek yerken yaptığı bir hareketten, topluluk içinde yaptığı bir şakaya gülünmemesinden ya da ona yapılan minik bir şakadan alınabilir ve bu nedenle sizinle ömür boyu konuşmama kararı verebilir.

Aslan Burcu: Kindarca Yok Saymak

Gururlu Aslan burcunun egosu onun için çok kıymetlidir. Egosuna minicik bir darbe gelme ihtimali bile onu çileden çıkarır. O zaman karşısındakini sonsuza kadar yok sayar. Yan yana olsalar dahi görmezden gelir. Sadece kendisi bunu yapsa yine neyse, ama Aslan burcu tüm tebaasından da aynı davranışı bekler. Karşısındaki kişinin “en az” tüm sosyal hayatını bitirene kadar durmaz.

Başak Burcu: Sinsice Nefret Beslemek

Başak burcu insanı tam da şu “besle kargayı, oysun gözünü” cümlesindeki “karga”dır. Gözünüzün içine baka baka sizi gözler, hatanızı arar da ruhunuz duymaz. Sosyal afarozunuz için size sinsice tuzak kurarken kendi zamanının gelmesini bekler.

Terazi Burcu: Lovebombing

Lovebombing yani önce aşka boğup sonra aşksız bırakma, Terazi burcunun yaptığı en zalimce şeydir. Terazi burcu güzel gülüşü, ayaklarınızı yerden kesen iltifatları, kibarlığı ve çekici görüntüsü ile aklınızı başınızdan alır. Daha ilk günlerde bile, sana aşkını ilan eder, sen her şeyin nasıl bu kadar hızlı geliştiğini düşünmeden o trene atlarsan, yanarsın. Çünkü şıpsevdi Terazi burcu, senin aklını çeldiği anda bir başkasının trenine atlamıştır bile.

Akrep Burcu: Kıskançlıkları İle Hayattan Soğutmak

Bir başka sosyal hayat katili de burçlar arasındaki en kıskanç burç olan Akrep burcudur. Çok yavaş dozlarda ve katlanılabilir halde hissettirdiği kıskançlığının, gün be gün dozunu arttırır. Kendine güvenini kırmak ilk hedefidir. Bedenine olan sevgini alıp çöpe atar. Güzelliğini sorgulatmaya ve sana kendini yetersiz hissettirmeye çalışır. Bunlara rağmen ilişkine devam etmek gibi yanlış bir karar verirsen, sonunda ne karşı cinsten ne de kendi cinsinden bir arkadaşın kalmaz. Bazı akrabalarınla bile görüşmediğini fark edersin.

Yay Burcu: Yalanlardan Hikâyeler Yazmak

Her zaman iyimserliğinden, dobralığından, enerjikliğinden bahsettiğimiz Yay burcunun da bir hayli zalim tarafları var. Kimi zaman bilerek yapmıyor olsa da Yay burcu da karşısındakinin kalbini ellerine alıp nefessiz bıraka kadar sıkabiliyor. Ufku geniş olan Yay burcu, gerçekmiş gibi yalan söyleyebiliyor. Hiç çaktırmayan ve kendini ele vermeyen Yay burcunun yalanlarını yan yana dizsek buradan Amerika’ya yol olur.

Oğlak Burcu: İnsafsızca Terk Etmek

Oğlak burcunun, olumsuz özelliklerinden bir tanesi duygusuz olması bir diğeri ise acımasız olmasıdır. Zaten bu iki özelliği de bünyesinde barındıran birinden zalim davranışların efendisi olması dışında ne bekleyebiliriz? Zalim Oğlak burcu, ortada hiçbir şey yokken senden ayrılıp, sana haber bile vermeyebilir. Bir şeye kızarsa arar sana kinini döker ama senin cevap vermene dahi izin vermeden telefonu kapatıp numaranı engeller. Sonrası mı? Sonrası kapı duvar. Ara ki bulasın!

Kova Burcu: Laflarıyla Dövmek

Mesafeli Kova burcu insanı, durduk yere seni iğneleyebilir, sana hayatında duymadığın zalimlikte sözler söyleyebilir. Sen daha ne olduğunu anlamadan tuhaf Kova burcu tarafından lafları ile dövülerek nakavt edilebilirsin.

Balık Burcu: Duygusal Manipülasyon Yapmak

Sürekli olarak kendine acıyan Balık burcu, kendisini kurban ilan eder ve herkesin onu öyle görmesi için elinden geleni yapar. Kurban rolünü bildiğiniz Oscarlı oyunculardan bile daha iyi oynayabilen Balık burcu insanının en iyi yaptığı şey duygu sömürüsüdür.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir