Burçların Yalan Söyledikten Sonra Takındıkları Tavırları!

Bugüne dek yapılan birçok araştırma gösteriyor ki; insanlar yalan söylemeye daha 1 yaşına basmadan başlıyor. İlk etapta yalancı gözyaşlarıyla istediğini elde ediyor. 5 yaşına gelmeden ebeveynlerinin ruhu duymadan gizli kapaklı işler çevirmeyi başarıyor. Ardından da hiç zorlanmadan birbiri ardına yalan söylemeye başlıyor. Şaşırtıcı değil, insanların yüzde 60’ı 10 dakikalık bir konuşma esnasında dahi defalarca yalana başvuruyor. Çoğu kez karşısındaki farkına bile varamıyor. Gerçekleri bulmaksa sanıldığı gibi zor değil. Yalnızca ipuçlarını doğru değerlendirmek gerekiyor. Sence hangi burç yalan söyledikten sonra hangi tavrı takınıyor?

Yalanla İşi Olmayan Koç

Yalan söylemeyi bırak, Koçların insanların neden yalan söylediğine dair bile fikri yok. Diline ket vurmaz, insanları aldatmayı kendine bir türlü yakıştırmaz. Nadiren gerçekleri çarpıtmak zorunda kaldığında ise tek bir tepkisi olabilir, o da yalan söylediği anlaşılmadan ne pahasına olursa olsun kendini ortamdan soyutlamak. Beklenmedik bir şekilde sessizleştiği ya da kaçamak sözlerle sohbeti değiştirdiğinde anlaşılması gereken tek bir gerçek var: Satır aralarında gizlenmiş bir yalan var.

Her Şeyin Yolunda Olduğuna Dair Bir İkna Çabasına Giren Boğa

Dürüstlüğe ve doğruluğa her şeyden çok değer veren Boğalar, yalandan hiç haz etmeyen burçlardan biri. Hoş ne olursa olsun insanın yalan söylemek zorunda kaldığı durumlar da meydana gelebilir tabii. Dayanıklılığı ve sabrı ile taşı çatlatan bir burçtan yalanı sezdirmesi ise beklenemez. Yalanını defalarca prova eder, her şeyin yolunda olduğunu karşısındakine garanti eder. Doğru sözlerin masadan eksildiğini fark edebilmenin yolu ise nezaketle bezeli ikna çabalarını fark edebilmekten geçer.

Hangi Yalanı Söylediğini Unuttuğunda Yakayı Ele Veren İkizler

Yalan denen şey aslında gerçekleri istenilen şekle sokabilme becerisi. Sözcüklerle arası herkesten iyi olan İkizlerin eline kim su dökebilir ki? Tereyağından kıl çeker gibi yalan söyleyebilir, sözlerinin doğruluğuna karşısındakini kolayca ikna edebilir. Ancak asıl mesele ne zaman nerede ne söylediğini bilebilmektir. İkizlerin zayıf karnı işte tam olarak burada gizli. Çelişkileri, bir anlamda ne zaman söylediğini anımsayamadığı bir yalanın su yüzüne çıktığının bir göstergesi.

Her Zamankinden Farklı Davranışlar Sergileyen Yengeç

Yengeçler belki de yalan konusunda en farklı tavra sahip burçlardan biri. Yalandan da sahtelikten de nefret eder ama yeri geldiğinde en okkalı yalanları kendisi kolayca söyler. Kötü niyetlerinden değil elbet, kendilerini korumak ya da bir şeyler saklamak içindir sebebi. Her zamankinden farklı bir davranış haline bürünseler de yalanlarını kolay kolay açık etmezler. Sözlerinin doğruluğunu test etmek için normal koşullardaki davranışlarına detaycı bir gözle bakmak yeter.

Oscarlık Oyunculara Taş Çıkartan Aslan

Aslanların en önemli özellikleri, hiçbir işte başkalarının ardında kalmayı kendilerine yedirememeleri. El attıkları her işte en iyi olmalarının da budur çoğu zaman nedeni. Yalanlarını saklama noktasında da en yetenekli burçlardan biri olduğunu söylemek kimi şaşırtır ki? Çoğu zaman dürüstlükten yana olduklarından, çevresindekiler de ona gözü kapalı inanır. Gizlenen bir yalanı ortaya çıkartmaya niyetlendiyse biri, işi fazlasıyla zor, bizden söylemesi.

