Burçların Uykularını Kaçıran Şeyler!

Zodyak’ta her burcun kimyalarına göre belli konularda hassasiyeti vardır. Bunlarla ilgili kaygılarını belli etme şekilleri vardır. Bazıları sıkıntılarını içine atarken kimi burçlar sorunlarını dışarı yansıtır ve başkalarıyla paylaşır. Takıntılı, panik veya duygusal burçlar meseleleri büyütür. Ateş ve hava grupları problemler konusunda biraz daha rahatken su ve toprak grupları nispeten daha evhamlıdır.

Koç (Hedefler)

Ateş grubunun canavar gibi bir mensubusun. Giriştiğin işlerde motivasyonun ve yüksek enerjinle dikkat çekiyorsun. Azimlisin ve seni yolundan döndürecek hiçbir kudret yok. Kendine hedefler belirlemeyi seviyorsun ve bunlarla ilgili planlar yapıyorsun. Senin uykunu en çok kaçıran şeyler de hedeflerinle alakalı oluyor. Bazen 24 saat bile işlerini yürütürken sana yetmeyebiliyor. Eğer önünde bir takım engeller varsa stresin artıyor.

Boğa (Borçlar)

Maddiyat yaşamında büyük bir anlam içeriyor. Paranın saadet getirdiğine inananlardansın. Varlıklı, konforlu bir yaşam seni mutlu ediyor. Rahatına ve lükse düşkün bir burç olarak refah içinde yaşamaya gayret edersin. Senin uykunu en çok kaçıran konular yine maddiyatla alakalıdır. Mesela borçlarının olması senin için katlanılması oldukça zor bir sıkıntıdır. Borç yükün arttıkça uykular haram olur. Böyle bir sorun yaşamamak için ayağını yorganına göre uzatırsın.

İkizler (Merak)

Zihnin sürekli aktif olduğu için yerinde duramayanlardansın. Bilgi toplamayı, öğrenmeyi, araştırmayı seviyorsun. İletişim yaşamında büyük bir yer kaplıyor. Gıybet yapmaya bayılıyorsun. Seni geceleri uyutmayan unsur “merak” duygusudur. Özellikle sıkıntılı bir konuya ilişkin öğrenmek istediklerin kafanı daha çok meşgul ediyor.  Kafana taktığın konularla ilgili bilgiye ulaştığında bir nebze rahatlarsın. Öte yandan yeni soru işaretleri aklını kurcalar durur.

Yengeç (Aile)

Zodyak’ın anaç burçları arasında başı çekiyorsun. Sevdiklerine karşı samimi ve sıcak davranıyorsun. Ailene olan düşkünlüğünü seni tanıyıp da bilmeyen yok. Onlara karşı bazen aşırı korumacısın. Ailenle ilgili konular senin için büyük önem arz ediyor. Ev içerisinde olabilecek en ufak sıkıntı, sende moral bozukluğu yapar. Ailenden birinin büyük sorunları varsa geceleri uykularının bozulması için ortada büyük bir sebep var demektir.

Aslan (Sıkıntı)

Hayat enerjin fark edilmeyecek gibi değil. Sosyal ve renkli bir kişiliksin. Sıkıcı ve renksiz bir hayata gelemiyorsun. Her gününü coşkulu geçirmeye çalışırsın. Vur patlasın çal oynasın modunda bir hayata bayılıyorsun. Yaşama sıkı sıkıya bağlısın. Kendine eğlence yaratmaya çalışıyorsun ancak bulunduğun zaman ve mekan seni sınırlayabilir. Uykularını kaçırabilecek şey tekdüze ve asosyal bir yaşama mahkum edilmek. Pozitif bir insan olsan da bu durum seni depresyona sokabilir.

Başak (Hastalık)

Sağlığına inanılmaz derecede dikkat ediyorsun. Organik yaşam biçimini tercih ediyorsun. Fayda odaklı düşündüğün için lezzetli bile olsa sağlıksız gıdaları tüketmiyorsun. Sık sık check-up yaptırırsın. Hastalık şüphesi seni her zaman tedirgin etmiştir. Televizyonda doktor programlarını ilgiyle takip edersin. Sağlık durumundaki herhangi bir sorun uykularını kaçırabilir. Çok sayıda tahlil yaptırarak kaygılarını azaltmaya çalışırsın. Rahatsızlığın çözüme kavuşmadan kendine gelemezsin.

