Burçların Yaptığı En Korkakça Şey Nedir?

Herkesin her zaman çok cesur olmasını, kendisine yapılan atakları cesurca karşılamasını bekleyemeyiz, değil mi? Mücadeleci ateş grubu burçlarının bile dimdik durmadığı, gelen ataklardan kaçındığı zamanlara şahit olmak da mümkündür. Şimdi hazırsan gel bakalım, hangi burç, ne kadar korkak hareket ediyor, bunun için neler yapıyor.

Koç Burcu: Doğruları Çarpıtır

Koç burcu dürüsttür, açık sözlüdür, aklındakileri ve kalbindekileri diline dökmekten sakınmaz. Biz onu korkusuzca ve doğrudan konuşabilir olmasıyla, lafı gevelemeden direkt olarak söylemesiyle biliriz. Ancak zamanı geldiğinde Koç burcunun da altından kalkamayacağı durumlar ortaya çıkabilir. Bu gibi zamanlarda Koç burcu da olanların tamamını anlatmadan ya da tamamının “şeffaf olarak” anlatmadan kaçınmaya çalışabilir. Her zaman mücadeleye hazır olmak, yer değirmenleriyle savaşmak olmuyor tabii, biraz da dinlenmek gerek!

Boğa Burcu: Her Duyduğuna İnanır

Boğa burcunun keyfine düşkün olması ile tembel olması arasında çok ince bir çizgi bulunur. Bu nedenle Boğa burcunun bir şeylerle uğraşması, onun mücadele etmesini gerekli kılar. Boğa burcu, etraftaki insanlarla, eşyalarla, hatta kendisiyle bile mücadeleye girmek istemez. Sırf bir şeylere kafa tutma ihtimalinin ortaya çıkmasından bile korktuğundan dolayı kendisine söylenen her şeye araştırmadan inanır. İkinci bir ağza gitmek için uğraşmaz bile!

İkizler Burcu: Sözlerini Tutmaz

Değişken İkizler burcu, cesur burçlar arasında sayabileceğimiz bir burç değildir. Onun en cesur tarafı, sürekli değişen şartlara ayak uydurmaya çalışırken esnek olmayı öğrenmiş olmasıdır. Onun için esas olan kendisi ve kendi çıkarlarıdır. Bu çıkarlar uğruna verdiği sözleri bozmaktan çekinmez. Belli bir konunun arkasında sağlam bir şekilde durmaktansa çıkarlarına göre verdiği sözleri tutmaması, onun yaptığı en korkakça şeydir.

Yengeç Burcu: Kine ve Alınganlığa Teslim Olur

Yengeç burcunun en büyük korkaklığı, duygularını dile getirememesidir. Bu kadar duygu dolu bir burç olmasına rağmen, bu yoğunluğu dile getirmemesi hayatında büyük sıkıntılara neden olmaktadır. Sosyal korkularından dolayı, gerçek düşüncelerini dile getirememesi bir yana, bir de onları içine atarak nefrete dönüşmesine yardım ediyor. Bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde içinde biriken duygular da çok yanlış yerlerde yanlış kişilere patlayınca başına onlarca iş açılıyor.

Aslan Burcu: Tribün Olmayınca Kükremez

Aslan burcunun korkakça bir şey yapması mümkün değil gibi görünür ancak durum öyle değildir. Aslan burcunun da zaman zaman kendini rölantiye aldığı, yavaş çalıştığı, enerjisini ileriki zamanlara sakladığı durumlar gerçekleşir. Mesela Aslan burcu ortaya bir şov koymak ister. Ve seyirci gelmedikçe o şovu gerçekleştirmez. Gözünün önünde gelişen olaylara, sırf etrafta tanıklık edecek kimse olmadığı için dahil olmadığı görülebilir. Bu da Aslan burcunun en korkakça hamlesidir.

Başak Burcu: Adım Atamaz

Titiz Başak burcu, kendisini en çok koruyan burçlardan bir tanesidir. Detaycıdır, planlıdır, çok düzenli araştırmalar yapar, çok temiz organizasyonlar yönetir ve kolay kolay yaş tahtaya basmaz. Elinden gelen her şeyin en iyisini yaptıktan sonra bir işe adım atar ve devamını getirmek için canını dişine takarak uğraşır. Ancak korkak olduğu zamanlarda sanki ayakları tutulur. Bir şeyden korktuğunda ileriye doğru bir adım atmaz, istese de atamaz ve ilerleyemez.

Terazi Burcu: Kendisini Değiştirir

Terazi burcu, adildir, barışçıldır. Bulunduğu yerde ahenk ve huzur arar, elinden geldiğince sakin bir hale dönüştürmeye çalışır. Ama korkacağı bir alanla karşılaştığında bunların hepsini terk eder. Zaten ruhunda savaşçılık yoktur. Üstüne bir de çok korkaktır. Diğer insanların diyebileceği her şeyden çok çekinir. Başkalarının yorumları onun için çok önemlidir. Sırf bu nedenden, kabul görmek istemesinden dolayı fikirlerini hatta kendisini bile değiştirebilir.

Akrep Burcu: Yüzleşmeden Uzaklaşır

Diyelim ki çok önemli bir projen var ve sana yardım etmek için gelen ilk gönüllerden birinin Akrep burcu olduğunu gördün. Bizce hemen teşekkür edip ihtiyacının kalmadığını söylemeli ve onu uğurlamalısın. Aksi takdirde Akrep burcu sana bir söz vermek zorunda kalacak ve o sözü tutamayacak. Daha sonra da seninle yüzleşmek istemediği için ortamdan koşarak uzaklaşacak. Bu da onun en büyük korkusu işte. Diğer insanlarla yüzleşmek!

Yay Burcu: Nabza Göre Şerbet Vermek

Geldik en sevdiğimiz deyimlerden birine: Nabza göre şerbet vermek. Yani her bir bireye göre, onları en mutlu edecek şekilde davranmak. Bu aslında insanın kişiliğini zedeleyen ve yoran bir davranış. Aynı zamanda da Yay burcunun yaptığı en korkakça davranış. Tek bir karar verip onun arkasında yürümek ve kendi doğruları olan bir insan olmak yerine, nabza göre şerbet veren, herkese sen haklısın diyen bir tipe dönüşebiliyorlar!

Oğlak Burcu: Sessiz Kalmak

Ses çıkarıp ilgi çekmektense, sessiz kalıp karanlıklarda saklanmak isteyen Oğlak burcuna geldi sıra. Yıldız olabilecek bir potansiyele sahip olan Oğlak burcu parlamaktan ve dikkat çekmekten korkar. Bu nedenle de bir kere denemek isteyecek kadar bile cesaret bulamadığında sessiz kalmayı ve ilgi çekmemeyi tercih eder.

Kova Burcu: Söylediklerini İnkâr Eder

Kova burcu korktuğunda, savunma mekanizması ortaya çıkar. Ne kaçar ne donar, tam da bu noktada savaşmaya çalışır. Bu da onun söylediklerinin tam tersini söyleyip savunmasını gerektirse bile bunu yapar. Kendini koruma içgüdüsü, kendisiyle çelişmesine neden olsa da bundan vazgeçmez.

Balık Burcu: Kurbanı Oynar

Duygusal Balık burcu, reddedilmekten korunmak için işine gelen neyse onu yapmaktan çekinmez. Zora geldi mi de kaçar. Bunlar balık burcunun klasik davranışlarındandır. Balık burcu, her duyguyu olduğu gibi korkuyu da büyütür. Korktuğu zaman, zalim dünyanın ona oyunlar oynadığından emin olan bir kurbanı oymaya başlar.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.