Burçların Valizlerinde Olmazsa Olmazları!

Seyahate çıkmanın en önemli adımlarından biri de valiz hazırlamak. Kimi burçlar valiz hazırlamaktan en az tatile çıkmak kadar bundan keyif alıyor, kimisi de bunu tam bir külfet olarak görüyor! Diz üstü bilgisayarını, topuklu ayakkabısını, hatta termosunu bile her şeyden önce valizine koyan burçlar da var! Nereye gidersen git valizinin olmazsa olmaz parçalarını merak ediyor, bavul hazırlama konusunda nasıl ustalaşabileceğini öğrenmek istiyorsan yazımızı hemen okumaya başla!

Koç Burcunun Valizinde Olmazsa Olmazları

Sabırsız Koç, bavul hazırlama söz konusu olduğunda götüreceği her şeyi kafasında planlar, ancak işi son dakikaya bıraktığı için mutlaka acele etmesi gerekir. Bu acelecilikle bazen çok gereksiz şeyleri de yanına alır, bazen de alması gereken çoğu şeyi unutur. Valizini hazırlarken kendine biraz daha zaman tanımalı, yanına alacağın eşyaları bir kereden fazla kullanıp kullanmayacağından emin olmalısın!

Olmazsa Olmazı: İddialı bir bluz, şık bir sırt çantası, spor ayakkabı.

Boğa Burcunun Valizinde Olmazsa Olmazları

Rahatına düşkün Boğa, valiz hazırlayacağı zaman işin içinden bir türlü çıkamaz! Günün sonunda bavulunun fermuarlarını çekerken zorlanır ve tam da o sırada fark eder ki yine içinde ne arasan bulunan bir valiz! Keyfine düşkün olduğu için ihtiyacı olabilecek her şeyin elinin altında olmasını ister ama bu sırada kendini kaptırır ve abartır.

Olmazsa Olmazları: Vücut losyonları, nadir bulunan parfümler, fular.

İkizler Burcunun Valizinde Olmazsa Olmazları

Kararsız ve değişken bir İkizler burcu olduğunuzda bavul hazırlamak pek kolay olmuyor. “Onu da mı alsam, bunu da alayım mı?” diye düşünürken sıkılıp valiz hazırlamayı bırakabiliyorlar. Bu nedenle organize olmayı denesen hiç fena olmaz! Güzel bir liste yapabilir, bavul hazırlayacağın zamanlarda bu listeyi kontrol ederek ilerleyebilirsin. Böylece hem kararsızlığını biraz azaltmış olursun hem de can sıkıntısını.

Olmazsa Olmazları: Kitap, fonksiyonel aksesuarlar, termos.

Yengeç Burcunun Valizinde Olmazsa Olmazları

Duygusal ve hayal gücü yüksek bir Yengeç, gideceği tatildeki hatıraları daha yaşamadan düşünmeye başlar. Ama bir yandan da seyahatteyken evini özleyeceği için valizini gereksiz bir sürü şeyler doldurur. Bu yüzden sana tavsiyemiz hediyelik eşyalar için bavulunda fazladan yer bırakman ve gittiğin her yerden aldığın makbuzları, fişleri hatıra olarak biriktirmemen.

Olmazsa Olmazları: Fotoğraf makinası, şiir kitabı, inci takı.

Aslan Burcunun Valizinde Olmazsa Olmazları

Kendine güveni en yüksek burç olan Aslan da Koç gibi valizini son dakika hazırlamayı sevenlerden. Yanına almak istediği şeyleri kafasında planlar, ancak seyahate çıkmadan bir saat önce bavulunu hazırlamaya kalkınca en önemli şeyleri evde unutur! Bu nedenle şu Aslan özgüvenini bir kenara bırakman ve valiz hazırlama işini ciddiye alman iyi olur. Bir gün önceden tüm eşyalarını hazırlayarak hiçbir şeyi riske atmamış olursun.

Olmazsa Olmazları: Güneş gözlüğü, şık bir ceket, parfüm.