Kafasının İçindeki Sesler 1 Km Öteden Duyulan Başak

Başakların insan ilişkilerinde en değer verdiği iki kavram dürüstlük ve şeffaflıkken yalan söyledikten sonra yakınlarının gözlerinin içine nasıl bakabilir? Her şeyden önemlisi yalanını ortaya çıkaracak ipuçları ve sürprizler etrafta kol gezerken içleri nasıl rahat edebilir? Bu sebepten ne zaman doğru olmayan bir söz söyleseler hep diken üstünde beklerler. Endişeleri ve rahatsızlıkları ile de çoğu zaman sırlarını açık edebilirler.

Ağzında Bakla Islanmayan Terazi

Hayat her gün değişiyor. Haliyle gerçekler de. Peki o zaman bir hükmü kalmayan gerçekler neden yalanlarla yer değiştirmesin? Terazilerin tavrı işte bu anlayışta saklı. İçinden çıkılması zor durumlar ya da içten gelmese bile nezaket gereği söylenen sözler… Hepsi de doğruları biraz çarpıtmakla çözülebilir. Terazilerin bu konudaki tek zayıf noktaları ise doğru olan ve yalan arasındaki dengeyi tutturamayıp, gizli kalması gereken yalanları ağızlarından kaçırabilmeleri.

Sırlarını Mezara Götüren Akrep

Akreplerin yalan söyleme konusundaki ustalıkları, sırlarını gizleme konusundaki eşsiz yeteneklerinin bir yansıması. Kimselerin ruhu duymadan gerçeklerle istediği gibi oynayabilir, doğruluğu muamma sözleri kendisiyle mezara götürebilir. Usta akıl oyunları ve çok katmanlı hikayeleri içerisinde gerçekleri arayanlar da kendi bir tür labirentin içerisinde kaybolmuş bulabilir. Doğruluk ve dürüstlük pusulaları olsa da kimi zaman çıkarları için insanları manipüle etmesi gerekebilir.

Olan Biteni Şakaya Vuran Yay

Dobra ve rahat tavırlarıyla nam salmış Yayların kimselerden ne bir korkusu ne de saklayacak bir sırrı var. Zaten her şeyi açık açık konuşup, çözüm bulmak dururken çocukça yalanlara ne gerek var? Kaldı ki doğruları kendilerine göre şekillendirmede başkaları kadar iyi değiller. Olur da bir gün yalana başvurmaları gerekse her şeyi oldu bittiye getirebilirler. Yaptıklarının üstünü kapatmak içinse mizahi yönlerini kullanıp şakaya vurma yolunu seçebilirler.

Doğrucu Davut Oğlak

Ne zaman bir ortamda burç muhabbeti açılsa, her burcun eksiği gediği acımadan söylenir. Oğlakların en çok tepki çeken yönleri ise doğrucu Davut yanları olabilir. Kimseden sözünü sakınmayan, inandığı değerleri sonuna kadar savunan ve dediğinin her zaman arkasında duran kimseler en nihayetinde.  Ömürlerinde sayılı olsa da gerçekleri çarpıtmaları gereken durumlar olabilir tabii. Zaten çok geçmez, itiraf eder kendileri.

Karşısındakini Kendinden Şüphe Ettiren Kova

Açık sözlülüğe ve umursamaz tavırlara sahip bir Kovanın yalana başvurması öyle sıkça rastlanan bir vaka değil. Böyle durumlarda niyetleri de insanları kandırmak değil, sadece değişmesi gereken gerçekleri ilk ağızdan söylemiş olmak olabilir. Bu da onlara göre yalanın tanımı değil. Kendi gerçeklerine sıkı sıkıya tutunan ve yaratıcılıkla besleyen Kovaların karşısına kim geçse doğruluğundan emin olduğu kendi sözlerinden şüphe edebilir.

Çekingen Bir Hale Bürünen Balık

Balıkların ne işi olur yalanla dolanla. Sorsan en çok dürüstlüklerinden bela açmışlardır başlarına. Olur da bir yalan çıkarsa ağızlarından; ya mecbur kalmalarından ya da duygularını açık etmeme arzularından. Ne kadar başarılı oldukları ise tartışmaya açık tabii. Yalana alışık olmayan her bünyede olduğu gibi onları da ele verir çekingen ve rahatsız halleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.