Terazi (Çatışma)

İç huzur senin için büyük önem arz ediyor. Kavgaya gürültüye gelemiyorsun. Kibar ve uzlaşmacı tutumunla ara buluculuk yapıyorsun. Girdiğin ortamlara barış getiriyorsun. Küsleri barıştırmakta üstüne yoktur. Çevrendekilere karşı son derece kibar olmaya çalışıyorsun. Kaba davranışlı insanlardan uzak duruyorsun. Çatışmalar, huzursuzluklar sana uykuyu haram edebilir. Ya ortamı terk ederek ya da sıkıntının sebebini ortadan kaldırarak ruhunu huzura erdirmeye çalışırsın.

Akrep (Şüphe)

Paranoyak bir tarafın var. Esasında bu seni bile rahatsız ediyor ama elinde değil. İnsanlara karşı temkinli yaklaşır, davranışlarında bir mana aramaya çalışırsın. Ne de olsa şeytan ayrıntıda gizlidir. Kendinden başka kimseye tam olarak güvendiğin söylenemez. Her işin altında bir bit yeniği ararsın. Kuşkuların bazen öyle dayanılmaz bir hal alır ki uyku uyuyamaz hale gelirsin. Kendinle ve birliktelik yaşadığın kişilerle ilgili şüpheler daha çok strese sebep olur.

Yay (Tutsaklık)

Hayat senin için bir keşif alanı. Sürekli seyahat etmek ve yeni felsefeler, farklı kültürler keşfetmeyi seviyorsun. Bu yolculukları yaparken adrenalin dolu maceralar yaşamaktan keyif alıyorsun. Tehlike ve risk seni çekiyor. Tek düze bir hayat tarzı kesinlikle sana göre değil. Her günü farklı bir tatta yaşamak istiyorsun. Adrenalin senin genlerine işlemiş. Bu kadar hiperaktif biri olup da stabil bir hayata zorlanmak senin için tam bir kabus olurdu. Kendini tutsak gibi hisseder uyku uyuyamazdın.

Oğlak (İşsizlik)

Toprak grubunun işkolik burcu olarak kariyerin hayatının merkezinde duruyor. Hırslı ve çalışkan yapın başkalarını hayran bıraktırıyor. Gelecek kaygısı yüzünden strese sık giriyorsun. Mümkün olduğunca kendini garantiye almaya gayret edersin. Genelde iyi mevkilere geliyorsun ancak birçok insan gibi işsiz kaldığın dönemler olabilir. İş arama süreci streslidir ve senin için ciddi bir problemdir. Doğru bir sektörde ve firmada iyi bir iş bulamadan uyku uyuyamazsın.

Kova (Baskı)

Çocukluğundan beri otoritelere karşı bir antipati duyuyorsun. Hiyerarşiye tahammülün yok. Açık sözlülüğün sık sık başını ağrıtıyor. Aykırı tutumun sana çekicilik katıyor. Gerek özel gerekse iş yaşamında baskıya gelemiyorsun. Bu konuyla ilgili rahatsızlığını çabucak yansıtıyorsun. Özgürlüğüne olan düşkünlüğün seni sen yapan özelliklerin arasında yer alıyor. Baskı altında olduğun bir süreç uykularını ciddi anlamda kaçırır, gerginliğin tırmanır.

Balık (Aşk)

Duygusallık ruhuna seni hassas yapmanın yanı sıra besliyor. Romantizmin akışına kapılmayı seviyorsun. Aşk, özel hayatında hatırı sayılır bir yer kaplıyor. Kalbini birine açtığında negatif hislerden arınıyor, kendini daha güçlü hissediyorsun. Aşık olduğunda bağlanan tiplerdensin ve kusurlarını görmez oluyorsun. Bazen aşk uykularını kaçırıyor. Hele de platonik duygular besliyorsan onu düşünmeden edemiyorsun. Aynı şekilde aşk acısı çektiğin dönemlerde de uykuların kaçıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.