Başak Burcunun Valizinde Olmazsa Olmazları

Düzenin kelimesinin sözlük karşılığı olan Başak, bavul hazırlama konusunda bir uzman! Kıyafetleri valizde yuvarlamaya karşı katlamanın artılarını ve eksilerini çok iyi biliyor. Yine de sana bu durumu abartmamanı ve seyahatinden de valiz hazırlamak kadar keyif almanı öneriyoruz. Elinden gelse beraber seyahate çıkacağın tüm arkadaşlarının valizlerini hazırlayabilirsin, abartma!

Olmazsa Olmazları: Dizüstü bilgisayar, okuma lambası, renkli bir eşarp.

Terazi Burcunun Valizinde Olmazsa Olmazları

Valiz hazırlama konusunda uzmanlaşmış olan bir diğer burç da Terazi! Ancak kararsızlığın burada da kendini konuşturuyor, yanına alacağın her bir eşyanın artılarını eksilerini düşünmek bir sana epey vakit kaybettiriyor. Bu kararsızlıktan kurtulmak için tatilde geçireceğin her gün için kıyafetlerini önceden belirleyebilir ve tatile kafan rahat bir şekilde gidebilirsin.

Olmazsa Olmazları: Şık bir elbise, en sevdiği aksesuarları, topuklu ayakkabı.

Akrep

Araştırmacı kişilik Akrep, bavulunu en iyi nasıl hazırlayacağını yıllar önce zaten öğrenmiştir. Kendin yap videoları izleyerek, deneyimleyerek kusursuz bir valiz hazırlayabiliyorsun. Üstelik bunları arkadaşlarınla da paylaşmaktan keyif alıyor, öğrendiğin her yeni ipucunu onlara da öğretiyorsun. Ama bu arada her şeyi bavuluna nasıl sığdıracağını biliyor olman tüm dolabını götürmen anlamına gelmiyor!

Olmazsa Olmazları: Trençkot, büyük şapka, kitap.

Yay Burcunun Valizinde Olmazsa Olmazları

Seyahat etmeye bayılan, özgür ruhlu Yay’ın içi şu an kıpır kıpır! Yepyeni yerler görecek, aktivitelerle dopdolu bir tatil geçirecek, farklı kültürlere tanıklık edeceksin! Önemli olan o tatile gidebilmek, o yüzden sen ufacık bir bavul alsan bile olur, gerisi hiç önemli değil! Ama sen yine de valizinde biraz boşluk bırakmayı dene, hediyelik eşyalar için ihtiyacın olacak.

Olmazsa Olmazları: Yürüyüş ayakkabısı, güneş gözlüğü, favori çantası.

Oğlak Burcunun Valizinde Olmazsa Olmazları

Tedbirli, disiplinli ve temkinli Oğlak burcu için bavul hazırlamak ciddiyet gerektiren bir iş. Günler öncesinden valizini hazırlamaya başlıyor, seyahate çıkarken nelere ihtiyacın olduğunu iyice ölçüp tartıyorsun. Lazım olur mu acaba diyerek evindeki her şeyi alıp götürdüğünün farkında mısın? Sakin ol, tatil sonrası yine eve döneceksin!

Olmazsa Olmazları: Taşınabilir şarj cihazı, ajanda, en sevdiği tarih kitabı.

Kova Burcunun Valizinde Olmazsa Olmazları

Aykırı karakteriyle anında fark edilen Kova için valiz hazırlamak adeta bir külfet! Neler götürmek istediğini çok iyi bilir, ama o bavulu hazırlama kısmı yok mu? Keşke diğer insanlar da içindeki isyankâr sesi duyabilseler değil mi? Bavul hazırlama işini son dakikaya kadar erteliyorsun, ama gerçeklerle yüzleşme vakti geldiğinde el mahkûm, valizinle baş başa kalıyorsun!

Olmazsa Olmazları: Müze haritaları, tablet bilgisayar, mini hoparlör.

Balık Burcunun Valizinde Olmazsa Olmazları

Gerekli gereksiz yanına her şeyi alan ve sonunda dört günlük tatile iki valizle giden bir burç, karşınızda Balık! Tatilde sadece bir kere kullanacağın hatta belki de hiç kullanmayacağın masaj aletini almana ne gerek var? Onun yerine en sevdiğin güneş gözlüğünü al, böylece güneşten gözlerin kamaştığında kendine acımamış olursun!

Olmazsa Olmazları: En rahat pijaması, kulaklık, fotoğraf makinası.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.